Paulina Papierska na planie Dzień Dobry TVN, 11.02.2011, Warszawa
Fot. Wojciech Olszanka/East News
Z życia gwiazd

11 lat temu wygrała Top Model. Co dziś robi Paulina Papierska? Tak wygląda jej życie!

Kobieta zrezygnowała z modelingu

Marta Nawacka 25 listopada 2021 15:57
Paulina Papierska na planie Dzień Dobry TVN, 11.02.2011, Warszawa
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Jedenaście lat temu nieśmiała, zamknięta w sobie dziewczyna zrobiła wrażenie na jurorach i wygrała program Top Model. Po zakończeniu show otrzymała kontrakt m.in. z prestiżową agencją modelek Next oraz firmą kosmetyczną Max Factor. Wróżono jej dużą karierę, jednak finalnie wycofała się ze świata modelingu, a zamiast wybiegu wybrała rodzinę. Dziś jest szczęśliwą żoną i mamą dwóch chłopców.

Paulina Papierska – udział w Top Model

Przyszła na świat 29 marca 1991 roku. Gdy wzięła udział w show TVN, miała zaledwie 19 lat. Nieśmiała, skromna i zamknięta w sobie dziewczyna pochodząca z małego miasteczka początkowo miała inne wyobrażenie o swojej karierze po maturze. Paulina Papierska zamierzała studiować położnictwo, a przed udziałem w programie Top Model nie brała udziału w profesjonalnych sesjach. Jej wszystkie zgłoszenia do agencji modelek były odrzucane ze względu na zbyt niski – jak na modelkę – wzrost (Paulina mierzy 172 cm). To znajomi młodej kobiety namówili ją na udział w programie. Jury już od castingu było nią zachwycone.

W programie przeszła długą drogę, pracując nad sobą i swoim charakterem. Była znana z tego, że nie ukrywa swoich emocji i często płakała. Z tego powodu złośliwie mówiono na nią „płaczka” lub „beksa”, albo uznawano, że wybuchy płaczu są celowym zagraniem Pauliny Papierskiej. Mimo wszystko młodej dziewczynie udało się wygrać pierwszą edycję Top Model. Jej nagrodą było także sto tysięcy złotych, sesja okładkowa oraz kontrakt z prestiżową agencją modelek Next i z firmą kosmetyczną Max Factor.

Świeżo upieczona modelka była reprezentowana w Polskie przez przez agencję D'Vision. Okazało się jednak, że to wszystko to dla Pauliny za dużo, a ona sama niknie na tle innych, nieco bardziej charyzmatycznych modelek. Paulina Papierska występowała w pokazach polskich marek oraz kilku kampaniach reklamowych, m.in. dla: Max Factor, New Look, Wojas czy Casto Barcelona, ale ostatecznie nie odniosła większych sukcesów w modelingu i zrezygnowała z takiej kariery.

Czytaj też: Musiała wyjechać z Polski, pracuje od 14. roku życia. Poznaj historię Weroniki Zoń z Top model 10

Paulina Papierska, Joanna Krupa, finał pierwszej edycji Top model TVN, 01.12.2010 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Paulina Papierska, Joanna Krupa, finał pierwszej edycji „Top model ”TVN, 01.12.2010 rok

Paulina Papierska na planie Dzień Dobry TVN, 11.02.2011, Warszawa
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Paulina Papierska na planie Dzień Dobry TVN, 11.02.2011, Warszawa

Paulina Papierska, Kraków Fashion Parade 2012, 13.10.2012
Fot. Damian KLAMKA/East News
Paulina Papierska, Kraków Fashion Parade 2012, 13.10.2012

Paulina Papierska, finał drugiej edycji
Fot. Bartosz KRUPA/East News
Paulina Papierska, finał drugiej edycji "Top Model", 7.12.2011

Życie prywatne Pauliny Papierskiej

Chwilę po zakończeniu programu Top Model Paulina Papierska związała się z Adamem Pytlem, piłkarzem norweskiego klubu FK Tønsberg. Była modelka zamieszkała w nim Norwegii, a w 2017 roku para została rodzicami synka Gabriela. W 2020 roku ich rodzina ponownie się powiększyła i zakochani powitali na świecie drugiego synka, Aleksandra. Zwyciężczyni pierwszej edycji polskiego Top Model porzuciła świat show-biznesu i postanowiła zająć się rodziną. Mimo, że w mediach pojawia się nadzwyczaj rzadko, to pozostaje aktywna na Instagramie, gdzie dzieli się z obserwującymi kadrami ze swojego życia rodzinnego.  

Zobacz także: Paulina Papierska święta spędziła w szpitalu z synkiem. Poruszające wyznanie gwiazdy Top model

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.