Klaudiusz Sevković
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ
Z ŻYCIA GWIAZD

Nie wygrał Big Brothera, ale widzowie wspominają go do teraz. Co robi dziś Klaudiusz Sevković?

19 lat temu wyemitowano w Polsce pierwszą edycję show

Rafał Kowalski 29 września 2020 07:12
Klaudiusz Sevković
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ

Aż 99 dni spędzonych w Domu Wielkiego Brata przełożyły się dla Klaudiusza Sevkowica na zajęcie piątego miejsca w programie Big Brother. Pierwsza edycja show emitowana w 2001 roku w TVN była jednak na tyle kultowa, że publiczność pamięta dziś nie tylko najlepszą dwójkę – Manuelę Michalak i Janusza Dzięcioła – ale i kilku pozostałych graczy. Co dziś robi najbardziej szalony z nich? Sprawdziliśmy!

Życie Klaudiusza Sevkovica po programie Big Brother. Czym się zajmuje?

W 2000 roku urodzony w Świętochłowicach 50-latek mieszkał w Niemczech, gdzie pracował jako kucharz. O zgłoszeniu do programu zadecydowała spontaniczna decyzja. Klaudiusz Sevković podjął ją po tym, jak zobaczył w telewizji zapowiedź castingów do show. „Siedziałem ze znajomymi, którzy zaczęli mnie zachęcać do wzięcia udziału w castingu. Zrobiłem to "na spontanie", "dla jaj". Wtedy zgłoszenia wysyłało się pocztą. Znajomi wybrali jakieś moje śmieszne zdjęcia. Wsadziłem je do koperty i wysłałem. Myślałem, że na tym sprawa się zakończy, ale po paru tygodniach zostałem zaproszony na casting. Tak naprawdę nie chciało mi się na niego jechać z Monachium do Warszawy, ale kolega mnie namówił. Później machina ruszyła. Kolejne castingi, w sumie chyba siedem. No i wejście do programu. Postawiło to moje życie zawodowe na głowie, w Niemczech miałem dobrą pracę. Zaryzykowałem, ale patrząc z perspektywy czasu, na pewno się opłaciło”, opowiadał gwiazdor w zeszłym roku Sportowym Faktom.

Po wyjściu z Domu Wielkiego Brata showman zajął się wieloma projektami, do których był zapraszany. Prowadził nawet programy kulinarne Wielką niespodziankę Klaudiusza oraz Klaudiusz and cooking. „Później przez dwa lata prowadziłem Telezakupy Mango, które na tamten okres były w Polsce rewolucyjne - pierwsze programy teleshoppingu. Następnie były książki, płyty, single, reklamy. Dużo tego było”, zaczął wymieniać Klaudiusz Sevković w wywiadzie i dodał, że największą z przygód było chyba jednak wydanie płyty. Niewiele osób pamięta, ale debiutancki album celebryty sprzedał się w nakładzie 51 tysięcy sztuk, co w ówczesnych latach dawało artystom platynę.

50-letni ulubieniec widzów uważa, że ze wszystkich uczestników Big Brothera najlepiej poradził sobie z życiem zawodowym po programie. Po rozdziale w przemyśle rozrywkowym, przyszedł czas na ukochany przez showmana sport. Klaudiusz Sevković został w 2003 roku prezesem żeńskiego Klubu Piłki Ręcznej Ruch Chorzów. Cztery lata później zaś przyjął stanowisko menedżera polskiej reprezentacji kobiet w tej samej dyscyplinie. Gwiazdor zaczął się też spełniać w polityce. Od 2004 roku aż trzykrotnie zasiadł w radzie miejskiej Chorzowa. Zajmował się kulturą, sportem i rozwojem miasta. „Jako prezes klubu sportowego widziałem, jakie błędy popełniają urzędnicy. Dlatego też wziąłem udziałem w wyborach do rady miejskiej. Na początku ludzie z przymrużeniem oka brali mój udział w wyborach, potem jednak zostałem w radzie miejskiej na drugą i trzecią kadencję. Trzecia to już jest ogromny sukces, bo to pokazuje, że ludzie mają do mnie zaufanie. Staram się dobrze w niej spełniać", mówił o sobie 50-latek.

Od pięciu lat największą zawodową pasją Klaudiusza Sevkovica są organizowanie eventów i gra w golfa. I właśnie tym zajmuje się śląska firma Silesia Event, w której uczestnik Big Brothera jest projekt managerem. I choć wiele zdjęć w mediach społecznościowych 50-latka zajmują te z golfowego pola, to gwiazdor nie zapomina o swojej rodzinie. Żona Caroline (pochodząca z Anglii) i dwójka dorosłych dziś dzieci – Vanessa i Claudio-Tiger – są dla niego całym światem.

Naszym zdaniem Klaudiusz od czasów programu niemal wcale się nie zmienił. Uważacie podobnie? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @klaudiusz.sevkovic

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @klaudiusz.sevkovic

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.