papież Franciszek
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Francuski biskup zakażony koronawirusem spotkał się z papieżem Franciszkiem!

Mógł podać mu rękę

Olga Figaszewska 16 marca 2020 16:10
papież Franciszek
Fot. Getty Images

Papież Franciszek już raz został poddany testom na obecność koronawirusa. Na szczęście były ujemne. Teraz okazuje się, że kilka dni temu mógł się zarazić SARS-CoV-2. Jeden z francuskich biskupów, który złożył wizytę w Watykanie, jest zakażony wirusem. 

Papież Franciszek zagrożony koronawirusem?

Papież Franciszek zmagał się niedawno z silnym przeziębieniem, przez które odwoływał audiencje. Wówczas pogorszenie stanu jego zdrowia nastąpiło po wizycie w Bari oraz licznych spotkaniach z przybyszami z całego świata. Zadecydowano o poddaniu papieża badaniom na obecność koronawirusa. Wynik był ujemny. 

Teraz znów będzie musiał obserwować swój stan zdrowia. Jak podają media, biskup jednej z południowo-zachodnich diecezji Francji, Emmanuel Delmas, u którego wykryto koronawirusa, w dniach 9-15 marca przebywał w Watykanie. Wraz z innymi delegatami  uczestniczył w specjalnej wizycie ad limina. Ze względu na pandemię koronawirusa przy okazji wydarzenia i tak zastosowano specjalne środki ostrożności. Z papieżem mogła się spotkać grupa jedynie 29 duchownych.

Katolicka Agencja Informacyjna podaje, że delegacja francuskich biskupów podczas spotkania z Franciszkiem miała dostosowywać się do wytycznych. Wszyscy znajdowali się w odległości jednego metra od siebie. Natomiast każdy mógł uścisnąć dłoń papieżowi.

Biskup Emmanuel Delmas czuł się gorzej już podczas pobytu we Włoszech. Test na koronawirusa SARS-Cov-2 dał wynik dodatni. Teraz jego stan jest dobry. Izolacji zostało poddanych 29 hierarchów, którzy znajdowali się w delegacji. Środki ostrożności zastosowano dla jednej trzeciej francuskiego episkopatu.  

Papież Franciszek, Włochy 2020
Fot. -/AFP/East News

Papież Franciszek, Włochy 2020
Fot. -/AFP/East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.