Piotr Gulczyński, Gulczas kiedyś i dziś
Fot. KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Mija 20 lat od pierwszej edycji Big Brothera. Co dziś robi i jak wygląda Piotr Gulczas Gulczyński?

Będziecie zaskoczeni!

Rafał Kowalski 14 maja 2021 15:00
Piotr Gulczyński, Gulczas kiedyś i dziś
Fot. KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ/East News

W marcu tego roku minęło aż 20 lat, odkąd pierwszy odcinek pierwszej polskiej edycji Big Brothera został wyemitowany na antenie TVN. Show było przełomem dla historii krajowej telewizji. Nigdy bowiem wcześniej nie realizowano u nas reality-show na taką skalę. Sukces programu pamiętany jest do dziś tak samo jak jego uczestnicy. Manuela Michalak, Janusz Dzięcioł, Alicja Walczak czy Piotr Gulczyński do dziś pozostają w sercach widzów. Co słychać u Gulczasa? Sprawdziliśmy!

Piotr Gulczyński 20 lat po Big Brotherze – zawód, zdjęcia, życie prywatne

Aż 85 dni spędził Gulczas w domu Wielkiego Brata umiejscowionego w podwarszawskim Sękocinie. Tak długi pobyt w show dał ulubieńcowi widzów szóste miejsce w programie. 33-letni wówczas mieszkaniec Wielkopolski zaskarbił sobie sympatię publiczności swoją naturalnością, poczuciem humoru i muzycznym zacięciem. Wielu widzów pamięta do dziś, że wraz z Klaudiuszem Ševkoviciem i Sebastianem Florkiem żywiołowy młodzieniec tworzył trio nazywane Sękocińscy DJ-e.

Jak Piotr Gulczyński wspomina udział w show? Najdziwniejsze były same przesłuchania. „Big Brother to było coś zupełnie innego niż ludzie zwykle sobie wyobrażają. Podczas castingów byliśmy pozamykani w jakichś pomieszczeniach i nikt nikogo nie widział”, opowiadał gwiazdor TVN Głosowi Wielkopolskiemu. Dodał też, że naprawdę nie znał innych uczestników przed startem reality-show. „Na ostatnią noc przed programem zostaliśmy zaproszeni do hotelu – też zamknięci na cztery spusty. Rano wszyscy wsiedliśmy do taksówek, każdy uczestnik z osobną ochroną. Wtedy też nie mogliśmy się zobaczyć, bo miały przyciemnione szyby. Poznaliśmy się dopiero po kilku godzinach podróży, w domu Wielkiego Brata w Sękocinie”, wyznał kilka lat temu.

Zaraz po programie Gulczas wydał książkę Tajemnice domu w Sękocinie, w której ujawnił wiele sekretów programu. W 2001 roku uświetnił też klip Śmierć dyskotece swojej krewnej Małgorzaty Ostrowskiej. Kolejne miesiące od zakończenia programu mijały, a sława Piotra Gulczyńskiego innych uczestników tylko rosła. W związku z tym podjęto decyzję o nakręceniu filmu Gulczas, a jak myślisz?, który szybko stał się hitem. W kolejnych latach mężczyzna pojawił się jeszcze w show Bar i Big Brother VIP jako gość specjalny. Media nie stały się jednak drugim domem gwiazdora, który codzienność wolał poświęcać ukochanemu klubowi motocyklowemu Black Rider MC oraz reklamie.

Prywatnie 53-letni dziś Piotr Gulczyński ma 22-letniego syna Igora z pierwszego małżeństwa i 9-letnią córeczkę z drugiego związku. Drugi ślub Gulczasa odbył się w 2009 roku. Gdzie dziś pracuje ulubieniec widzów? Sam zainteresowany podczas wizyty w telewizji śniadaniowej powiedział jedynie: „Pracuję jako parkingowy u mojej żony”.

CZYTAJ TEŻ: Kilku uczestników programów Big Brother i Bar umarło w tajemniczych okolicznościach...

Na co dzień Gulczas nie prowadzi regularnie swoich mediów społeczniościowych. Na Instagramie ostatni post pojawił się 80 tygodni temu. Trochę częściej mieszkaniec Wielkopolski aktywny jest na Facebooku, ale i tak nie pokazuje chwil z życia prywatnego. Wiadomo jednak, że Piotr ma stały kontakt z Manuelą Michalak i Klaudiuszem Sevkoviciem, z którym nawet spędził Wielkanoc w 2020 roku.

A jak dziś wygląda 53-latek? Internauci są zgodni co do tego, że od czasów Big Brothera nie zmienił się on niemal wcale. Oceńcie sami. 

Gulczas, 2015 rok, Dzień Dobry TVN

Piotr Gulczyński, Gulczas Big Brother
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Gulczas, 2019 rok

Gulczas z Big Brothera wiek
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.