Fot. Araya Diaz/WireImage
niezwykłe historie

Małżeństwo 16-letniej gwiazdy Courtney Stodden i znanego aktora Douga Hutchisona. Dzieliło ich… 35 lat

Na ten związek zezwoliła jej własna mama

Marcjanna Maryszewska 26 maja 2022 19:53
Fot. Araya Diaz/WireImage

Swoim związkiem wywołali w mediach prawdziwe szaleństwo i niemałe poruszenie. Gdy Courtney Stodden i Doug Hutchison wzięli ślub, młoda celebrytka mieli wówczas zaledwie 16 lat. Aby mogli dokonać tego legalnie, mama aspirującej gwiazdy musiała wyrazić zgodę i wydać Courtney wprost w ręce 51-letniego aktora. Ten zaś miał początkowo jedynie pomóc nastolatce dostać się do Hollywood, aby mogli rozpocząć wielką karierę…

W kwietniu 2021 roku Courtney Stodden dokonali coming outu jako osoba niebinarna. Stąd w tekście tym konsekwentnie stosowane będą w odniesieniu do jej osoby formy odmiennych części mowy w liczbie mnogiej.

Courtney Stodden i Doug Hutchison. Relacja 16-letniej gwiazdy i 51-letniego aktora z „Zielonej Mili”

Courtney Stodden byli jeszcze młodą osobą, gdy zapragnęli zaznać wielkiego świata Hollywood. Interesowali się muzyką i aktorstwem, szybko rozpoczęli pracę jako modelka. Stodden udało się zostać amerykańską osobowością medialną, wydać parę piosenek i teledysków, a przez charakterystyczne blond włosy porównywano ich nawet do Pameli Anderson. Courtney zdecydowanie bardzo daleko było do innych 16-letnich osób - ich wyróżniał dorosły wygląd, oraz, jak twierdziła, chociażby mama Stodden, wyjątkowo dojrzała osobowość.

Stodden zdobyli największą popularność po ukończeniu 16. roku życia, a wszystko za sprawą znajomości z Dougiem Hutchisonem. Aktor znany był wówczas z roli okrutnego strażnika więziennego w filmie nominowanym do Oscara, „Zielona Mila”. Dwukrotny rozwodnik walczący z chorobą alkoholową poznał Courtney Stodden w 2010 roku. „Sposób, w jaki się poznaliśmy, był naprawdę wspaniały. Mama zajmowała się moją karierą. Znajoma poinformowała ją, że Hutchison organizuje zajęcia z aktorstwa. A ja interesowałam się tym. Czy może być więc coś lepszego, niż połączenie właśnie w takich okolicznościach?”, mówili Courtney w wywiadzie dla „Good Morning America” w 2011 roku.

Czytaj także: Poznali się i od razu wywołali skandal... Kinga Preis i Piotr Borowiec są razem już 26 lat

Fot. Araya Diaz/WireImage
Doug Hutchison, Courtney Stodden, 8.08.2013 Los Angeles, Kalifornia

Początkowo wymieniali biznesowe maile w sprawie udziału w kursie, który organizował Doug. Stodden podkreślała, że były to absolutnie niewinne wiadomości. Mieszkali daleko od siebie: Courtney w Washington, aktor zaś na co dzień przebywał w Hollywood. Jednak komunikowali się ze sobą tak często, że powoli dystans między nimi zanikał… Jak stwierdził Doug, to Stodden zainicjowała pierwszy krok ku pogłębieniu relacji. Gwiazdor Hollywood początkowo nie miał pojęcia o wieku osoby, z którą uskuteczniał flirt przez internet. Dlatego wieść o tym, że Courtney ma zaledwie 16 lat, bardzo go załamała. Jednak dzieląca ich różnica wcale go nie zniechęciła i nie powstrzymała przed kontynuowaniem relacji... „Świat wywrócił się do góry nogami. To nie sprawiło, że chciałem się odsunąć, ale walczyłem w sercu… Ponieważ zaczynałem się w niej zakochiwać” - wyznał Doug.

W ten sposób rozpoczęli swoją 4-miesięczną relację na odległość. Wymieniali maile i prowadzili długie rozmowy telefoniczne, tworząc więź na głębokim i duchowym poziomie. „To była piękna i unikalna droga do poznania drugiej osoby, nie mieliśmy fizycznego rozproszenia. Mogliśmy jedynie poznawać się poprzez słowa i osobiste sentymenty” - twierdził Hutchison.

Wydała dziecko w ręce dorosłego aktora. Ślub Courtney Stodden i Doug Hutchison

Mama Courtney była doskonale świadoma kontaktu, jaką nawiązało jej dziecko z o wiele starszym od siebie gwiazdorem. Związek Courtney i Douga w tym czasie zdążył stać się na tyle poważny, że para zaczęła myśleć o wspólnej przyszłości. Dlatego Hutchison zadzwonił do rodziców ukochanej osoby, aby prosić ich o zgodę w kontynuowaniu relacji ze Stodden. Obiecał, że jeśli będą mieli cokolwiek przeciwko ich związkowi, on i Courtney uszanują ich decyzję i natychmiast zakończą relację. 

Rodzice Courtney byli przekonani, że ich dziecko jest dojrzałe i odpowiedzialne jak na swój 16-letni wówczas wiek. Widzieli w nich dorosłą osobę z wyglądu, ale również charakteru, głęboko wierzącą i uduchowioną. Dlatego wierzyli w ich wybór. Wybór wyjścia za mąż za dorosłego, 51-letniego mężczyznę. „Czuję twoją miłość do niej. Więc możecie być spokojni. Ja i mój mąż nie mamy problemu z waszym związkiem” - miała powiedzieć Krista, czyli mama Courtney, według słów Douga. Krista nie tylko nie miała problemu z ich związkiem, ale również sama zaproponowała im małżeństwo i zdradziła sposób, w jaki mogą zrobić to legalnie. Niektóre stany dopuszczały małżeństwo 16-letnich osób, o ile dostarczyły udokumentowaną zgodę rodziców oraz akt urodzenia. 

Niedługo później Doug przyleciał do Courtney po raz pierwszy, aby się oświadczyć. Wzięli ślub w Las Vegas. Courtney Stodden do ołtarza odprowadził ich ojciec, Alex Stodden… Cztery lata młodszy od swojego przyszłego zięcia.

„Zdajemy sobie sprawę, że ogromna różnica wieku jest niezwykle kontrowersyjna. Ale jesteśmy bardzo zakochani i chcemy przekazać wiadomość, że prawdziwa miłość może być ponadczasowa” - przekazali świeżo upieczeni małżonkowie we wspólnym oświadczeniu w M! online. Mieli żartować, że powodem, dla którego stworzyli udany związek, jest fakt, iż Courtney to 36-latek uwięziony w ciele 16-letniej osoby, a Doug jest 21-latkiem w ciele 51-latka.

Zobacz: Lorenzo Lamas w serialu Renegat podbił serca fanów. W jego życiu nie brakowało zawirowań...

Fot. Beck Starr/WireImage
Doug Hutchison, Courtney Stodden, 21.09.2014 Los Angeles, Kalifornia

Courtney Stodden i Doug Hutchison. Problemy w związku, rozwód, kontrowersje

Związek ten wywoływał ogromne kontrowersje z przyczyn oczywistych. Wielu nie mogło pojąć, jak 51-letni człowiek może pozwolić sobie na związek z osobą, która mogłaby być jego dzieckiem. Po dwóch latach również sami zainteresowani zaczęli mieć w tej sprawie pewne wątpliwości. W 2013 roku ogłosili separację. Stodden uzasadnili to dzieląca ich różnicą wieku. 

Mam 19 lat i chcę się bawić tak jak każda dziewczyna w moim wieku. Chcę być wolna, chcę odkrywać siebie, chcę być singielką”. Ostatecznie jednak… do rozwodu wcale nie doszło. Natomiast matka Courtney stwierdziła, że jej pociecha uświadomiła sobie, jak wielkim uczuciem darzy swojego męża.

Hutchison i Stodden po pierwszych przesłankach o rozwodzie żyli razem we względnej zgodzie jeszcze przez kilka lat, a pomimo separacji postanowili odnowić przysięgę małżeńską. Jednak już w 2018 roku ogłosili, że ich miłość przeszła do historii i tym razem ostatecznie postanowili się rozwieść, choć wspomina się o tym, że para nieoficjalnie rozstała się już w 2016 roku. Dwa lata później udało im się uzgodnić warunki rozwodu i oficjalnie przestali być małżeństwem. 24-letnia wówczas gwiazda w końcu mogła zaznać spokoju.

Courtney Stodden przerywa milczenie

W kwietniu 2021 roku Courtney Stodden dokonali coming outu jako osoba niebinarna i udzielili głośnego wywiadu dla Fox News, w którym zdradzili, z jakimi wyzwaniami musieli radzić sobie jako nastolatek - czyli kontrowersyjnym małżeństwem ze znacznie starszym Dougiem Hutchisonem. Choć związek został legalnie przypieczętowany przysięgą za zgodą ich rodziców, to pozostawił ogromną rysę na psychice młodego człowieka. Potrzebowali czasu i wielu sesji z terapeutą, aby przetworzyć traumę poprzednich lat. Parę miesięcy przed rozwodem młoda gwiazda poroniła. 

Courtney Stodden mówi, jak wiele dzieci w USA znalazło się w podobnej sytuacji. Małżeństwa nastolatków z dorosłymi nie są niestety rzadkością. Jednak Stodden umieli wyciągnąć lekcję z poprzednich lat i otwarcie mówi o tym, jak silną osobą stali się poprzez swoje doświadczenia z Dougiem. 

„Jeśli nigdy by się to nie wydarzyło, moje postrzeganie życia mogłoby być całkowicie inne. Doświadczenia traumatyzujące mogą nas złamać lub pomóc ukształtować nas w silniejsze wersje siebie” - kontynuował. „To jeden z głównych powodów, dla których o tym mówię. Chcę, aby ofiary i osoby ocalałe z traumatycznych wydarzeń wykorzystały tę część siebie. Jesteśmy bardzo silni. To wszystko uczyniło mnie nieustraszonym.”

Po uzyskaniu rozwodu Stodden opublikowali na Instagramie długi wpis, w którym wyznali, że czuli się wykorzystani, manipulowani i dręczeni psychicznie podczas niemal 10-letniego małżeństwa z ponad 50-letnim mężczyzną. Zwrócili się również bezpośrednio do Douga - pisząc, że zawsze będzie go kochać, ale również nigdy nie przestanie mieć mu za złe tego, jak zostali przez niego potraktowani.

„Zostawiłeś mnie - młodą kobietę, która czuła się poniżona i zdezorientowana. Pokonam te rzeczy. Życzę ci dobrze, ale już nigdy nie zrób tego samego innej osobie nieletniej. To nie jest w porządku… nawet jeśli rodzice się na to godzą. Odczekaj przyzwoitą ilość czasu przed ślubem. Dzieci nie są na twoim poziomie. Jednak będę cię kochać bez względu na to. Bądź lepszą osobą. Tak jak ja” - pisali.

Courtney Stodden nie ma również żalu do swoich rodziców, którzy wydali ich w ręce dorosłego mężczyzny. A zwłaszcza do swojej mamy, o której nadal wypowiada się ciepło i z sympatią. Swoje życie układa z producentem i reżyserem filmowym Chrisem Shengiem oraz jest w trakcie leczenia swoich traum z przeszłości.  

Sprawdź również: Jej życie to gotowy scenariusz na film. Jadwiga Barańska mogła podbić świat. Dlaczego zniknęła?

Fot. Win McNamee/Getty Images
Courtney Stodden, Chris Sheng, 7.21.2021

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.