Meghan, Harry, chrzest córki
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Harry i Meghan mają plan dotyczący chrztu córki. Miejsce uroczystości wydaje się symboliczne

„Czekają, aż okoliczności na to pozwolą”

Rafał Kowalski 17 lipca 2021 18:55
Meghan, Harry, chrzest córki
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage

Dnia 4 czerwca o godzinie 11:40 w kalifornijskim szpitalu Santa Barbara urodziło się drugie dziecko Meghan i księcia Harry’ego. Sześć tygodni później o Lilibet Dianie Mountbatten-Windsor znów mówi cały świat. Wszystko za sprawą pomysłu jej rodziców, którzy, choć na co dzień omijają Wielką Brytanię szerokim łukiem, z okazji chrztu dziewczynki chcą zrobić wyjątek…

Chrzest Lilibet Diana Mountbatten-Windsor – plany, szczegóły

Niespełna dwumiesięczna Lilibet już za chwilę może odbyć swój pierwszy w życiu lot samolotem. A to dlatego, że jak donosi redakcja DailyMail jej rodzice mają pewien plan dotyczący chrztu. Harry i Meghan prawdopodobnie zamarzyli sobie, by uroczystość odbyła się w ważnym dla wszystkich royalsów miejscu. Oczywiście w obecności babci!

O co dokładnie chodzi? „Harry powiedział kilku osobom, że chcą, aby Lili została ochrzczona w Windsorze tak jak jej brat”, wyjawił informator gazety mając na myśli Archiego, który faktycznie w lipcu 2019 roku przyjął swój pierwszy sakrament w prywatnej kaplicy na zamku Windsor.

Meghan, Harry, chrzest córki
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Realizacja tego samego w przypadku drugiego dziecka pary będzie trudniejsza. Po pierwsze przez pandemię, w której podróże nie zawsze są bezpieczne. Po drugie, wielu internautów zastanawia się, czy na taki scenariusz zgodzi się królowa Elżbieta II, która od wyprowadzki wnuka nie ma z nim i Meghan perfekcyjnych relacji. Co na to rodzice Lilibet? „Z radością czekają, aż okoliczności na to pozwolą”, czytamy w Daily Mail.

Gdyby wszystko się udało, każde z dzieci pary zapisałoby się na kartach historii w ten sam sposób. Chrzest na zamku w Windsorze to wielkie wyróżnienie. Symboliczne...

ZOBACZ TEŻ: Jak Meghan i Harry urządzili pokój malutkiej Lilibet?

Meghan o córeczce w czasach pandemii

Na ostateczną decyzję zakochanych przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. W końcu bezpieczeństwo rodziny jest dla Harry’ego i jego żony najważniejsze. Meghan Markle wspominała o tym, jeszcze zanim Lilibet przyszła na świat. „Kiedy myślimy o niej, myślimy o dzieciach, którym należy się wsparcie. Ich przyszłość zależy od decyzji, które podejmiemy teraz, aby przygotować nas wszystkich na pomyślne i sprawiedliwe jutro”, mówiła 39-latka podczas koncertu Vax Live.

Chcielibyście zobaczyć transmisję z chrztu Lili zorganizowanego w Londynie? 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.