Tak jak Charlotte ma szansę zostać królową

Gabriela Czernecka 31 stycznia 2022 13:26

Córka szwedzkiej następczyni tronu, księżniczki Wiktorii, coraz częściej zaczyna pojawiać się publicznie. Dziewczynka uwielbia tańczyć i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kim jest i jaka jest jej rola. 23 lutego skończy 10 lat. Księżniczka Charlotte ma więc nie lada konkurencję... Kim jest szwedzka księżniczka Estelle? Poznajcie ją bliżej!

Księżniczka Estelle - kim jest córka księżniczki Wiktorii?

Historia miłości księżniczki Wiktorii i Daniela Westlinga to opowieść jak z bajki, którą zwieńczyły narodziny dwójki dzieci - księżniczki Estelle i księcia Oscara. Zanim to jednak nastąpiło, księżniczka Wiktoria nie miała lekko. Po ciężkim rozstaniu z partnerem, księżniczka Wiktoria walczyła z anoreksją i bulimią. „To były dla mnie bardzo ciężkie lata. Przeszłam długą terapię, by odzyskać harmonię, odkryć samą siebie, poznać swoje granice, nie wymagać więcej, niż jestem w stanie udźwignąć”, mówiła w jednym z wywiadów. W końcu postanowiła zawalczyć o siebie, udała się na terapię, zaczęła lepiej odżywiać. Chodziła na siłownię. I to właśnie tam poznała miłość swojego życia.

Zobacz: Oto najprzystojniejszyksiążę na świecie. Poznajcie bliżej księcia Carla Philipa!

Daniel Westling, właściciel jednej z siłowni w Sztokholmie, pomagał jej dość do siebie. Szybko podbił jej serce, a ich miłość wzbudzała spore zamieszanie i kontrowersje. Swój związek próbowali wieść z dala od mediów. W lutym 2009 roku ogłoszono ich zaręczyny, ale parę chwilę później czekała ciężka próba. Daniel zachorował na niewydolność nerek. Na szczęście ciężką chorobę udało mu się pokonać, a księżniczka ani na chwilę nie opuszczała jego boku. To dla wielu, a szczególnie dla rodziców księżniczki Wiktorii - króla Karola Gustawa i królowej Sylwii - stało się potwierdzeniem, że parę łączy prawdziwa miłość.

I tak księżniczka Wiktoria i Daniel Westling stanęli na ślubnym kobiercu w 2009 roku. Dziś wspólnie wychowują prawie dziesięcioletnią córeczkę Estelle oraz pięcioletniego Oscara. Dzieci księżniczki Wiktorii zwykle unikają publicznego pokazywania się, gdyż szwedzka następczyni tronu bardzo dba o ich prywatność. Księżniczka Estelle co jakiś czas przykuwa jednak uwagę internautów. Obecnie jest druga w kolejce sukcesji do szwedzkiego tronu zaraz po swojej mamie, księżniczce Wiktorii.

Zobacz: Szwedzka księżniczka po raz trzeci została mamą, czyli bajkowe życie Madeleine

Uczy się języka angielskiego, chodzi do przedszkola, które promuje życie na łonie natury i ekologię. Uwielbia Pippi Langstrom: „Dla matki wyjątkowa jest po prostu możliwość czytania książek dla dzieci kolejny raz. Mogę dzięki temu ponownie wrócić do swojego dzieciństwa, to świetna zabawa”, wyznała Wiktoria w jednym z wywiadów. Z kolei tato księżniczki Estelle wyznał, że ta uwielbia tańczyć. Podobno Daniel Westling sam udziela jej prywatnych lekcji w każdej wolnej chwili.

Co ciekawe, wraz z księżniczką Charlotte łączy ją... bycie tzw. łobuziarą! Księżniczka uwielbia szaleństwo na świeżym powietrzu i lubi mieć ostatnie zdanie. Jak mówiła przyjaciółka jednej z przyjaciółek królowej Silvii: „Kiedy Silvia zajmuje się Estelle i rozmawia ze mną przez telefon, najczęściej słyszę <Estelle, zostań z babcią... Muszę kończyć Estelle uciekła>”. Ciekawe po kim mała księżniczka odziedziczyła charakterek... Zobaczcie zdjęcia szwedzkiej księżniczki w naszej galerii. Czy ona nie jest urocza? 

1/6
szwedzka księżniczka Estelle
Copyright @Face to Face/Reporter/East News
1/6

księżniczka Wiktoria i Daniel Westling stanęli na ślubnym kobiercu w 2009 roku. Dziś wspólnie wychowują siedmioletnią córeczkę Estelle oraz trzyletniego Oscara.

2/6
księżniczka Estelle
Copyright @East News
2/6

Córka szwedzkiej następczyni tronu, księżniczki Wiktorii, coraz częściej zaczyna pojawiać się publicznie. Uwielbia tańczyć i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kim jest i jaka jest jej rola.

3/6
księżniczka Estelle
Copyright @East News
3/6

Chodzi do przedszkola, które promuje życie na łonie natury i ekologię. Uwielbia Pippi Langstrom.

4/6
Copyright @East News
4/6

Księżniczka uwielbia szaleństwo na świeżym powietrzu i lubi mieć ostatnie zdanie

5/6
szwedzka księżniczka Estelle
Copyright @Face to Face/Reporter/East News
5/6

Dzieci księżniczki Wiktorii zwykle unikają publicznego pokazywania się, gdyż szwedzka następczyni tronu bardzo dba o ich prywatność.

6/6
szwedzka księżniczka Estelle
Copyright @Face to Face/Reporter/East News
6/6

księżniczka Wiktoria i Daniel Westling stanęli na ślubnym kobiercu w 2009 roku. Dziś wspólnie wychowują siedmioletnią córeczkę Estelle oraz trzyletniego Oscara.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.