KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Nazywa się ją księżniczką, choć ten tytuł jej nie przysługuje. Kim jest Charlotte Casiraghi?

Niebawem po raz drugi zostanie mamą!

Gabriela Czernecka 26 sierpnia 2018 09:57

Charlotte Casiraghi - kim jest wnuczka Grace, księżnej Monako? Choć tytułu księżniczki nie ma, to dla wielu już na zawsze nią pozostanie. Życie prywatne chroni przed mediami, zachwyca elegancją, klasą i stylem. Mówi się, że jest ideałem współczesnej kobiety. Poznajcie Charlotte Casiraghi, najbardziej tajemniczą członkinię royal family. 

Charlotte Casiraghi - kim jest wnuczka Grace, księżnej Monako?

Charlotte Casiraghi jest w ciąży! Kilka miesięcy temu włoskie media potwierdziły plotki, które od jakiegoś czasu krążyły w zagranicznej prasie. Casiraghi jest w drugiej ciąży i lada dzień urodzi, a zaraz po narodzinach dziecka planuje ślub z partnerem, Dimitrim Rassamem. Wszystko wskazuje na to, że jej miłosne życie wreszcie się ułoży. A Charlotte, jak przystało na (prawie) księżniczkę, długo czekała na swojego księcia z bajki...

Jej pierwszą wielką miłością był Alexander Dellal. Para spotykała się w latach 2007-2011 i wielu sądziło, że zakochani niebawem staną na ślubnym kobiercu. Niestety tak się nie stało. Alexander nie poradził sobie z presją mediów i nieustanna inwigilacją, ale Charlotte pod ich obstrzałem szybko poczuła się jak ryba w wodzie. Adoratorów jej nie brakowało.

Charlotte Casiraghi jak ciotka Stefania Grimaldi

Gdy w 2010 roku Charlotte Casiraghi została przedstawiona śmietance towarzyskiej Europy na swoim pierwszym balu, mówiono tylko o niej. Wyglądała jak wierna kopia swojej babki, księżnej Grace, choć obecnie wielu porównuje ją do ciotki Stefanii Grimaldi. Obie zaangażowane charytatywnie, obie długo szukały szczęścia w miłości. Charlotte podobnie jak ciotka kocha świat mody. Stefania robiła karierę w modelingu, ale szybko przerzuciła się na projektowanie ubrań. Charlotte zachwyca swoim wyczuciem stylu, ale modę połączyła z inną wielką pasją. W 2009 roku wydała magazyn Ever Manifesto, traktujący o sprawach ekologii, ale wiążący je z modą. Chwilę później rozpoczęła swoją przygodę z jeździectwem. Od lat uprawia skoki przez przeszkody.

Media zachwyciły się jednak nie tylko jej urodą i inteligencją, wdziękiem, klasą i niewymuszoną elegancją, którą widać w każdym jej geście i ruchu. 

Charlotte Casiraghi: (nie) księżniczka

Dziś nikt nie ma wątpliwości, że nie brakuje jej także wyczucia stylu. „Zawsze interesowało mnie to, co robią wielcy krawcy. Jak każda kobieta lubię się dobrze ubrać. Uwielbiam moc transformacji, jaką daje moda. Ale to nie obsesja, coś, co zajmowałoby moją głowę od rana do wieczora. Nie jestem niewolnicą trendów. Wolę być elegancka. Matka nauczyła mnie, że elegancja to prostota, umiar, dobranie stroju do okoliczności. Forma szacunku i uprzejmości wobec innych ludzi”, wyznała w jednym z wywiadów.

Choć wielu nazywa ją księżniczką, to w rzeczywistości nią... nie jest. „Nie jestem księżniczką. Moja matka tak, ale nie ja. Jestem wprawdzie siostrzenicą głowy państwa, czwartą osobą w kolejce do tronu i z tego tytułu mam pewne obowiązki. Ale mogę żyć jak chcę. I nie chcę zmarnować życia na balach”, mówi.

I faktycznie, gdy jej wujeczny brat książę Jakub zostanie władcą, Charlotte zostanie wykreślona z linii sukcesji tronu. Mimo to media wielokrotnie nazywały ją księżniczką Monako i taki tytuł do niej przylgnął, choć w rzeczywistości nie powinno się go używać.

Obecnie księżniczka Charlotte spodziewa się dziecka i lada dzień po raz drugi zostanie mamą. Pierwsze dziecko Casiraghi urodziła w 2013 roku. Ojcem małego Rafała jest aktor komediowy marokańskiego pochodzenia, Gadem Elmaleh.

W 2017 roku Charlotte związała się z producentem filmowym Dimitrim Rassamem. Para w marcu ogłosiła swoje zaręczyny, a ślub zaplanowano na czerwiec tego roku. Gdy okazało się, że "księżniczka Monako" spodziewa się dziecka, para przełożyła ślub na jesień tego roku. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.