Lorenzo Lamas, Renegat
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Lorenzo Lamas w serialu Renegat podbił serca fanów. W jego życiu nie brakowało zawirowań...

Pięciokrotnie stawał na ślubnym kobiercu, rozwodził się w atmosferze skandalu. Jakie tajemnice skrywa?

Olga Figaszewska 24 maja 2022 19:54
Lorenzo Lamas, Renegat
Fot. AKPA

Lorenzo Lamas podbił serca fanów na całym świecie rolą w serialu Renegat. Był idolem nastolatków i miał rzeszę zagorzałych wielbicielek. Produkcja była prawdziwym hitem. W Polsce gromadziła przed telewizorami tysiące widzów. W życiu prywatnym aktora nie brakowało zawirowań. Lorenzo pięciokrotnie stawał na ślubnym kobiercu i długo szukał szczęścia. Z czwartą żoną rozstał się z atmosferze skandalu. Shauna Sand zdradziła męża ze swoim pasierbem. Jak dziś wygląda życie 64-latka? Zobacz, jak się zmienił.

Lorenzo Lamas - kariera 

Argentyńsko-amerykański aktor przyszedł na świat 20 stycznia 1958 roku w Santa Monica w Kalifornii. Lorenzo od najmłodszych lat uczestniczył w artystycznym świecie. Przyszły gwiazdor jest synem aktorskiej pary Arlene Dahl i Fernanda Lamasa. Lorenzo był zafascynowany kinem, pracą przed kamerą i przyglądał się z uwagą pracy rodziców, którzy byli dla niego wzorem. Miał prawdziwy talent i zwracał na siebie uwagę twórców.

W wieku 11 lat wcielił się w postać indiańskiego chłopca w westernie „100 karabinów”. Lorenzo ukończył college w Santa Monica i szybko się usamodzielnił. Aktorskie umiejętności szlifował w Tony Barr's Film Actors Workshop przy Burbank Studios. Zanim podbił świat kina, ciężko pracował na to, by móc się dalej rozwijać i dorabiał sprzątając studia filmowe, pisał scenariusze do kreskówek i pracował jako model przy reklamach jeansów i papierosów.

Zobacz też: Jerzy Bińczycki na ekranie zachwycał i poruszał... Jak wyglądało jego życie?

Lorenzo Lamas na planie Falcon Crest
Fot. AKPA

Lorenzo Lamas na planie Falcon Crest
 

Lorenzo Lamas, Mściciel na Harleyu (Renegade)
Fot. AKPA

Nie każdy wie, że kolejną wielką pasją aktora były sztuki walki. Lorenzo trenował karate i taekwondo. A na swoim koncie ma czarne pasy. Marzył o tym, by być zawodowym kierowcą wyścigowym, jednak porzucił te plany. Umiejętności i praca nad formą pomogły mu potem w angażu do filmowych ról.

W 1977 roku pojawił się w serialu „Zamiana”, a następnie w kultowym „Grease” czy miniserialu „California Fever”. Sympatię widzów przyniosła mu z kolei rola w operze mydlanej „Falcon Crest”, gdzie wcielał się w rolę Lance’a Cumsona. Za tę kreację wręczono mu statuetkę Złotego Globa. Lorenzo został też uhonorowany nagrodą Soap Opera Digest Award. Oprócz tego gwiazdora mogliśmy podziwiać w produkcjach: „Statek miłości”, „Hotel” czy „Fantastyczna wyspa”. Szybko doceniono jego talent, a twórcy zaczęli się o niego dopominać coraz częściej. Został uznany za odkrycie roku, a na horyzoncie pojawiały się kolejne interesujące propozycje. Lorenzo pojawiał się na ekranie i scenie. Najlepiej odnajdował się w produkcjach kina akcji.

Ogólnoświatową rozpoznawalność przyniosła mu dopiero rola w Renegacie (serial był kręcony w latach 1992-1997). Lorenzo Lamas wcielał się w postać policjanta Reno Rainesa, który został niesłusznie oskarżony o morderstwo. Jego bohater – Reno Raines, podróżował po USA na swoim motocyklu i zarabiał na życie jako łowca głów. Był postrachem  przestępców. To był przełom w karierze Lamasa. Aktor pojawi się potem w „Modzie na sukces”, „Człowieku, którego nie ma”, „W desperacji”, „Unseen Evil 2”, „Air America”, „Invasion America”, „Nieśmiertelnym”.

Sprawdź też: Jak wyglądało tragiczne życie Janet Jackson? Największe piekło zgotowali jej mężczyźni... 

Lorenzo Lamas, Renegat
Fot. AKPA

Lorenzo Lamas w serialu Renegat

Lorenzo Lamas – życie prywatne

Aktor długo szukał miłości, a prasa rozwodziła się na temat jego kolejnych związków. Gwiazdor serialu „Renegat” był pięciokrotnie żonaty. Po raz pierwszy stanął na ślubnym kobiercu w 1981 roku z Victorią Hilbert. Ich relacja nie trwała długo. Aktor zdradził wybrankę z Michelle Cathy Smith. Victoria szybko dowiedziała się o niewierności ukochanego. Ich związek przeszedł do historii prawie po dwóch latach. Rozwiedli się 16 maja 1983 roku, a zaledwie po kilku dniach Lorenzo ponownie stanął na ślubnym kobiercu, a jego żoną została Michelle – rzeczniczka prasowa serialu Falcon Crest i publicystka. Para doczekała się wspólnie syna Alvaro Joshuy i córki Shayne. Niestety, i to małżeństwo nie przetrwało próby czasu.

Kathleen Kinmont, Lorenzo Lamas, 2009
Fot. AKPA

Kathleen Kinmont, Lorenzo Lamas, 2009

Od 1989 roku do 1993 był mężem Kathleen Kinmont. W tym samym czasie miał romans z Daphne Ashbrook, z którą doczekał się córki Paton. Związek Kinmont i Lamasa przeżywał kryzys podczas pracy na planie serialu „Renegat”. Ze względu na zawodowe obowiązki nie poświęcali sobie zbyt wiele czasu i coraz bardziej się od siebie oddalali. Po kilku latach ich małżeństwo nie istniało. Nową miłość Lorenzo spotkał na planie serialu, a dokładnie czwartego sezonu.

W 1996 roku gwiazdor przyrzekał już miłość Shaunie Sand, modelce i aktorce. Owocem ich związku jest trójka pociech: Alexandra, Victoria i Isabella. „Moja żona jest przeciwieństwem złej macochy z bajki o Kopciuszku. Kocha Shayne, Paton i A.J-a równie mocno, jak kocha nasze trzy córeczki”, mówił w wywiadach. W 2002 roku małżonkowie rozwiedli się w atmosferze skandalu. Prasa donosiła, że ukochana gwiazdora miała romans z… jego synem, 18-letnim Alvarem Joshuy’ą Lamasem. Lorenzo długo nie mógł się pogodzić z tym faktem. „To, co zrobili A.J. i Shauna, zniszczyło mnie emocjonalnie. Przez dwa lata nie rozmawiałem z synem. Nie wiedziałem, czy uda się naprawić nasze relacje. Byłem zaszokowany, oszołomiony, zły, zraniony”, pisał Lamas w swojej autobiografii.

Shauna została gwiazdą filmów dla dorosłych, a córki aktora w sądowym piśmie zaznaczyły, że chcą mieszkać z ojcem. Lorenzo wystąpił o przyznanie mu całkowitej opieki nad dziećmi.  

Lorenzo szukał potem szczęścia u boku Hunter Tylo, Debbie Gibson czy. Po raz piąty ożenił się z Shawną Craig. Był 2011 rok. Jednak po pięciu latach zakochani ogłosili separację, a rozwód ogłoszono w 2019 roku. Od niedawna jest związany z Kenną Scott. Para zaręczyła się w 2021 roku i nie ukrywa swojego szczęścia.

Lorenzo Lamas wciąż pojawia się na ekranie i jest aktywny w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się z fanami fragmentami swojego życia. 

Sprawdź też: Ozzy Osbourne zmaga się z chorobą Parkinsona: „Moje nogi odmawiają posłuszeństwa"

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.