Książę William i księżna Kate z trzecim dzieckiem
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Chrzest księcia Louisa już niedługo. Znamy szczegóły uroczystości!

Kto zajmie się organizacją?

Weronika Kostyra 6 czerwca 2018 09:00
Książę William i księżna Kate z trzecim dzieckiem
Fot. East News

W związku z niedawnym ślubem Meghan Markle i księcia Harry’ego kwestia chrztu najmłodszego członka rodziny królewskiej zeszła na drugi plan. Teraz jednak temat powraca, ponieważ chrzciny trzeciego dziecka księcia Williama i księżnej Kate, księcia Louisa, mają odbyć się już niedługo. Kiedy dokładnie?

Chrzest księcia Louisa

Książę Louis Arthur Charles przyszedł na świat 23 kwietnia tego roku i najprawdopodobniej zostanie ochrzczony jeszcze w czerwcu. Szczegóły zbliżającej się ceremonii zdradziła mama księżnej Kate, Carole Middleton, która zawodowo zajmuje się sprzedażą akcesoriów na przyjęcia. Brytyjski Daily Mail podaje, że jako motyw przewodni uroczystości zaplanowała ona książkę dla dzieci Piotruś Królik. Babcia Louisa marzy także, aby ustawić specjalne pudełko, do którego goście wkładaliby drobne prezenty dla księcia, ale on dostałby je, kiedy skończy 18 lat. Carole Middleton pomyślała też o prezentach dla gości – czekoladkach i srebrnej biżuterii.

Co na to przywiązana do tradycji królowa Elżbieta II? Chrzciny starszych dzieci Kate i Williama odbyły się w zgodzie z protokołem i tradycją. Podczas swojego chrztu 23 października 2013 roku książę George był ubrany w replikę satynowej sukni chrzcielnej z 1841 roku uszytej dla najstarszej córki królowej Wiktorii. Z kolei chrzcielnica wykonana dla córki królowej Wiktorii wypełniona była wodą z rzeki Jordan. Mały George miał aż siedmioro rodziców chrzestnych. Księżniczka Charlotte miała na sobie tę samą szatę w dniu własnego chrztu 5 lipca 2015 roku i miała pięcioro chrzestnych.

Niedługo przekonamy się jak będą wyglądała uroczystość zorganizowana dla ich małego braciszka. 

książę louis
Fot. instagram@kensingtonroyal

książę louis
Fot. instagram@kensingtonroyal

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.