Grace Kelly
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

35 lat temu zmarła Grace Kelly. Jaka była naprawdę ikona Hollywood? Słynny królewski fotograf zdradza prawdę...

Weronika Bruździak-Gębura 14 września 2017 14:00
Grace Kelly
Fot. East News

Karierę rozpoczęła jako fotomodelka, występowała na Broadwayu, a popularność przyniosła jej rola w legendarnym filmie „W samo południe”. Była muzą Alfreda Hitchcocka. Zdobyła Oscara za rolę w filmie „Dziewczyna z prowincji”. W wieku 26 lat poślubiła księcia Monako Rainiera III Grimaldi. Była wtedy u szczytu kariery. 35 lat temu odeszła ikona Hollywood - Grace Kelly. Podczas jednej z podróży, dostała ataku padaczki. Straciła panowanie nad samochodem. Okazało się, że podczas wypadku doznała nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. 

 

Jaka naprawdę była Grace Kelly? Słynny fotograf, Reginald Davis, który przez czterdzieści lat robił zdjęcia rodzinom królewskim w całej Europie, zdradził, że najtrudniej pracowało mu się z Grace Kelly, wielką gwiazdą kina z Oscarem na koncie i księżną Monako. Dlaczego?

 

Zobacz też: Książę Albert z Monako kupił dom rodzinny swojej matki Grace Kelly w Filadelfii. Poznajcie jego losy!

 

Najtrudniejsza we współpracy była księżna Grace

Grace Kelly wsławiła się tym, że poślubiając księcia Rainiera III Grimaldi z wielkiej gwiazdy kina stała się księżną Monako. Uchodziła za piękną, pełną gracji i klasy, świetnie wychowaną kobietę, która bez problemu odnalazła się na królewskim dworze. Właśnie pojawiła się rysa na jej wizerunku. Reginald Davis, słynny fotograf gwiazd i członków rodzin królewskich z różnych zakątków świata, wydał książkę „My life Photographing Royalty and the Famous”, w której zdradził tajniki swojej pracy. Okazuje się, że najgorzej wspomina pracę z księżną Grace.

„Bez wątpliwości mogę stwierdzić, że ze wszystkich członków rodzin królewskich najgorzej pracowało mi się z księżną Grace z Monako. Zgodziła się na prywatną audiencję ze mną tylko dlatego, że wcześniej miałem okazję fotografować królową Elżbietę II. Gdy zapytałem ją, czy mogłaby zagrać na pianinie na potrzeby zdjęcia, stwierdziła, że nie potrafi. Zamiast odpuścić, zacząłem ją zachęcać. W końcu się zgodziła, a gdy podniosła wieko zagrała jak pianista koncertowy. Byłem zszokowany”, wspomina w książce.

Fotograf zdradził, że na co dzień księżna była taka miła i radosna, na jaką pozowała w sytuacjach publicznych. „Wszyscy chcieli robić zdjęcia Grace - była niezwykle atrakcyjną kobietą, tylko czemu była tak wyniosła, arogancka i dziwna?”, pyta w książce Reginald Davis.

 

Książka Reginalda Davisa
Fot. materiały prasowe

Na zdjęciu: okładka książki Reginalda Davisa.

 

Z kim Reginald Davis lubił pracować?

A którego członka rodziny królewskiej lubił najbardziej? „Zdecydowanie brytyjską księżniczkę Małgorzatę. Była pełna życia i miała piękne, błękitne oczy. Była Dianą swoich czasów”, powiedział Davis o młodszej siostrze królowej Elżbiety II.

Reginald Davis karierę fotografa zaczął w 1949 roku w brytyjskiej marynarce wojennej. 10 lat później zrobił sesję królowej Elżbiecie II. Następnie zaczął fotografować innych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, a także royalsów z innych europejskich krajów oraz gwiazdy, takie jak Sophia Loren i Elizabeth Taylor.

 

Książka „My life Photographing Royalty and the Famous” Reginalda Davisa jest dostępna w języku angielskim. Można ją kupić na przykład na Amazonie. Jej premiera odbyła się 31 maja tego roku.

 

Polecamy też: Mija 60 lat od bajkowego ślubu Grace Kelly i księcia Rainiera z Monako. Przypominamy zdjęcia pary

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.