Meghan, Harry, chrzest córki
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Harry i Meghan mają plan dotyczący chrztu córki. Miejsce uroczystości wydaje się symboliczne

„Czekają, aż okoliczności na to pozwolą”

Rafał Kowalski 17 lipca 2021 18:55
Meghan, Harry, chrzest córki
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage

Dnia 4 czerwca o godzinie 11:40 w kalifornijskim szpitalu Santa Barbara urodziło się drugie dziecko Meghan i księcia Harry’ego. Sześć tygodni później o Lilibet Dianie Mountbatten-Windsor znów mówi cały świat. Wszystko za sprawą pomysłu jej rodziców, którzy, choć na co dzień omijają Wielką Brytanię szerokim łukiem, z okazji chrztu dziewczynki chcą zrobić wyjątek…

Chrzest Lilibet Diana Mountbatten-Windsor – plany, szczegóły

Niespełna dwumiesięczna Lilibet już za chwilę może odbyć swój pierwszy w życiu lot samolotem. A to dlatego, że jak donosi redakcja DailyMail jej rodzice mają pewien plan dotyczący chrztu. Harry i Meghan prawdopodobnie zamarzyli sobie, by uroczystość odbyła się w ważnym dla wszystkich royalsów miejscu. Oczywiście w obecności babci!

O co dokładnie chodzi? „Harry powiedział kilku osobom, że chcą, aby Lili została ochrzczona w Windsorze tak jak jej brat”, wyjawił informator gazety mając na myśli Archiego, który faktycznie w lipcu 2019 roku przyjął swój pierwszy sakrament w prywatnej kaplicy na zamku Windsor.

Meghan, Harry, chrzest córki
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Realizacja tego samego w przypadku drugiego dziecka pary będzie trudniejsza. Po pierwsze przez pandemię, w której podróże nie zawsze są bezpieczne. Po drugie, wielu internautów zastanawia się, czy na taki scenariusz zgodzi się królowa Elżbieta II, która od wyprowadzki wnuka nie ma z nim i Meghan perfekcyjnych relacji. Co na to rodzice Lilibet? „Z radością czekają, aż okoliczności na to pozwolą”, czytamy w Daily Mail.

Gdyby wszystko się udało, każde z dzieci pary zapisałoby się na kartach historii w ten sam sposób. Chrzest na zamku w Windsorze to wielkie wyróżnienie. Symboliczne...

ZOBACZ TEŻ: Jak Meghan i Harry urządzili pokój malutkiej Lilibet?

Meghan o córeczce w czasach pandemii

Na ostateczną decyzję zakochanych przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. W końcu bezpieczeństwo rodziny jest dla Harry’ego i jego żony najważniejsze. Meghan Markle wspominała o tym, jeszcze zanim Lilibet przyszła na świat. „Kiedy myślimy o niej, myślimy o dzieciach, którym należy się wsparcie. Ich przyszłość zależy od decyzji, które podejmiemy teraz, aby przygotować nas wszystkich na pomyślne i sprawiedliwe jutro”, mówiła 39-latka podczas koncertu Vax Live.

Chcielibyście zobaczyć transmisję z chrztu Lili zorganizowanego w Londynie? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.