Piotr Gulczyński, Gulczas kiedyś i dziś
Fot. KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Minęły 22 lata od pierwszej edycji Big Brothera. Co dziś robi i jak wygląda Piotr Gulczas Gulczyński?

Bardzo się zmienił?

Rafał Kowalski 14 maja 2023 11:01
Piotr Gulczyński, Gulczas kiedyś i dziś
Fot. KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ/East News

Oblicze polskiej telewizji zmieniło się w marcu 2001 roku. To właśnie wtedy miała miejsce emisja reality-show „Big Brother”, która przez wielu nazywana jest początkiem show-biznesu nad Wisłą. Bez wątpienia był to przełom dla historii rozrywki krajowej, gdyż nigdy wcześniej nie był realizowany tego typu format na taką skalę. Show odniósł wielki sukces, a udział w nim przyniósł jego uczestnikom wielką sławę aż do dziś. Co po latach słychać u jednego z ulubieńców widzów, Piotra Gulczasa?

Piotr Gulczyński 22 lata po Big Brotherze – zawód, zdjęcia, życie prywatne

Przyszedł na świat 14 maja 1968 roku w Poznaniu. Piotr „Gulczas” Gulczyński w domu Wielkiego Brata umiejscowionego w podwarszawskim Sękocinie spędził aż 85 dni. Tak długi pobyt w show dał ulubieńcowi widzów szóste miejsce w programie. 33-letni wówczas mieszkaniec Wielkopolski zaskarbił sobie sympatię publiczności swoją naturalnością, poczuciem humoru i muzycznym zacięciem. Wielu widzów pamięta do dziś, że wraz z Klaudiuszem Ševkoviciem i Sebastianem Florkiem żywiołowy młodzieniec tworzył trio nazywane Sękocińscy DJ-e.

Jak Piotr Gulczyński wspomina udział w show? Najdziwniejsze były same przesłuchania. „Big Brother to było coś zupełnie innego niż ludzie zwykle sobie wyobrażają. Podczas castingów byliśmy pozamykani w jakichś pomieszczeniach i nikt nikogo nie widział”, opowiadał gwiazdor TVN „Głosowi Wielkopolskiemu”. Dodał też, że naprawdę nie znał innych uczestników przed startem reality-show. „Na ostatnią noc przed programem zostaliśmy zaproszeni do hotelu – też zamknięci na cztery spusty. Rano wszyscy wsiedliśmy do taksówek, każdy uczestnik z osobną ochroną. Wtedy też nie mogliśmy się zobaczyć, bo miały przyciemnione szyby. Poznaliśmy się dopiero po kilku godzinach podróży, w domu Wielkiego Brata w Sękocinie”, wyznał kilka lat temu.

Czytaj także: Katarzyna Dowbor spisała testament. Jej dzieci odziedziczą majątek pod jednym warunkiem

Piotr Gulczas Gulczyński, Big Brother, 05.06.2001 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Piotr Gulczas Gulczyński, Big Brother, 05.06.2001 rok

Premiera filmu „Gulczas, a jak myślisz???”, Big Brother, Piotr Gulczyński, Klaudiusz Sevkovič, Janusz Dzięcioł, 30.01.2002 rok
Fot. Prończyk/AKPA

Premiera filmu „Gulczas, a jak myślisz???”, uczestnicy Big Brothera, m.in. Piotr Gulczyński, Klaudiusz Sevkovič, Janusz Dzięcioł, 30.01.2002 rok

Zaraz po programie Gulczas wydał książkę Tajemnice domu w Sękocinie, w której ujawnił wiele sekretów programu. W 2001 roku uświetnił też klip „Śmierć dyskotece” swojej krewnej Małgorzaty Ostrowskiej (jest jej szwagrem). Kolejne miesiące od zakończenia programu mijały, a sława Piotra Gulczyńskiego i innych uczestników tylko rosła. W związku z tym podjęto decyzję o nakręceniu filmu Gulczas, a jak myślisz?, który szybko stał się hitem. W kolejnych latach mężczyzna pojawił się jeszcze w show Bar i Big Brother VIP jako gość specjalny. Media nie stały się jednak drugim domem gwiazdora, który codzienność wolał poświęcać ukochanemu klubowi motocyklowemu Black Rider MC oraz reklamie.

Prywatnie 55-letni dziś Piotr Gulczyński ma 24-letniego syna Igora z pierwszego małżeństwa i 11-letnią córeczkę z drugiego związku. Drugi ślub Gulczasa odbył się w 2009 roku. Gdzie dziś pracuje ulubieniec widzów? Sam zainteresowany podczas wizyty w telewizji śniadaniowej powiedział jedynie: „Pracuję jako parkingowy u mojej żony”.

CZYTAJ TEŻ: Eurowizja 2023: Szwecja zwycięża tegoroczny konkurs! Jak wypadła reprezentująca Polskę Blanka?

Piotr Gulczyński, 2001 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Piotr Gulczyński, 2001 rok

Piotr Gulczas Gulczyński – jak wygląda dzisiaj? Instagram

Na co dzień Gulczas nie prowadzi regularnie swoich mediów społecznościowych. Trochę częściej mieszkaniec Wielkopolski aktywny jest na Facebooku, ale i tak nie pokazuje chwil z życia prywatnego. Wiadomo jednak, że Piotr ma stały kontakt z Manuelą Michalak i Klaudiuszem Sevkoviciem, z którym nawet spędził Wielkanoc w 2020 roku.

Czytaj także: Katarzyna Dowbor świętuje urodziny córki. Marysia ma już 24 lata! Tak dziś wygląda

A jak dziś wygląda Piotr Gulczyński? Internauci są zgodni co do tego, że od czasów Big Brothera nie zmienił się on niemal wcale, mimo że dziś obchodzi 55. urodziny. Życzymy wszystkiego najlepszego!  

Gulczas, 2015 rok, Dzień Dobry TVN

Piotr Gulczyński, Gulczas Big Brother
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Gulczas, 2019 rok

Gulczas z Big Brothera wiek
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.