Grażyna Torbicka, Adam Torbicki
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Grażyna i Adam Torbicki są małżeństwem od 40 lat. Taka miłość się nie zdarza...

Są małżeństwem od 40 lat! Jak dziennikarka poznała męża, Adama Torbickiego?

Olga Figaszewska 24 maja 2021 17:49
Grażyna Torbicka, Adam Torbicki
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Od 40 lat Grażyna Torbicka i Adam Torbicki tworzą szczęśliwy związek. Małżonkowie nie mieli żadnych kryzysów. Są dla siebie inspiracją, wsparciem i najlepszymi przyjaciółmi. Chciałoby się powiedzieć – taka miłość się nie zdarza. A jednak! Grażyna Torbicka odnalazła mężczyznę swojego życia. Jak wspomina pierwszą randkę? Jak wygląda ich relacja?

Historia Grażyny Torbickiej i jej męża, Adam Torbickiego

Wszystko zaczęło się w 1980 roku. Grażyna Torbicka udała się do lekarza w związku z badaniami na prawo jazdy. Młoda studentka nie mogła wtedy wiedzieć, jak zmieni się jej życie. „Oczywiście. To była bardzo zabawna sytuacja, ponieważ wizyta została umówiona, jak się później okazało, przez jego ojca, pana doktora Ryszarda Torbickiego, do którego trafiłam w związku z badaniami na prawo jazdy. Mój przyszły teść uznał, że moje serce wymaga głębszej diagnostyki. Moi Rodzice trochę się zdenerwowali, gdy wróciłam do domu i powiedziałam, że muszę spotkać się jeszcze z kardiologiem”, mówiła w VIVIE! Grażyna Torbicka w 2019 roku.

Zobacz: „Życie sprawdza mnie, a ja sprawdzamżycie”. Grażyna Torbicka obchodzi dziś urodziny!

Grażyna Torbicka, VIVA! 10/2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Osobą, która wykonywała kolejne badania był Adam Torbicki. O momencie pierwszego spotkania dziennikarka opowiedziała nam tak: „Zostałam wydzwoniona na badanie echa serca z domu, gdzie zostawiłam z osiem znajomych osób. U mnie w pokoju zawsze było pełno towarzystwa. Gdy pojawił się młody lekarz, byłam oburzona, że to jakiś młokos, a nie poważny specjalista z siwą brodą. Ale w czasie badania stało się coś dziwnego. I potem szybko spotkaliśmy się po raz kolejny”.

Grażyna Torbicka i Adam Torbicki w 2006 roku

Grażyna Torbicka, Adam Torbicki, 2006
Fot. TRICOLORS/East News

Na pierwszą randkę poszli do kina, na film Manhattan. Z biegiem czasu okazało się, że wiele ich łączy. Na ślubnym kobiercu stanęli w 1981 roku. „Trafił mi się ktoś, kto do tego serca zajrzał i uznał, że warto się ze mną spotkać”, mówiła VIVIE! Grażyna Torbicka. A trwałość swojego małżeństwa uważają za swój największy sukces.

Zobacz: Grażyna Torbicka świętuje dziś 60. urodziny! Zobacz, jak zmieniała się znawczyni kina!

Grażyna i Adam Torbicki - w czym tkwi sekret ich związku?

Są spełnieni, szczęśliwi, uzupełniają się. Nawet jeśli mają dla siebie mniej czasu, są wyrozumiali, ponieważ wiedzą, z czego to wynika. Oboje są pasjonatami swojej pracy, mają różne światy. Grażyna Torbicka podziwia to, co robi jej mąż. Na co dzień Adam Torbicki obcuje  z poważnymi chorobami, bólem, stara się ratować ludzkie życie.  On z kolei interesuje się filmem i kulturą.

„Czasami zabiera nas ta praca i nie mamy czasu dla siebie. Ale jeżeli każda ze stron się realizuje i nie jest tłamszona przez drugą, wtedy te chwile razem są pełniejsze, cieszymy się nimi. Dzielimy także swoje pasje. Przy mężu stałam się wybitną specjalistką od medycyny, a dla Adama to, co ja robię, jest bardzo ciekawe. Dzięki mojej pracy odkrywa filmy i reżyserów, po których inaczej by nie sięgnął. Jest zawsze ze mną w Kazimierzu na festiwalu „Dwa brzegi”, który robię od dwunastu lat. I ogląda filmy z wielką radością. Może jest jedna wada tego układu. Gdy mąż chce się wybrać do kina, to ja zwykle mówię: „Już to widziałam”, mówiła dziennikarka w jednym z naszych wywiadów w 2019 roku.

Przeczytaj takżeGrażyna Torbicka z mężem pogrążeni w żałobie. „Mamo...”

Grażyna Torbicka i Adam Torbicki są małżeństwem od 40 lat i wciąż czują się fantastycznie. Podobno para nie nosi obrączek, a to za sprawą pewnej sytuacji. Mąż dziennikarki zgubił obrączkę rok po ślubie. Grażyna Torbicka pomyślała wtedy, że także nie powinna jej nosić.

„Wbrew przepowiedniom... dobrze nam to zrobiło. Obrączka jest próbą uczynienia z małżeństwa instytucji, a my, nie mając obrączek, wciąż możemy czuć się tak, jakbyśmy byli kochankami”, cytuje wypowiedź Grażyny Torbickiej Pomponik.pl. A gdy pytają ich o receptę na udany związek, zgodnie odpowiadają, że jest to… miłość. Grażynie Torbickiej i jej mężowi życzymy dużo szczęścia i jeszcze więcej miłości! 

Źródło: VIVA! nr 10/2019, Pomponik

Grażyna Torbicka, Adam Torbicki
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Grażyna Torbicka, VIVA! 10/2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.