papież Franciszek
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Papież Franciszek choruje na koronawirusa?!

Odwołał audiencje i przeszedł test na jego obecność

Sabina Zięba 3 marca 2020 15:00
papież Franciszek
Fot. Getty Images

Kilka dni temu informowano o „lekkiej niedyspozycji” biskupa Rzymu. Świat zamarł w niepewności, gdyż wiadomo, że dwóch tygodni koronawirus szczerzy się we Włoszech. Papież zrezygnował z wyjazdów, odwołał audiencje i poddał się badaniom. Jaki jest ich wynik?

Czy koronawirus opanował Watykan?

Od ponad tygodnia papież Franciszek zmaga się z silnym przeziębieniem, przez które odwołał audiencje. W niedzielę podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański, wierni mogli usłyszeć jego mocny kaszel. Wszyscy zaczęli się przejmować, że pogorszenie stanu jego zdrowia nastąpiło po niedawnej wizycie w Bari oraz licznych spotkaniach z przybyszami z całego świata. Podjęto decyzję o przebadaniu go na obecność koronawirusa.

We wtorek 3 marca włoski dziennik Il Messaggero poinformował, że test miał wynik negatywny. Mimo tego papież po raz pierwszy w swoim siedmioletnim pontyfikacie nie weźmie udziału w rekolekcjach wielkopostnych w podrzymskim miasteczku Ariccia. Będzie jednak dalej odprawiać poranne msze oraz wznowi przyjmowanie wizyt w Domu Świętej Marty, gdzie mieszka.

Wiadomo, że ostrzejsze zalecenia zastosowano względem papieża Benedykta XVI, który przebywa w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich. Wizyty u 93-latka ograniczono, a kontrole zostały wzmocnione.

Z powodu obawy przed zagrożeniem koronawirusem, zaobserwowano także znaczny spadek liczby turystów. W Muzeach Watykańskich jest ich obecnie o około 60% mniej niż zwykle.  

papież Franciszek

papież Franciszek
Fot. Grzegorz GALAZKA/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.