Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Monika Sewioło z Big Brother 1
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Nazywano ją skandalistką, po Big Brotherze wyjechała z Polski. Co dziś robi Monika Sewioło?

„Nie umiałam wykorzystać tej szansy”, mówiła po latach

Rafał Kowalski 6 maja 2023 07:50
Monika Sewioło z Big Brother 1
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Mimo że wśród piętnastu uczestników zajęła przedostatnie miejsce, to jej pobyt w Domu Wielkiego Brata do dziś pamięta wielu widzów. Monika Sewioło ponad dwie dekady temu trafiła do programu. Wówczas sama miała 24 lata i wielkie marzenia. Nie wiedziała jednak, że udział w show aż tak zmieni jej życie... Big Brother dał jej możliwość pozowania na okładkach czasopism, rozwinięcia muzycznej kariery, a także... tłum fanów. Czy ulubienica widzów również coś straciła?

Monika Sewioło w Big Brotherze. Kariera muzyczna, rozwód z mężem

Góralka z krwi i kości do 2000 roku posługiwała się nazwiskiem panieńskim – Strzęp. Po zdaniu matury przez chwilę pracowała w sklepie z kosmetykami. Ostatecznie miała zniechęcić ją niska wypłata i marne perspektywy. Los sprawił jednak, że w życiu Moniki Sewioło zdarzyły się dwie rzeczy, które mocno wpłynęły na jej przyszłość. Po pierwsze poznała przyszłego męża. Po drugie Jerzy Sewioło mocno wspierał ukochaną w przesłuchaniach do Big Brothera. Uznał, że to dla niej szansa. „Wszędzie na świecie ten program  staje się dla wygranych trampoliną w skoku do kariery. Dlaczego by nie pomarzyć o takim zwycięstwie ukochanej, najwspanialszej pod słońcem, własnej żony?”, mówił w rozmowie z Tygodnikiem Przegląd w 2001 roku.

Rok po ślubie mieszkanka Suchej Beskidzkiej faktycznie została uczestniczką pierwszego polskiego reality-show. Widzowie doceniali jej charyzmę, urodę i talent wokalny. Publiczność zapamiętała też scenę, w której 24-letnia podglądana przez resztę lokatorów Monika Sewioło brała przed kamerami prysznic. Żadna z tych rzeczy nie wystarczyła, by uniknąć szybkiej nominacji. Już w drugim tygodniu programu blondwłosa piękność otrzymała 4 głosy od mieszkańców, a kilka dni później głosami widzów musiała opuścić Dom Wielkiego Brata. Kilka chwil od wyjścia już rozdawała pierwsze autografy.

CZYTAJ TEŻ: Dziś Światowy Dzień Bez Makijażu! Z tej okazji przypominamy wyjątkową sesję z gwiazdami!

Do Moniki Sewioło szybko przyszło kilka zawodowych propozycji, dzięki którym jej kariera miała nabrać rozpędu. Jedną z nich było nagranie utworu Urodziłam się, aby grać, który wydano na pamiątkowej składance z utworami kojarzącymi się z uczestnikami Big Brother.

Sama wykonawczyni nie wspomina jednak tego projektu dobrze. „To akurat stało się w wielkim pośpiechu. […] Album miał się ukazać dosłownie za kilka dni. Dlatego wszystko przebiegało na wariackich papierach - moim zdaniem, trochę byle jak. W studiu spędziłam jedynie półtorej godziny, niesamowite tempo... Ponieważ nie znałam tej piosenki, niezbyt dobrze wyszła. W sumie chyba bardziej mi ta akcja zaszkodziła niż pomogła”, opowiadała Onetowi początkująca piosenkarka, dodając, że idąc do show TVN wcale nie myślała o profesjonalnym śpiewaniu. „Wówczas myślałam tylko, że to będzie świetna przygoda, program, który na pewno zrobi furorę i zapewni dużo możliwości. Ale niekoniecznie właśnie karierę muzyczną”, dodawała w tym samym wywiadzie z 2001 roku.

Czytaj też: Serialowy Kacperek z Rodzinki.pl już tak nie wygląda. Mateusz Pawłowski jest nie do poznania!

Monika Sewioło
Fot. WOJTEK STEIN/REPORTER

Nieco później Monika Sewioło trafiła do zespołu Nietykalni, z którym promowała album Wiatr. Wzięła też udział w rozbieranej sesji do magazynu Playboy. Numer z uczestniczką Big Brother był jednym z najchętniej kupowanych w historii polskiej edycji gazety.

Popularność Moniki zaowocowała też propozycjami dwóch ról filmowych w Gulczas, a jak myślisz... oraz Rób swoje, ryzyko jest twoje.

Monika Sewioło, Playboy 2001

Monika Sewioło, Playboy 2001
Fot. materiał prasowy

Monika Sewioło, Agnieszka Włodarczyk, Olaf Lubaszenko, Katarzyna Bujakiewicz, film Rób swoje, ryzyko jest Twoje

Monika Sewioło, Agnieszka Włodarczyk, Olaf Lubaszenko, Katarzyna Bujakiewicz, film Rób swoje, ryzyko jest Twoje
Fot. Mikulski AKPA

Kolejny 2003 rok przyniósł Monice Sewioło rozwód z mężem. Później celebrytka była jeszcze łączona ze starszym od siebie o 30 lat producentem telewizyjnym Ryszardem Krajewskim czy Bartoszem Kotalewiczem.

Monika Sewioło obecnie. Czym się zajmuje, gdzie mieszka?

W jednym z wywiadów Monika Sewioło przyznała, że ogromna popularność trwała w jej przypadku około dwóch lat. Potem jej życie wróciło do normy. Gwiazda Big Brothera podejmowała się różnych prac, między innymi w fundacji. „Moja obecna praca nie ma nic wspólnego z mediami. Od zupełnie niedawna pracuję w fundacji, która nazywa się Akademia Zdrowia i Urody. Jestem bardzo zadowolona z tej pracy; to zupełna odskocznia od życia na piedestale, od show-biznesu. Cisza, spokój; normalne życie normalnego człowieka”, mówiła dla WP w 2009 roku.

Monika Sewioło, 2008 rok

Monika Sewioło, 2008
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Udział w show wspomina pozytywnie, ale nie lubi do tego zbyt często wracać. „To, że kiedyś byłam w programie reality show nie jest taką najważniejszą częścią mojego życia. A ludzie wciąż wracają do tego i pytają mnie np. jak tam było. Naprawdę, czasami nie wiem, co odpowiedzieć na takie pytanie. Nie chce mi się już do tego wracać. Była to na pewno fajna przygoda; dużo zmieniła w moim życiu. Pozwoliła mi zamieszkać w Warszawie, znaleźć tutaj pracę, skończyć studia”, podkreśliła w tym samym wywiadzie w 2009 roku, mając na myśli naukę produkcji filmowej i telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Dodała też, że najlepsza rzecz, jaka przydarzyła się jej 22 lata temu, to poznanie fantastycznych ludzi. Ulubienica widzów do dziś utrzymuje kontakt z Małgosią Maier.

SPRAWDŹ TAKŻE: Bartek Jędrzejak szczerze o pracy w Dzień Doby TVN: „Dwa lata leczenia, brania leków, trzy lata psychoterapii"

Monika Sewioło, Małgorzara Maier, 2003

Monika Sewioło, Małgorzata Maier 2003
Fot. RAFAL MACIAGA / Forum

Zapraszana wielokrotnie na show-biznesowe imprezy dawała dziennikarzom okazję do zapytania o jej obecne życie. W rozmowie z Plotkiem sprzed 7 lat wyznała między innymi, że nie zawsze miała pomysł na siebie oraz że nie mieszka w Polsce. „Po programie nie umiałam wykorzystać tej szansy. Nie było wokół mnie żadnych menedżerów z prawdziwego zdarzenia, którzy mogliby pokierować moją karierę. […] Mi samej brakuje pomysłów. Nie chęci do pracy, bo to mam. Ale jestem mało kreatywna”, opowiadała.

„Od paru lat mieszkam za granicą. Prawie dwa lata mieszkałam na Sardynii, tyle samo na Karaibach, potem w Szwajcarii a od jakiegoś czasu jestem w Polsce. Jak przyjeżdżam w rodzinne strony to już na dłuższy okres”, słuchaliśmy.

Monika Sewioło, 2016 rok

Monika Sewioło, 2008
Fot. TRICOLORS/East News

Reporter Plotka zapytał też w 2016 roku Monikę Sewioło, czy jest singielką. Odpowiedziała wtedy, że ma kogoś bliskiego. Czy dalej jest w tej relacji? Tego nie wiadomo, bo od sześciu lat gwiazda Big Brothera nie pojawiła się w mediach.

Na jej Instagramie można znaleźć zaledwie kilka zdjęć. Pochodzą z 2021 i 2022 roku. Sprawdź, jak dziś wygląda ulubienica publiczności. Serdecznie panią Monikę pozdrawiamy! 

Czytaj też: Piotr Zioła wrócił po pięcioletniej przerwie. Muzyk przebywał w szpitalu psychiatrycznym

Monika Sewioło obecnie - 2021 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.