Tatiana Okupnik
Fot. PIOTR BLAWICKI /DDTVN/ EAST NEWS
URODZINY GWIAZD

Była u szczytu sławy, postanowiła wycofać się z mediów. Tatiana Okupnik kończy dziś 43 lata!

Co dziś robi? Artystka ma za sobą trudne doświadczenia

Damian Duda 2 września 2021 14:59
Tatiana Okupnik
Fot. PIOTR BLAWICKI /DDTVN/ EAST NEWS

Droga Tatiany Okupnik na szczyt była długa, a na dodatek kręta. Kiedy się na nim znalazła, postanowiła wywrócić swoje życie do góry nogami. Trasę koncertową zamieniła na życie prywatne, a Polskę chwilowo na Amerykę. Była wokalistka zespołu Blue Café kończy dziś 43 lat. Jak teraz wygląda życie Tatiany Okupnik? Sporo się zmieniło...

Życie prywatne Tatiany Okupnik. Mąż, dzieci, trudny poród

Mąż Tatiany Okupnik, Michał Micielski, zawodowo jest menadżerem Marcina Gortata, a prywatnie zawsze stoi w cieniu żony. Kiedy w 2013 roku wzięli ślub, media dowiedziały się o tym dwa tygodnie po ceremonii. O weselu artystki poinformował jako pierwszy koszykarz, który na Twitterze opublikował zdjęcie z tego wyjątkowego wydarzenia. „Nie będę udzielała wywiadów razem z mężem, nie będę publikowała zdjęć na łamach prasy’’, zapowiedziała Okupnik tuż po ślubie. 

Kolejne przełomowe wydarzenie dla piosenkarki nadeszło 3 lata później. „Matylda. Szczęście. Jestem mamą. Rodzice w siódmym niebie!’’, napisała Tatiana Okupnik w dniu  swoich 38. urodzin, publikując zdjęcie małych stópek dziecka. W tamtym czasie gwiazda została mamą! Dziewczynka przyszła na świat 15 sierpnia 2016 roku, Jej ojcem chrzestnym według tabloidów został Marcin Gortat. „Spokój i bezpieczeństwo, jakie daje mi życie prywatne, spowodowało, że pozwoliłam sobie na okazanie słabości”, wyznała Okupnik w jednym z wywiadów.

Był rok 2018, gdy artystka podzieliła się kolejną radosną wieścią. „Matylda ma brata”, napisała w kwietniu trzy lata temu na Instagramie.. Piosenkarce udało się drugą ciążę zachować w całkowitej tajemnicy. Wiadomo, że synek gwiazdy dostał na imię Tymon.

Mijały kolejne miesiące i w końcu ulubienica publiczności zaskoczyła szczerym i intymnym wyzwaniem. Zrobiła to, by dodać wsparcia innym kobietom. Okazuje się,  że jeden z porodów, był dla artystki ogromnym cierpieniem. „Mój poród trwał 33 godziny i 5 godzin parłam. Po dwudziestej godzinie poprosiłam o znieczulenie, dostałam kroplówkę. Działała godzinę, ale wiadomo, że po godzinie bolało jak choroba. W związku z czym po kolejnej godzinie nie wiem, która to już była, poprosiłam o epidural”, pisała w sieci Tatiana Okupnik dodając, że zdarzył się błąd ludzki. „Okazało się, że w ciągu tych 33 godzin któraś z pielęgniarek nie zapisała ile podała, następna warta nadrobiła i w sumie podano mi dwanaście litrów płynów w kroplówkach. Ja jeszcze do tego piłam. (…) Wiadomo, że te płyny nie mogły być przerobione i znalazły się w dolnej części mego ciała”, czytaliśmy w sieci.

Ostatecznie zadecydowano na poród dziecka przy pełnej narkozie jego mamy. „Moje ciało wyszło poza swoje granice. (…) Efekt był taki, jaki był, że zostały rozdarte na całej długości całe mięśnie pochwy, tylna ściana pochwy została rozerwana, wycieniona i wtedy jeszcze nie wiedziałam, zrobiły się piękne recto cele”, relacjonowała wokalistka. Po pewnym czasie od tego wyznania mama dwójki dzieci poddała się zabiegowi plastyki pochwy. „To nie jest tylko po to, żeby twoja c****a – pochwa wyglądały ładnie, tylko po to, żeby organizm mógł podjąć funkcje fizjologiczne”, pisała na Instagramie 43-latka, która dzieli życie między Stany Zjednoczone a Polskę.

SPRAWDŹ: Tatiana Okupnik trafiła do szpitala! Opublikowała wideo: „Mówię trochę bez ładu i składu”

Kariera Tatiany Okupnik

Wychowała się i studiowała w Łodzi, ale pod koniec lat 90. zobaczyła dużą część Polski i świata. Wszystko dzięki muzyce. Tatiana Okupnik w latach 1998–2005 była wokalistką Blue Cafe. Wraz z Pawłem Rurakiem-Sokalem artystka wylansowała takie hity jak Do nieba, do piekła; You May Be In Love czy Love Song. Grupa była nawet na Eurowizji.

Prawdziwym przełomem w karierze Okupnik okazało się odejście z Blue Café w 2005 roku. Nieoficjalnym powodem takiej decyzji miał być konflikt pomiędzy artystką a założycielem bandu. Zakończenie współpracy z Blue Café nie było jedną zmianą, na którą się zdecydowała. Kilka miesięcy później Okupnik wyjechała z Polski. W Londynie poznała osoby, które sprawiły, że jej kariera ponownie nabrała tempa. Grecja, Cypr, Wielka Brytania — w tych państwach single Okupnik powędrowały na sam szczyt list przebojów. Albumy On My Own oraz Spider Web zostały dobrze przyjęte przez krytyków. Niestety, nie na tyle dobrze, żeby mogły je puszczać polskie stacje radiowe. Mimo licznych sukcesów Okupnik, poza granicami kraju, nie zapomniała o Polsce.

Tatiana Okupnik, 2005

Tatiana Okupnik, 2005
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Kiedy po zakończeniu pierwszej edycji programu X-Factor wiadomo było, że Maja Sablewska pożegna się z fotelem jurorki, nikt na to miejsce nie typował byłej wokalistki Blue Café. Wiadomość o jej wyborze zaskoczyła wszystkich. Od pierwszego castingu Tatiana miała świetny kontakt z kolegami z jury: Czesławem Mozilem i Kubą Wojewódzkim. Przez dwie edycje we trójkę oceniali osoby startujące w programie. W ostatniej serii do składu jurorskiego dołączyła Ewa Farna. Media rozpisywały się na temat konfliktu pomiędzy Czeszką a Polką, która niedawno wróciła z „artystycznej emigracji’’. Obie wokalistki, zresztą skutecznie, ucinały wszelkie plotki.

Zakończenie emisji X-Factora okazało się dla Okupnik końcem pracy w TVN, co niespecjalnie ją zasmuciło. Nie narzekała wtedy na brak zajęć. Artystka w trakcie ostatniej edycji talent show promowała swój, jak do tej pory, ostatni album studyjny zatytułowany Blizna.  Na nim rozliczyła się z przeszłością. W wywiadach, których udzieliła, podkreślała, że nie będzie nastawiać się na nagrywanie tzw. radiówek. Konkurujący ze stacją TVN Polsat szybko upomniał się o Okupnik. Wokalistka wystąpiła w Tańcu z Gwiazdami zajmując drugie miejsce. Partnerował jej Tomasz Barański.

Tatiana Okupnik w Tańcu z gwiazdami, 2015

Tatiana Okupnik w Tańcu z gwiazdami, 2015
Fot. Tomasz Zukowski/East News

Zawieszona działalność muzyczna otworzyła gwieździe furtkę do innych aktywności. W zeszłym roku 43-latka otworzyła kanał na YouTubie. W cyklu Liczby mają imiona poznajemy kobiety, które mówią o trudnych doświadczeniach związanych z porodem i o macierzyństwie. Ostatnie lata to dla artystki także czas na pielęgnowanie relacji rodzinnych.

Z okazji urodzin życzymy Tatianie Okupnik wielu sukcesów zawodowych i nieustającego szczęścia w życiu prywatnym! 

CZYTAJ TEŻDominika Gawęda przerwała wywiad. Pytanie o Tatianę Okupnik wyprowadziło ją z równowagi

Tak Tatiana Okupnik wygląda teraz:  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik)

Tatiana Okupnik, 2017
Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.