URODZINY GWIAZD

Złamana kariera czy przemyślane zniknięcie... Tatiana Okupnik kończy dziś 40 lat!

Dlaczego odeszła z show-biznesu?

Damian Duda 2 września 2018 12:56
Tatiana Okupnik
Fot. Facebook/Tatiana Okupnik

Droga Tatiany Okupnik na szczyt była długa, a na dodatek kręta. Kiedy się na nim znalazła, postanowiła wywrócić swoje życie do góry nogami. Trasę koncertową zamieniła na życie prywatne, a Polskę na Amerykę. Była wokalistka zespołu Blue Café kończy dziś 40 lat. Jak teraz wygląda życie Tatiany Okupnik?

Życie prywatne Tatiany Okupnik

Mąż Tatiany Okupnik, Michał Micielski, który jest menadżerem Marcina Gortata, zawsze stoi w cieniu żony. Kiedy w 2013 roku wyszła za mąż, media dowiedziały się o tym dwa tygodnie po ceremonii. O ślubie artystki poinformował Gortat, który na Twitterze opublikował zdjęcie z tego wyjątkowego wydarzenia. „Nie będę udzielała wywiadów razem z mężem, nie będę publikowała zdjęć na łamach prasy’’, zapowiedziała Okupnik tuż po ślubie. Słowa dotrzymała. Jedyną osobą, która informuje media o życiu prywatnym wokalistki, jest przyjaciel pary, Marcin Gortat.

„Matylda. Szczęście. Jestem mamą. Rodzice w siódmym niebie!’’, napisała w dniu 38. urodzin na Facebooku, publikując zdjęcie małych stópek dziecka. Dziewczynka przyszła na świat 15 sierpnia 2016 roku, a według tabloidów ojcem chrzestnym pierwszego dziecka Tatiany Okupnik i Michała Micielskiego został Marcin Gortat. „Spokój i bezpieczeństwo, jakie daje mi życie prywatne, spowodowało, że pozwoliłam sobie na okazanie słabości”, wyznała Okupnik w jednym z wywiadów.

„Matylda ma brata”, napisała w kwietniu tego roku na Instagramie Tatiana Okupnik. Piosenkarce udało się drugą ciążę zachować w całkowitej tajemnicy. Wiadomo, że synek gwiazdy dostał na imię Tymon.

Kariera Tatiany Okupnik

Prawdziwym przełomem w karierze Okupnik okazało się odejście z Blue Café w 2005 roku. Nieoficjalnym powodem takiej decyzji miał być konflikt pomiędzy artystką a założycielem bandu. Zakończenie współpracy z Blue Café nie było jedną zmianą, na którą się zdecydowała. Kilka miesięcy później Okupnik wyjechała z Polski. W Londynie poznała osoby, które sprawiły, że jej kariera ponownie nabrała tempa. Grecja, Cypr, Wielka Brytania — w tych państwach single Okupnik powędrowały na sam szczyt list przebojów. Albumy On My Own oraz Spider Web zostały dobrze przyjęte przez krytyków. Niestety, nie na tyle dobrze, żeby mogły je puszczać polskie stacje radiowe. Mimo licznych sukcesów Okupnik, poza granicami kraju, nie zapomniała o Polsce.

Kiedy po zakończeniu pierwszej edycji programu X-Factor wiadomo było, że Maja Sablewska pożegna się z fotelem jurorki, nikt na to miejsce nie typował byłej wokalistki Blue Café. Wiadomość o jej wyborze zaskoczyła wszystkich. Od pierwszego castingu Tatiana miała świetny kontakt z kolegami z jury: Czesławem Mozilem i Kubą Wojewódzkim. Przez dwie edycje we trójkę oceniali osoby startujące w programie. W ostatniej serii do składu jurorskiego dołączyła Ewa Farna. Media rozpisywały się na temat konfliktu pomiędzy Czeszką a Polką, która niedawno wróciła z „artystycznej emigracji’’. Obie wokalistki, zresztą skutecznie, ucinały wszelkie plotki.

Zakończenie emisji X-Factora okazało się dla Okupnik końcem pracy w TVN, co niespecjalnie ją zasmuciło. Nie narzekała wtedy na brak zajęcia. Artystka w trakcie ostatniej edycji talent show promowała swój, jak do tej pory, ostatni album studyjny zatytułowany Blizna.  Na nim rozliczyła się z przeszłością. W wywiadach, których udzieliła, podkreślała, że nie będzie nastawiać się na nagrywanie tzw. radiówek. Konkurujący ze stacją TVN Polsat szybko upomniał się o Okupnik. Wokalistka wystąpiła w Tańcu z Gwiazdami zajmując drugie miejsce. Partnerował jej Tomasz Barański.

Z okazji urodzin życzymy Tatianie Okupnik wielu sukcesów zawodowych i nieustającego szczęścia w życiu prywatnym! 

Po ślubie…

Ślub Tatiany Okupnik, Tatiana Okupnik
Fot. Facebook

Narodziny córeczki…

Dziecko Tatiany Okupnik, Tatiana Okupnik
Fot. Facebook

…i synka

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!