Meghan Markle i Elżbieta II mają konflikt? Chodzi o chrzciny dziecka Meghan i Harry’ego
Fot. Mark Large - Pool/Getty Images / Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan Markle chce ochrzcić córkę „po królewsku”, ale Elżbieta II nie zgadza się na jej warunki

Odmowa królowej wywoła kolejny rodzinny spór?

Ksenia Krasko 21 lipca 2021 12:30
Meghan Markle i Elżbieta II mają konflikt? Chodzi o chrzciny dziecka Meghan i Harry’ego
Fot. Mark Large - Pool/Getty Images / Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Meghan Markle i książę Harry na początku czerwca po raz drugi zostali rodzicami. Sussexowie powitali na świecie córkę, która otrzymała imiona Lilibet Diana. Nie pokazali jej jeszcze światu, i nie jest pewne, kiedy to zrobią, ale jak donoszą zachodnie media, już przygotowują się do chrzcin. Fakt, że odeszli i nie pełnią już obowiązków królewskich, nie zmienia ich planów w tej kwestii – chcą, żeby ceremonia odbyła się w Wielkiej Brytanii, i żeby była na niej obecna Elżbieta II. Ze względu na napięte relacje z rodziną księcia, nie wszystko może pójść zgodnie z założeniem Meghan i Harry’ego. Podobno księżna Sussex już teraz przekonała się, że bliscy małżonka nie mają zamiaru spełniać jej próśb, jakby w odwecie za zachowanie Markle w przeszłości.

Chrzciny córki Meghan i Harry’ego

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Sussexów, i zdecydują się na chrzciny w Wielkiej Brytanii, będzie to pierwsze spotkanie Meghan z członkami rodziny królewskiej od chwili, kiedy wraz z mężem porzuciła swoje obowiązki i wyprowadziła się do USA. Trudno jednak uwierzyć, że członkowie monarchii będą cieszyć się z tego spotkania, jeśli weźmie się pod uwagę wywiady pary z Oprah Winfrey i to, co opowiedzieli światu.

Russell Myers, ekspert królewski, stwierdził w wywiadzie dla Today, że Meghan Markle nie powinna liczyć na ciepłe przyjęcie. „Meghan raczej nie jest mile widzianym gościem, chociaż Elżbieta II upierała się, że ona i Harry zawsze będą kochanymi członkami rodziny”, wytłumaczył, dodając, że relacje rodzinne są napięte.

Meghan Markle nie może porozumieć się z Elżbietą II. O co poszło?
Fot. James D. Morgan/Getty Images

Tradycje są bardzo ważne dla royalsów, niezależnie od ich statusu w rodzinie, a jedna z nich dotyczy właśnie chrzcin. Wszystkie prawnuki Elżbiety II – w tym Archie, syn Meghan i Harry’ego – w dniu ceremonii ubrane były w specjalną szatę, która jest dokładną kopią sukni chrzcielnej, uszytej na prośbę królowej Wiktorii w 1841 roku (kopia powstała dopiero w 2004 roku). Sussexowie chcą, aby chrzest ich córki wyglądał równie dostojnie, jednak to właśnie strój – albo raczej jego brak – ma być przyczyną kolejnego sporu rodzinnego.

Zobacz też: Harry i Meghan mają plan dotyczący chrztu córki. Miejsce uroczystości wydaje się symboliczne

Meghan wściekła na Elżbietę II. Królowa nie chce spełnić jej prośby

Królewska biografka Marlene Koenig zapewniła w rozmowie z mediami, że królowa nie ma zamiaru spełnić prośby Meghan i nie wyśle ​​tradycyjnej szaty do Stanów Zjednoczonych – a taki był pomysł księżnej Sussex, gdyby okazało się, że z jakiegoś powodu nie może udać się w podróż do Wielkiej Brytanii.

Elżbieta II postawiła parze warunek – albo przywiozą Lilibet na chrzciny w Pałacu, albo prawnuczka zostanie bez rodzinnej pamiątki w tak ważnym dniu. „Jestem pewna, że dziecko nie zostanie ochrzczone w Wielkiej Brytanii. Jestem również przekonana, że sukienka do chrztu nie zostanie wysłana do Kalifornii”, przekazała Koenig w rozmowie z The Express. Według ekspertki, odmowa nie jest złośliwa – monarchini po prostu nie chce, aby tak cenna i pamiątkowa rzecz zniszczyła się podczas długotrwałego transportu.

Tabloid New Idea donosi z kolei, że Elżbieta II jest oburzona taką prośbą, a odmowę wytłumaczyła faktem, że już obiecała strój komuś innemu – pierwszeństwo mają podobno Zara Tindall i księżniczka Eugenia, które niedawno zostały matkami. Zgodnie z doniesieniami magazynu, wściekła na królową Meghan zdecydowała się więc na prywatną ceremonię w Stanach i nie ma zamiaru zapraszać nikogo z rodziny męża.

Zobacz też: Księżna Meghan od początku wzbudzała niepokój? Eksperci ujawniają nieznane szczegóły

Tabloid New Idea często mija się z prawdą, dlatego informacje o „zemście” Meghan mogą być przesadzone. Jaką decyzję podejmą Sussexowie i czy będziemy mieli okazję zobaczyć kolejny królewski chrzest? Czas pokaże. 

Chrzciny dziecka Meghan i Harry’ego - jak będą wyglądać?
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.