UFO
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

UFO naprawdę istnieje?! Pentagon potwierdza autentyczność dostępnych nagrań

Wykryte obiekty latające wyglądają przedziwnie...

Ksenia Krasko 29 kwietnia 2020 15:48
UFO
Fot. stock.adobe.com

Niezidentyfikowany obiekt latający, znany nam lepiej jako UFO, to temat licznych badań i rozważań naukowców. Niektórzy eksperci są przekonani, że istnieje życie w kosmosie, inni uznają to za wymysł. Te nagrania mogą zakończyć ten spór!

Wojsko USA potwierdza, że UFO istnieje

Przedstawiciele Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych potwierdzili, że nagranie wideo niezidentyfikowanego obiektu latającego, wykonane w 2015 roku przez jednego z pilotów, jest autentyczne. Podkreślili przy tym, że Pentagon wciąż nie jest w stanie określić charakteru zjawiska uchwyconego w kadrze.

Film opublikowany został przez stowarzyszenie To The Stars Academy of Arts & Science na portalu YouTube. Oprócz niego istnieją jeszcze dwa podobne nagrania, rzekomo odtajnione przez Pentagon w sierpniu 2017 roku. „Marynarka wojenna określa obiekty uchwycone na tych nagraniach jako niezidentyfikowane zjawiska lotnicze”, powiedział Joseph Gradisher, rzecznik zastępcy szefa Marynarki Wojennej USA.

Jak widać na udostępnionym wideo, złapanie szybko poruszającego się obiektu udało się dopiero po trzeciej próbie. Potem słyszymy rozmowę między pilotami myśliwca F/A-18 Super Hornet, wyposażonego w wieloczujnikowy elektrooptyczny system celowniczy, który obejmuje kilka kamer.

„Gdy spojrzeliśmy w prawo, widać było zaburzenia na powierzchni wody i lecący biały obiekt. Poruszał się jak piłeczka pingpongowa odbijająca się od ściany. Unosił się nad wodą. A potem w ciągu dwóch sekund wzbijał na wysokość prawie czterech kilometrów. Nigdy czegoś takiego nie widziałem”, relacjonował były pilot wojskowy David Fravor, przytaczany przez portal tvn24.pl.

„Używamy terminu niezidentyfikowane zjawisko powietrzne, ponieważ jest to podstawowy opis niezidentyfikowanych obiektów, zarejestrowanych w przestrzeni powietrznej, znajdującej się pod kontrolą wojska”, wyjaśnił Gradisher. Podkreślił, że te słowa nie oznaczają, że opublikowane wideo przedstawia latający spodek, albo jakikolwiek inny pojazd pozaziemskiego pochodzenia. Jest to tylko potwierdzenie, że Marynarka Wojenna USA nie była w stanie zidentyfikować zjawiska.

Dokładna data i lokalizacja zdjęcia nie są znane, a Joseph Gradisher stwierdził, że w rzeczywistości żaden z trzech filmów nie został odtajniony, więc nie powinny być upublicznione. Działacze To The Stars Academy nie skomentowali tego zarzutu. 

UFO
Fot. US Department of Defence

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.