Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
Z OSTATNIEJ CHWILI

Dominika Gwit urodziła! Znamy płeć pierwszego dziecka aktorki

Na czułych zdjęciach zapozowała z maleństwem i swoim mężem...

Konrad Szczęsny 19 stycznia 2023 13:49
Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wprost nie posiada się ze szczęścia! Dominika Gwit potwierdziła na swoim profilu na Instagramie, że po raz pierwszy została matką! Aktorka wraz z Wojciechem Dunaszewskim powitała na świecie synka. Słowa, które skierowała do internautów i fanów chwytają za serce... Są pełne czułości i matczynego ciepła. Z podpisu pod fotografią ze szpitala wynika, że malec przyszedł na świat w środę 18. stycznia 2023 roku.

Dominika Gwit została matką. Zdjęcie dziecka

W sierpniu 2022 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych ujawniła, że po długich staraniach udało jej się zajść w ciążę. Nie ukrywała wielkiej radości oraz ulgi, dziękowała wszystkim za wsparcie. 

Z kolei pod koniec października Dominika Gwit poinformowała, że na jakiś czas zawiesza karierę. Wszystko po to, by skupić się na przygotowaniach do narodzin pierwszego dziecka. Dla aktorki czas oczekiwania na rozwiązanie był niezwykle wzruszający i ważny...

Kilka dni temu zdecydowała się nawet zabrać głos na swoim profilu na Instagramie, by uspokoić zniecierpliwionych fanów i fanki, którzy dopytywali, czy już nadszedł ten wyjątkowy dzień.

W czwartek 19. stycznia Dominika Gwit poinformowała we wzruszającym wpisie, opatrzonym zdjęciami wprost ze szpitala, że wraz z mężem dzień wcześniej powitali na świecie pierworodną latorośl. Potwierdzili, że jest to chłopiec, natomiast nie zdradzili jego imienia. Wiadomo, że otrzymał maksymalną notę w skali Apgar. 

Jesteś i czynisz nas najszczęśliwszymi ludźmi na świecie💙 Niech Cię Bóg błogosławi Synku. Kochamy Cię i zawsze przy Tobie będziemy💞Mama i Tata ❤️#narodziny #syn #witajnaświecie #miłość #spełnienie #rodzina #noweżycie 18.01.2023, 10/10”, podpisała fotografie, na których pozuje z mężem i synkiem.

Szczęśliwym rodzicom serdecznie gratulujemy!

Czytaj także: Dominika Gwit niedługo powita na świecie swojego synka! Jest jednak jedna rzecz, której się obawia

Dominika Gwit: dziecko, mąż, życie prywatne

W 2016 roku jej życie całkowicie się odmieniło. Gwiazda „Galerianek” poznała wówczas w trakcie premiery spektaklu „2” w Teatrze Hugonówka w Konstancinie montażystę telewizyjnego, Wojciecha Dunaszewskiego. W wywiadzie dla „VIVY!” w 2019 roku mówiła, że są jak ogień i woda, jednak wiedzą, że mogą liczyć na swoje wsparcie i czułą opiekę.

Zaręczyli się 22 czerwca 2017 roku, zaś ślub wzięli rok później, siódmego lipca. Starania o to, by zostali rodzicami były długie i pełne zakrętów, czego aktorka nie ukrywała. „Od czerech lat się poważnie leczę na swoje immunologiczne choroby, m.in. na niepłodność, która z tych immunologicznych, bardzo ciężkich chorób, które mam, wynika”, mówiła w nagraniu, które zamieściła na swoim profilu 11 sierpnia 2022 roku, dzień po tym, jak podzieliła się z fanami i internautami radosną nowiną.

Zaapelowała przy okazji do wszystkich, którzy zmagają się z podobnymi problemami, by nigdy się nie poddawali. „Walka nie jest łatwa, leczenie nie jest łatwe, przechodzę przez nie właściwie cały czas przecież, bo mój zespół metaboliczny nie zniknął i nigdy nie zniknie (…). Mam wiadomości od ludzi, którzy walczą już 10 lat, 5 lat, 12 lat i cały czas mają nadzieję, a ta moja dzisiejsza informacja bardzo ich podbudowała”, zaznaczała.

Świeżo upieczonej mamie, jej mężowi i nowo narodzonemu dziecku życzymy wszystkiego, co najwspanialsze!  

Czytaj także: Dominika Gwit pokazała zdjęcia z baby shower! Taką niespodziankę urządziły jej przyjaciółki

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?