Paulina Papierska na planie Dzień Dobry TVN, 11.02.2011, Warszawa
Fot. Wojciech Olszanka/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

12 lat temu wygrała Top Model. Co dziś robi Paulina Papierska? Teraz ma inne wyzwania

Zrezygnowała z modelingu i poszła inną drogą

Marta Nawacka 15 października 2022 12:01
Paulina Papierska na planie Dzień Dobry TVN, 11.02.2011, Warszawa
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Dwanaście lat temu wygrała program Top Model. Nieśmiała i zamknięta w sobie dziewczyna zrobiła ogromne wrażenie na jurorach. Kiedy show dobiegło końca otrzymała kontrakt z prestiżową agencją modelek Next Model. Nikt nie miał wątpliwości, że osiągnie wielki sukces w tej branży. Jednak czas pokazał, że świat modelingu nie jest dla niej. Wycofała się i zamiast wybiegu, wybrała rodzinę. Obecnie jest szczęśliwą mamą oraz żoną. Zobacz jak dzisiaj wygląda życie Pauliny Papierskiej!

Paulina Papierska – udział w Top Model

Przyszła na świat 29 marca 1991 roku. Gdy wzięła udział w show TVN, miała zaledwie 19 lat. Nieśmiała, skromna i zamknięta w sobie dziewczyna pochodząca z małego miasteczka - Zbąszynka. Początkowo miała inne wyobrażenie o swojej karierze po maturze. Paulina Papierska zamierzała studiować położnictwo, a przed udziałem w programie Top Model nie brała udziału w profesjonalnych sesjach. Jej wszystkie zgłoszenia do agencji modelek były odrzucane ze względu na zbyt niski – jak na modelkę – wzrost (Paulina mierzy 172 cm). To znajomi młodej kobiety namówili ją na udział w programie. Jury już od castingu było nią zachwycone.

W programie przeszła długą drogę, pracując nad sobą i swoim charakterem. Była znana z tego, że nie ukrywa swoich emocji i często płakała. Z tego powodu złośliwie mówiono na nią „płaczka” lub „beksa”, albo uznawano, że wybuchy płaczu są celowym zagraniem Pauliny Papierskiej. Mimo wszystko młodej dziewczynie udało się wygrać pierwszą edycję Top Model. Jej nagrodą było także sto tysięcy złotych, sesja okładkowa oraz kontrakt z prestiżową agencją modelek Next i z firmą kosmetyczną Max Factor.

Świeżo upieczona modelka była reprezentowana w Polsce przez agencję D'Vision. Okazało się jednak, że to wszystko to dla Pauliny za dużo, a ona sama niknie na tle innych, nieco bardziej charyzmatycznych modelek. Paulina Papierska występowała w pokazach polskich marek oraz kilku kampaniach reklamowych, m.in. dla: Max Factor, New Look, Wojas czy Casto Barcelona, ale ostatecznie nie odniosła większych sukcesów w modelingu i zrezygnowała z takiej kariery.

CZYTAJ TEŻ: Anna Wendzikowska chciała dużo wcześniej odejść z TVN. „Uważam, że pewne rzeczy są złe, a złu trzeba się przeciwstawiać"

Paulina Papierska, Joanna Krupa, finał pierwszej edycji Top model TVN, 01.12.2010 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Paulina Papierska, Joanna Krupa, finał pierwszej edycji „Top model ”TVN, 01.12.2010 rok

Paulina Papierska na planie Dzień Dobry TVN, 11.02.2011, Warszawa
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Paulina Papierska na planie Dzień Dobry TVN, 11.02.2011, Warszawa

Paulina Papierska, Kraków Fashion Parade 2012, 13.10.2012
Fot. Damian KLAMKA/East News
Paulina Papierska, Kraków Fashion Parade 2012, 13.10.2012

Paulina Papierska, finał drugiej edycji
Fot. Bartosz KRUPA/East News
Paulina Papierska, finał drugiej edycji "Top Model", 7.12.2011

Życie prywatne Pauliny Papierskiej

Chwilę po zakończeniu programu Top Model Paulina Papierska związała się z Adamem Pytlem, piłkarzem norweskiego klubu FK Tønsberg. Była modelka zamieszkała w nim Norwegii, a w 2017 roku para zostali rodzicami synka Gabriela. W 2020 roku ich rodzina ponownie się powiększyła i zakochani powitali na świecie drugiego synka, Alexa.

Zwyciężczyni pierwszej edycji polskiego Top Model porzuciła świat show-biznesu i postanowiła zająć się rodziną. W mediach pojawia się nadzwyczaj rzadko. Jej ostatni post na Instagramie został zamieszczony w lipcu 2020 roku. 

Mamy nadzieję, że wszystko u Pauliny Papierskiej jest dobrze. Życzymy jej wszystkiego co najlepsze. 

ZOBACZ TAKŻE: Co dzisiaj robi Victoria Onetto? Przed laty grała Motylka w telenoweli Zbuntowany anioł. Przeszła niesamowitą metamorfozę

Paulina Papierska, 01.03.2014 rok, Warszawa, Dzień Dobry TVN

Paulina Papierska
Fot. EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?