Piotr Gulczyński, Gulczas kiedyś i dziś
Fot. KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Minęło 21 lat od pierwszej edycji Big Brothera. Co dziś robi i jak wygląda Piotr Gulczas Gulczyński?

Bardzo się zmienił?

Rafał Kowalski 15 sierpnia 2022 16:01
Piotr Gulczyński, Gulczas kiedyś i dziś
Fot. KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ/East News

Pierwsza polska edycja Big Brothera zadebiutowała na naszych ekranach w marcu... 21 lat temu. Był to przełom dla historii krajowej telewizji, gdyż nigdy wcześniej nie realizowano u nas reality-show na taką skalę. Program odniósł wielki sukces, a udział w show zapewnił jego uczestnikom sławę do dziś. Manuela Michalak, Janusz Dzięcioł, Alicja Walczak czy Piotr Gulczyński wciąż pozostają w sercach wiernych fanów... A co po latach słychać u Gulczasa? Sprawdziliśmy!

Piotr Gulczyński 21 lat po Big Brotherze – zawód, zdjęcia, życie prywatne

Aż 85 dni spędził Gulczas w domu Wielkiego Brata umiejscowionego w podwarszawskim Sękocinie. Tak długi pobyt w show dał ulubieńcowi widzów szóste miejsce w programie. 33-letni wówczas mieszkaniec Wielkopolski zaskarbił sobie sympatię publiczności swoją naturalnością, poczuciem humoru i muzycznym zacięciem. Wielu widzów pamięta do dziś, że wraz z Klaudiuszem Ševkoviciem i Sebastianem Florkiem żywiołowy młodzieniec tworzył trio nazywane Sękocińscy DJ-e.

Jak Piotr Gulczyński wspomina udział w show? Najdziwniejsze były same przesłuchania. „Big Brother to było coś zupełnie innego niż ludzie zwykle sobie wyobrażają. Podczas castingów byliśmy pozamykani w jakichś pomieszczeniach i nikt nikogo nie widział”, opowiadał gwiazdor TVN Głosowi Wielkopolskiemu. Dodał też, że naprawdę nie znał innych uczestników przed startem reality-show. „Na ostatnią noc przed programem zostaliśmy zaproszeni do hotelu – też zamknięci na cztery spusty. Rano wszyscy wsiedliśmy do taksówek, każdy uczestnik z osobną ochroną. Wtedy też nie mogliśmy się zobaczyć, bo miały przyciemnione szyby. Poznaliśmy się dopiero po kilku godzinach podróży, w domu Wielkiego Brata w Sękocinie”, wyznał kilka lat temu.

Zaraz po programie Gulczas wydał książkę Tajemnice domu w Sękocinie, w której ujawnił wiele sekretów programu. W 2001 roku uświetnił też klip Śmierć dyskotece swojej krewnej Małgorzaty Ostrowskiej. Kolejne miesiące od zakończenia programu mijały, a sława Piotra Gulczyńskiego innych uczestników tylko rosła. W związku z tym podjęto decyzję o nakręceniu filmu Gulczas, a jak myślisz?, który szybko stał się hitem. W kolejnych latach mężczyzna pojawił się jeszcze w show Bar i Big Brother VIP jako gość specjalny. Media nie stały się jednak drugim domem gwiazdora, który codzienność wolał poświęcać ukochanemu klubowi motocyklowemu Black Rider MC oraz reklamie.

Prywatnie 54-letni dziś Piotr Gulczyński ma 23-letniego syna Igora z pierwszego małżeństwa i 10-letnią córeczkę z drugiego związku. Drugi ślub Gulczasa odbył się w 2009 roku. Gdzie dziś pracuje ulubieniec widzów? Sam zainteresowany podczas wizyty w telewizji śniadaniowej powiedział jedynie: „Pracuję jako parkingowy u mojej żony”.

CZYTAJ TEŻ: Jak wygląda Szymon Wydra po 20 latach od Idola? Długie włosy artysty to już przeszłość

Piotr Gulczyński, 2001 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Piotr Gulczyński, 2001 rok

Na co dzień Gulczas nie prowadzi regularnie swoich mediów społecznościowych. Na Instagramie ostatni post pojawił się ponad 130 tygodni temu. Trochę częściej mieszkaniec Wielkopolski aktywny jest na Facebooku, ale i tak nie pokazuje chwil z życia prywatnego. Wiadomo jednak, że Piotr ma stały kontakt z Manuelą Michalak i Klaudiuszem Sevkoviciem, z którym nawet spędził Wielkanoc w 2020 roku.

Czytaj także: Marta Grzywacz - gwiazda TVP, która była na samym szczycie. Jeden wywiad zniszczył jej karierę... Co się wydarzyło?

A jak dziś wygląda Piotr Gulczyński? Internauci są zgodni co do tego, że od czasów Big Brothera nie zmienił się on niemal wcale, mimo że niedawno obchodził 54. urodziny.  

Gulczas, 2015 rok, Dzień Dobry TVN

Piotr Gulczyński, Gulczas Big Brother
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Gulczas, 2019 rok

Gulczas z Big Brothera wiek
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…