Księżna Kate zawiedziona decyzją Meghan. Chodzi o chrzciny
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images / Pool/Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate liczy na rozejm, Meghan nie daje jej szans. Tym razem chodzi o chrzciny Lilibet

Księżna Cambridge nie chce pogodzić się z decyzją Meghan

Ksenia Krasko 26 lipca 2021 20:55
Księżna Kate zawiedziona decyzją Meghan. Chodzi o chrzciny
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images / Pool/Samir Hussein/WireImage

Nie milkną doniesienia o małżeństwie Sussex, i nic w tym dziwnego, ponieważ są znacznie bardziej medialni niż wtedy, kiedy pełnili obowiązki królewskie. Od czasu wyprowadzki pary do Stanów Zjednoczonych, w ich życiu wiele się pozmieniało – nie stronią od wywiadów i ujawniają kontrowersyjne tajemnice monarchii, ale przede wszystkim ich rodzina się powiększyła. Na początku czerwca Meghan i Harry powitali na świecie córkę, która utrzymała imiona Lilibet Diana, na cześć prababci i babci. Teraz spore emocje wzbudza chrzest dziewczynki, a raczej brak porozumienia w tej kwestii.

Meghan urządzi kameralne chrzciny? Nie zaprosi rodziny królewskiej

Media już pisały, że Meghan Markle chce zemścić się na rodzinie męża za to, że ceremonia nie przebiegnie zgodnie z jej planem. Przypomnijmy, że małżeństwo Sussex chciałoby, żeby chrzest Lilibet był tradycyjny, z uwzględnieniem wszystkich królewskich standardów. Jednak ze względu na utrudnione podróżowanie, para chce, aby wydarzenie mogło odbyć się w USA. Według informatorów, księżna Meghan już zwróciła się do Elżbiety II, aby ta przesłała jej specjalną szatę do chrzcin. Królowa odmówiła.

Zobacz też: Meghan Markle chce ochrzcić córkę „po królewsku”, ale Elżbieta II nie zgadza się na jej warunki. Odmowa królowej wywoła kolejny rodzinny spór?

Jak donosi tabloid New Idea, na odwet Meghan nie trzeba było długo czekać. Publikacja sugeruje, że skoro bliscy małżonka nie chcą, aby Lilibet miała chrzciny jak inne royal babies, to znikną z listy gości. Informator magazynu przekazał, że teraz para planuje „skromną i kameralną” uroczystość. „Zaprosi znanych znajomych i matkę Dorię, ale nikogo z rodziny królewskiej. Nie pozwoli im nawet połączyć się przez Zoom, z czystej złośliwości”, ujawnił.

Meghan Markle na okładce New Idea
Fot. MAT. PRASOWE

Księżna Kate rozczarowana postawą Meghan. Liczyła na rozejm

Decyzja Meghan, oczywiście nie potwierdzona przez oficjalne źródła, nie spodobała się księżnej Kate. Nie chodzi jednak o same chrzciny, ale o fakt, że żona księcia Williama ma dość rodzinnych konfliktów i już od dłuższego czasu próbuje przekonać następcę tronu, aby pogodził się z młodszym bratem. Sama spróbowała zbliżyć się do Meghan, ale pomysły księżnej Sussex nie ułatwiają zadania – tak tłumaczą to tabloidy.

Zobacz też: Robert Lacey o konflikcie Harry’ego i Williama: „Rozejm tak szybko nie nastąpi. Być może nawet nigdy”

„Kate bardzo się starała naprawić relację między Williamem i Harrym, choćby ze względu na Archiego, Lili i własne dzieci. Teraz nie może uczestniczyć w jednym z najbardziej ważnych wydarzeń w życiu dziecka. Jest zdruzgotana”, podsumował anonimowy informator w rozmowie z New Idea i dodał, że Meghan od jakiegoś czasu rozważa katolickie nabożeństwo, co byłoby „ostateczną zniewagą” dla rodziny królewskiej.

Nie należy ufać doniesieniom New Idea, dlatego nie jest pewne, czy taki konflikt w ogóle miał miejsce. Tym bardziej, że inne, zdecydowanie bardziej wiarygodne źródła przekazują, że Sussexowie już teraz przygotowują się do chrzcin córki w Londynie i chcą, aby to królowa Elżbieta II była na nich najważniejszym gościem. 

Księżna Kate zawiedziona decyzją Meghan. Chodzi o chrzciny
Fot. Shaun Botterill/Getty Images

Chrzciny Lilibet bez rodziny królewskiej? Decyzja Meghan
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?