Sebastian Florek Big brother 2001, co dziś robi
Fot. AKPA/Mikulski
O TYM SIĘ MÓWI

Rzucił politykę, prowadzi agroturystykę. Jak dziś wygląda Sebastian Florek z Big Brothera?

W styczniu obchodził 50. urodziny

Rafał Kowalski 29 listopada 2021 16:50
Sebastian Florek Big brother 2001, co dziś robi
Fot. AKPA/Mikulski

Miał nieco ponad 30 lat, gdy zobaczył w telewizji, że rusza pierwsza polska edycja programu Big Brother. Choć nie do końca wiedział z czym to się je, wysłał zgłoszenie i został zauważony przez producentów show. Po kilku tygodniach spędzonych w Domu Wielkiego Brata życie Sebastiana Florka zmieniło się diametralnie. Dostanie się do Sejmu z listy SLD było tylko początkiem… Co dziś słychać u ulubieńca widzów?

Sebastian Florek o programie Big Brother i pracy w polityce

Aż trudno w to uwierzyć, ale dokładnie w tym roku minęły dwie dekady od pierwszej edycji polskiej wersji Big Brothera. Janusza Dzięcioła, Manuelę Michalak czy Małgorzatę Maier do dziś pamięta tysiące widzów. W gronie ulubieńców fanów formatu zdecydowanie był i jest też Sebastian Florek. Jak trafił on do show TVN?

To była spontaniczna decyzja, która rozpoczęła się od zobaczenia reklamy w telewizji.. „W jednej sekundzie zdecydowałem się, usiadłem do biurka i napisałem list. Wiedziałem, że musi w nim być coś, co zwróci uwagę czytającego. Pisałem w nim prawdę, ale rozrywkowo. […] Już wysyłając go spodziewałem się, że zaintryguje on producentów i przyznam się, że czekałem na telefon z TVN. Zadzwonili pod koniec grudnia i pojechałem na casting, których później było jeszcze kilka. Aranżowano sytuacje, gdzie byliśmy sami wśród aktorów wypytujących nas o różne rzeczy, tworzono sztuczny dom Big Brother”, opowiadał uczestnik programu portalowi Olszyn.NaszeMiasto. Jego starania podczas przesłuchań doceniono w 100% i w ten sposób znalazł się w gronie pragnących przygody szczęśliwców.

Sebastian Florek, Big Brother 2001, Manuela, Monika, Klaudiusz
Fot. Adam Chelstowski / Forum

Do domu położonego pod Sękocinem wszedł w marcu 2001 roku jako pierwszy. Od początku nie przeszkadzały mu kamery. Był wulkanem energii, źródłem wielu dowcipów i świetnym opiekunem kur, którymi zajmowali się uczestnicy. Z czasem sam jednak zaczął zauważać, że trafi wigor. Odcięcie od świata zewnętrznego wpływało na niego negatywnie.

Gdy któregoś wieczoru usłyszał, że decyzją widzów to on opuszcza Dom Wielkiego Brata, powiedział jedynie: „To dobrze”. Dlaczego? „Czułem, że się wypalam. Z każdym dniem było gorzej. […] Stałem się zgorzkniały, przybity. Ludzie woleli wesołego Sebastiana”, dodał w tym samym wywiadzie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Żałuje udziału w Big Brotherze, dziś zajmuje się ceramiką. Jak zmieniła się Małgorzata Maier?

Uczestnicy Big Brothera 1, 2001, Sebastian Florek
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
Sebastian Florek, Big Brother 2001
Fot. Adam Chelstowski / Forum

Gdy program się skończył, Sebastian Florek sprzedał swój tartak i rozwijał karierę polityczną. Przed show TVN sprawdzał się świetnie jako radny gminy Stawiguda pod Olsztynem. Jesienią 2001 poszedł o krok dalej. Wygrał wybory parlamentarne i z listy SLD dostał się do Sejmu. Od tego momentu dzielił życie między Warmię i Warszawę. „Pobyt w programie pozwolił mi doświadczyć rzeczy, o których mi się nie śniło. Szczególnie ważny był okres po wyjściu z domu Wielkiego Brata. Szczególnie chodzi o kontakty z mediami. Przydaje się to w pracy parlamentarnej”, wspominał podczas czatu dla olsztyńskiego oddziału Gazety Wyborczej.

Jeszcze w 2001 roku politykowi urodził się pierwszy syn Maciej, trzy lata później drugi – Mikołaj. Gdy Dziś nastolatkowie wkraczają powoli w dorosłe życie.  

Sebastian Florek był posłem
Fot. MACIEJ MACIERZYNSKI/REPORTER

Czym dziś zajmuje się Sebastian Florek? Agroturystyka, rola

Po karierze w Sejmie Sebastian Florek startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Niestety bez powodzenia, więc wrócił w rodzinne strony. Na Warmii zajmował się między innymi plantacją wierzb energetycznych oraz hodowlą krów mięsnych. 50-letni uczestnik Big Brother dogląda też dziś gospodarstwa agroturystycznego, które od lat przyciąga spragnionych odpoczynku blisko natury.

Na stronie ośrodka Dolina Wierzby położonego w podolsztyńskim Dorotowie czytamy o wielu dogodnościach, które spotkają gości kompleksu. „Urokliwa i zaciszna dolina charakteryzuje się swoim specyficznym i niepowtarzalnym mikroklimatem, na który niewątpliwie wpływ ma sąsiedztwo pól z gęstymi uprawami wierzby energetycznej, łąk ,lasów i zbiorników wodnych. Gęste plantacje wierzby zapewniają i dają schronienie zwierzętom (sarnom, jeleniom, zającom i dzikom) przed drapieżnikami z lasów łańskich”, napisano w sieci.

CZYTAJ TEŻ: Studia psychologiczne i kilka różnych prac. Jak wygląda życie Manueli po Big Brotherze?  Ulubienica widzów opowiedziała nam też o tajemnicach programu i miłości...

Ulubieniec publiczności nie udziela się dziś w mediach. Jego ostatnie upublicznione zdjęcia pochodzą z 2020, kiedy Super Express pytał Sebastiana Florka, na kogo zagłosuje on w wyborach prezydenckich. Fotografie wykonane podczas prac w polu można zobaczyć TUTAJ.

Z kolei ostatnia wzmianka o byłym polityku została umieszczona na portalu Olsztyn.com w sierpniu tego roku. Artykuł dotyczył planów postawienia przez niego biogazowni we wsi Lipniki, czemu mieli sprzeciwiać się okoliczni mieszkańcy.

Sebastianowi życzymy spełnienia wszystkich marzeń. Dwadzieścia lat po Big Brotherze, wraz z tysiącami widzów, wciąż wspominamy go ciepło. 

Sebastian Florek, 2008 rok

Sebastian Florek, 2008
Fot. Wojtek Laski/East News

Sebastian Florek, 2016

Sebastian Florek, 2020

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.