Doda, Emil Stępień, ślub
Fot. Facebook/Doda
NIEZWYKŁE HISTORIE

Doda i Emil Stępień. Historia miłości owianej tajemnicą

Para po trzech latach małżeństwa zadecydowała o rozstaniu

Dorota Falkowska 9 czerwca 2021 20:15
Doda, Emil Stępień, ślub
Fot. Facebook/Doda

Piosenkarka i skandalistka oraz nieznany dotąd szerszej publiczności producent filmowy (wyprodukował m.in. Służby specjalne, Pitbull. Niebezpieczne kobiety). Na początku nic nie wskazywało na to, że będą chcieli iść przez życie jako małżeństwo. Połączyła ich szczera i prawdziwa przyjaźń, a przy tym ogromna pasja do filmu. Zaczęli pracować wspólnie przy produkcji „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, do której Doda nagrała piosenkę. W międzyczasie pojawili się razem na Festiwalu Filmowym w Cannes, ale, jak oboje utrzymywali, tylko w roli partnerów biznesowych i dobrych znajomych. Dopiero z czasem wybuchł pomiędzy nimi namiętny romans, którego zwieńczeniem były aż trzy ceremonie ślubne. Dorota Rabczewska i Emil Stępień zostali małżeństwem w ścisłym sekrecie przed fanami. Jak wyglądała historia ich miłości? 

Zobacz też: Doda zapowiada autobiografię i pisze o złamanym sercu: „Czy można zranić Dodę? Można!”

Doda i Emil Stępień. Historia ich miłości

Wokalistka bardzo długo ukrywała tę miłość przed całym światem. O tym, że są razem, powiedzieli wszystkim dopiero po ślubie. Dlaczego Dodzie tak bardzo zależało na utrzymaniu sekretnej relacji z Emilem Stępniem? Wyczerpującej odpowiedzi udzieliła wszystkim zainteresowanym na swoim Instagramie: 

„Pytacie mnie, czemu ukrywałam swój związek tyle czasu. Bo chciałam dać czas w końcu sobie. Chciałam pierwszy raz odkąd 20 lat temu stałam się osobą publiczną, móc przeżywać rodzące się uczucie nie na oczach wszystkich. Dać mu szansę, żeby rodziło się w spokoju i bez pośpiechu. Żeby przeżyło. Dać mu szansę, żeby rosło z dala od mediów, plotek, hejtu i ciekawskich życzących mi źle i moich starych błędów. Dać mu szansę, by urosło w siłę na tyle, bym wiedziała, że kocham i jestem kochana naprawdę”. 

Doda, Emil Stępień w 2018 roku
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Doda i Emil Stępień – jak się poznali?

Ich drogi połączyły się w 2016 roku. Spotkali się na premierze spektaklu „Słownik ptaszków polskich”, w którym Doda wcielała się w postać Andżeliki. Od razu wytworzyła się między nimi więź. Wokalistka w wielu późniejszych wywiadach podkreślała, że nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zamiast strzały amora, pomiędzy nią a Emilem pojawiła się szczera i autentyczna przyjaźń. Był to pierwszy mężczyzna w jej życiu, z którym bliższa relacja nie była podszyta pożądaniem ani erotyzmem. Z czasem ich zaangażowanie w relację stawało się intensywniejsze. Oboje zorientowali się, że to coś znacznie więcej niż przyjaźń.

Doda tym razem postanowiła zachować początki tego uczucia tylko dla siebie i nie dzielić się nim z całą Polską, jak to bywało przy jej poprzednich relacjach. Dotychczasowe doświadczenia nie tylko sprawiły, że zaczęła być bardziej ostrożna przy angażowaniu się w nowe związki, ale zraziła się także do dzielenia się informacjami na ich temat publicznie. Za każdym razem kończyło się to dla wokalistki bardzo źle. Doda i Emil uciekli od podejrzliwych spojrzeń i w pełni anonimowi wyjechali do hiszpańskiej Marbelli. To właśnie tam, na plaży, półtora roku od ich pierwszego spotkania, Emil oświadczył się Dodzie. Zrobił to publicznie, zaręczyny nie były potajemne, ale na hiszpańskiej plaży nikt ich nie rozpoznał. 

„Za granicą mogliśmy się czuć swobodnie, bo przypominam Wam, że przez pierwsze kilkanaście miesięcy udawaliśmy przed mediami przyjaciół i nawet do samolotu nie wchodziliśmy razem” – pisała Doda w dniu drugiej rocznicy ślubu. 

Doda i Emil: związek utrzymany w sekrecie

To właśnie ona była tą stroną, która zasugerowała utrzymywanie związku w sekrecie. Była w tym na tyle konsekwentna, że nawet po zaręczynach opowiadała w wywiadach o tym, jak to nie szuka miłości oraz relacjonowała swoje życie w roli singielki. Kiedy fani i media o wszystkim się dowiedzieli, zarzucali wokalistce hipokryzję. Doda mimo to dystansowała się od złośliwych uwag. Jednym z dowodów na jej „kamienną twarz” w obliczu nowego związku, może być ten wpis, który opublikowała kilka miesięcy przed ślubem z Emilem:

„2 lata ;) mało, nie mało ...ale dokładnie tyle lat, płynąc na metaforycznej łódce, przez wzburzone wody życia, mam przy sobie przyjaciela, który bezinteresownie zawsze mnie wspiera, który daje uśmiech i sile do działania. Przyjaciela, który sprawdził się w najgorszych sytuacjach, stojąc ze mną ramie w ramię, a to w show-biznesie jest nierealne. (...) Kreowanie z nim nowych projektów filmowych to nie praca, tylko super przygoda! Mam nadzieję, że może powiedzieć to samo o mnie, a jak nie, to tego mu właśnie życzę na 41. urodziny, bo prawdziwa przyjaźń to skarb! No i pięknej, dobrej żony! Jak będzie dobrze gotować, to melduję się już na obiady niedzielne ;) Sto lat Emil!”. 

Doda i Emil Stępień - nie jedna, nie dwie, a trzy sekretne ceremonie ślubne?

Ślub, tak jak i cały związek, był utrzymany w ścisłym sekrecie przed mediami. Pierwsza ceremonia odbyła się na początku 2018 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ciechanowie, czyli w rodzinnym mieście panny młodej. Wokalistka relacjonowała później, że pobranie się w małej miejscowości w pełnej tajemnicy nie było najłatwiejsze, ale dzięki życzliwości i pomocy urzędniczek, udało się. To był jednak dopiero początek długiego i skomplikowanego procesu zaślubin. Para miała jeszcze w planach ślub kościelny oraz wyprawienie hucznego wesela w towarzystwie rodziny i bliskich. Doda opowiadała później, że nawet do kupienia sukienki ślubnej podeszła jak do prawdziwego wyzwania. Doszło do tego, że przekonywała panie w salonie sukien ślubnych, że sukienka potrzebna jest jej do filmu o uciekającej pannie młodej...

Wyczekiwana i skrywana ceremonia odbyła się 14 kwietnia 2018 roku. Para wyjechała do swojego ulubionego miejsca - Marbelli w Hiszpanii, gdzie Emil poprzednim razem poprosił Dodę o rękę, aby tym razem powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Z opowieści artystki wynika, że wypowiadali je dwukrotnie podczas nie jednej, a dwóch zorganizowanych ceremonii. 

Młoda para zaprosiła 50 gości, w tym rodziców piosenkarki, którzy nie mieli pojęcia, z jakiej okazji przybyli do hiszpańskiej miejscowości. Doda zaskoczyła wszystkich i taki właśnie był jej cel. Chciała, żeby cały świat dowiedział się o ślubie od niej samej i na jej własnych warunkach.

W dniu ślubu kościelnego wszystkie tajemnice zostały ujawnione. Tak brzmiała oficjalna informacja napisana na instagramie Dody:

„Kochani, z radosnym sercem informuje Was jako pierwsza: wyszłam za mąż. Pierwszy raz w życiu mogę powiedzieć, że osoba, której oddałam serce i zaufałam w tej życiowej decyzji, to jednocześnie mój ukochany i przyjaciel. Ta mieszanka stała się możliwa dzięki temu, że rosła w sile z dala od mediów... ale teraz już mogę wykrzyczeć to całą piersią! KOCHAM GO!”.

Ślub Dody, Emil Stępień
Fot. Facebook/Doda

Małżeństwo Dody i Emila Stępnia

Od momentu uczynienia ich związku oficjalnym i widocznym w mediach, Doda nie ukrywała, że jest bardzo szczęśliwa u boku swojego męża, ale w wypowiedziach o ich wspólnym życiu wciąż zachowywała dużo dystansu względem opowiadania o ich relacji: 

„Teraz, jeśli chcę skomplementować męża, mówię do niego. To samo dotyczy naszego małżeństwa. Nie muszę opowiadać o nim całej Polsce. Dbamy o swoją prywatność i dzięki temu o siebie - zdradziła w "Gali". (...) Cieszymy się sobą, dmuchamy i chuchamy na ten związek, by trwał jak najdłużej i w jak największych feeriach kolorów”.

Ślub Dody, Emil Stępień
Fot. Instagram/Doda

Rozwód Dody i Emila Stępnia

Drugie małżeństwo, choć długo ukrywane i wydawałoby się, że inne niż pozostałe relacje wokalistki, nie przetrwało próby czasu. Od kilku miesięcy w mediach huczało od plotek o potencjalnym kryzysie pary. W listopadzie 2020 roku w sieci ukazały się wymowne zdjęcia Dody z nieznanym amerykańskim celebrytą. Mimo że zdjęcia zostały usunięte, a amant opisany jako znajomy piosenkarki, nie zatrzymało to podejrzeń i nowych teorii na temat kryzysu w związku Dody i Emila.

Po trzech latach małżeństwa para postanowiła się rozstać. 9 czerwca tuż po godzinie 17.00 na oficjalnym profilu Dody na Instagramie ukazało się oświadczenie o złożonym przez nią pozwie rozwodowym. „Decyzja była długo przepracowana przemyślana i jest ostateczna. Kulisy naszego rozstania pozostawiam dla siebie, podobnie jak i cały nasz 5-letni związek. Dziękuje wszystkim za wsparcie”, napisała. 

Przeczytaj również: Oficjalnie: Doda rozwodzi się z mężem! Piosenkarka wydała oświadczenie

30078689_1Ślub Dody, Emil Stępień718423138224070_2272590071032971264_n.jpg
Fot. Instagram/Doda

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.