papież Franciszek
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Papież Franciszek choruje na koronawirusa?!

Odwołał audiencje i przeszedł test na jego obecność

Sabina Zięba 3 marca 2020 15:00
papież Franciszek
Fot. Getty Images

Kilka dni temu informowano o „lekkiej niedyspozycji” biskupa Rzymu. Świat zamarł w niepewności, gdyż wiadomo, że dwóch tygodni koronawirus szczerzy się we Włoszech. Papież zrezygnował z wyjazdów, odwołał audiencje i poddał się badaniom. Jaki jest ich wynik?

Czy koronawirus opanował Watykan?

Od ponad tygodnia papież Franciszek zmaga się z silnym przeziębieniem, przez które odwołał audiencje. W niedzielę podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański, wierni mogli usłyszeć jego mocny kaszel. Wszyscy zaczęli się przejmować, że pogorszenie stanu jego zdrowia nastąpiło po niedawnej wizycie w Bari oraz licznych spotkaniach z przybyszami z całego świata. Podjęto decyzję o przebadaniu go na obecność koronawirusa.

We wtorek 3 marca włoski dziennik Il Messaggero poinformował, że test miał wynik negatywny. Mimo tego papież po raz pierwszy w swoim siedmioletnim pontyfikacie nie weźmie udziału w rekolekcjach wielkopostnych w podrzymskim miasteczku Ariccia. Będzie jednak dalej odprawiać poranne msze oraz wznowi przyjmowanie wizyt w Domu Świętej Marty, gdzie mieszka.

Wiadomo, że ostrzejsze zalecenia zastosowano względem papieża Benedykta XVI, który przebywa w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich. Wizyty u 93-latka ograniczono, a kontrole zostały wzmocnione.

Z powodu obawy przed zagrożeniem koronawirusem, zaobserwowano także znaczny spadek liczby turystów. W Muzeach Watykańskich jest ich obecnie o około 60% mniej niż zwykle.  

papież Franciszek

papież Franciszek
Fot. Grzegorz GALAZKA/East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.