Anna Wendzikowska
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Anna Wendzikowska chciała dużo wcześniej odejść z TVN. „Uważam, że pewne rzeczy są złe, a złu trzeba się przeciwstawiać"

„Ostatnie trzy lata to ja już próbowałam odejść", wyznała

Karol Sowa 15 października 2022 10:14
Anna Wendzikowska
Fot. VIPHOTO/East News

Anna Wendzikowska to dziennikarka, która od wielu lat była związana ze stacją TVN. Z czasem zdecydowała się odejść. Dlaczego? Prezenterka mówi wprost, że była ofiarą mobbingu. „Ja w tym cyklu trochę toksycznym tkwiłam”, wyznała. Gwiazda dodaje również, że nie spodziewała się, że tyle osób będzie ją wspierało. Co ciekawe, myślała o odejściu ze stacji dużo wcześniej. Co było punktem zwrotnym, który przelał czarę goryczy?

Anna Wendzikowska szczerze o pracy w TVN 

Prezenterka w ostatniej rozmowie z portalem Party.pl nie ukrywała, że decyzja o wyznaniu całej prawdy była trudna. Miała świadomość, że po jej wypowiedzi może się wylać na nią fala hejtu. Zaskoczyła się jednak, gdy wiele osób zaczęło jej odpowiadać i pisać w wiadomościach prywatnych o swoich doświadczeniach. Jak dzisiaj Anna Wendzikowska wspomina pracę w TVN? „Ja byłam trochę w takim cyklu, to nie było tak, że było zawsze źle. Było źle, ja się bardziej starałam, bo jak się postaram, to ktoś mnie bardziej doceni i działo się coś takiego, że robiłam jakiś spektakularny wywiad, Oscary i w wyniku zewnętrznych głosów zachwytu miałam chwilę wytchnienia i spokoju. I to trwało pół roku, a potem była dewaluacja i znowu. Ja w tym cyklu trochę toksycznym tkwiłam”, opowiadała w rozmowie z Party

CZYTAJ TEŻ: Sebastian Karpiel-Bułecka o chorobie: „Wiem, jak ciężko przez to przejść”

Anna Wendzikowska na planie Dzień Dobry TVN, 24.06.2022
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Decyzja Anny Wendzikowskiej o odejściu z TVN

Ulubienica widzów mówiła też, że już od dłuższego czasu zamierzała odejść z pracy, jednak nie miała siły, żeby to zrobić. Dopiero, gdy zaczęła pracować nad wyjściem z toksycznych schematów, podjęła taką decyzję. „Ostatnie trzy lata to ja już próbowałam odejść. (...) Prawda była taka, że punktem zwrotnym był mój wyjazd do Gwatemali. (...) Najpierw zgłosiłam procedurę mobbingową bardzo oficjalnie, potem poczułam, że to mi nie wystarczy - dodała Anna Wendzikowska i powiedziała: Cztery miesiące sobie mówiłam, nie zrobię nie powiem, ale pewnego dnia wstałam i wiedziałam, że muszę to zrobić”, mówiła w tej samej rozmowie.  

Mamy nadzieję, że wszystko w życiu Anny Wendzikowskiej wszystko się ułoży. Trzymamy kciuki za jej dalsze sukcesy. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dominika Gwit-Dunaszewska o macierzyństwie: „To najpiękniejsze, co może się człowiekowi przytrafić”

Anna Wendzikowska
Fot. Anna Wendzikowska Instagram/@aniawendzikowska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.