Grażyna Wolszczak, VIVA! wrzesień 2015
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Grażyna Wolszczak zmaga się z poważnymi powikłaniami po koronawirusie

Ujawniła smutną prawdę

Konrad Szczęsny 28 stycznia 2021 15:37
Grażyna Wolszczak, VIVA! wrzesień 2015
Fot. Olga Majrowska

Aktorka znana z roli Barbary w „Na wspólnej” przeszła koronawirusa. Grażyna Wolszczak w najnowszym wywiadzie zdradziła, że obecnie zmaga się z przykrymi powikłaniami po zakażeniu. Nie ukrywa, że są one bardzo dokuczliwe i poważne.

Grażyna Wolszczak o zakażeniu koronawirusem

Jest aktywna zawodowo od lat 80. XX wieku. Widzowie pokochali ją za role w „Ja wam pokażę”, „Pierwszej miłości” czy „Na wspólnej”. Grażyna Wolszczak w rolę sympatycznej Barbary Brzozowskiej wciela się od początku emisji serialu. Na tym jednak aktorka nie poprzestaje. Od 2014 roku stoi na czele fundacji Garnizon Sztuki, produkującej spektakle o istotnych problemach społecznych. Z kolei w 2020 roku otworzyła swój teatr. 

Pandemia koronawirusa nie oszczędziła jej. Grażyna Wolszczak przeszła zakażenia. Jak wyznała, dzięki temu po wszystkim czuje się nieco bardziej bezpieczna. Dlaczego?

„Coraz więcej osób, w tym ja, przeszło COVID. To powoduje, że czuję się już trochę bezpieczniej. Wiem, że nie jestem zagrożeniem dla innych. Natomiast nie mam pojęcia, czy szczepionka zwiększy poczucie bezpieczeństwa w społeczeństwie”, zwierzała się w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle, pytana o kwestię szczepień.

Niestety, aktorka zmaga się z przykrymi konsekwencjami zakażenia...

Grażyna Wolszczak, 11.09.2020 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Grażyna Wolszczak, wrzesień 2020

Grażyna Wolszczak o skutkach zakażenia koronawirusem. Aktorka traci włosy

Chodzi o utratę włosów. Jak wyznała, wypadają jej obecnie na potęgę i taki stan rzeczy może utrzymać się nawet do roku!

„Zwykle nie wpadam w panikę, kiedy wypadają mi włosy. Myślę sobie, że raz w roku, jak u psa, musi nastąpić wymiana starego owłosienia na nowe. Ale tym razem… Drugi raz w życiu, po ciąży pierwszy, wizja zaczesek, doczepów zajrzała w me przerażone oczy. Podobno u 25 proc. ozdrowieńców występuje łysienie telogenowe, które po 6-12 miesiącach ustępuje”, zwierzyła się w rozmowie z dziennikarzami „Super expressu”.

Nie ma jednak zamiaru rozpaczać. Zaczęła inwestować w zabiegi, które mają na celu zahamowanie procesu i ocalenie fryzury.

„Nie mam zamiaru tyle czekać. Walczę więc dzielnie: mezoterapią głowy, naświetlam światłem lasera, łykam biotynę, cynk, wcieram jantar”, wyliczyła.

Trzymamy kciuki, żeby te metody okazały się skuteczne!  

Grażyna Wolszczak w sesji VIVY!, wrzesień 2015:

Grażyna Wolszczak, VIVA! wrzesień 2015
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.