Tak jak Charlotte ma szansę zostać królową

Gabriela Czernecka 31 stycznia 2022 13:26

Córka szwedzkiej następczyni tronu, księżniczki Wiktorii, coraz częściej zaczyna pojawiać się publicznie. Dziewczynka uwielbia tańczyć i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kim jest i jaka jest jej rola. 23 lutego skończy 10 lat. Księżniczka Charlotte ma więc nie lada konkurencję... Kim jest szwedzka księżniczka Estelle? Poznajcie ją bliżej!

Księżniczka Estelle - kim jest córka księżniczki Wiktorii?

Historia miłości księżniczki Wiktorii i Daniela Westlinga to opowieść jak z bajki, którą zwieńczyły narodziny dwójki dzieci - księżniczki Estelle i księcia Oscara. Zanim to jednak nastąpiło, księżniczka Wiktoria nie miała lekko. Po ciężkim rozstaniu z partnerem, księżniczka Wiktoria walczyła z anoreksją i bulimią. „To były dla mnie bardzo ciężkie lata. Przeszłam długą terapię, by odzyskać harmonię, odkryć samą siebie, poznać swoje granice, nie wymagać więcej, niż jestem w stanie udźwignąć”, mówiła w jednym z wywiadów. W końcu postanowiła zawalczyć o siebie, udała się na terapię, zaczęła lepiej odżywiać. Chodziła na siłownię. I to właśnie tam poznała miłość swojego życia.

Zobacz: Oto najprzystojniejszyksiążę na świecie. Poznajcie bliżej księcia Carla Philipa!

Daniel Westling, właściciel jednej z siłowni w Sztokholmie, pomagał jej dość do siebie. Szybko podbił jej serce, a ich miłość wzbudzała spore zamieszanie i kontrowersje. Swój związek próbowali wieść z dala od mediów. W lutym 2009 roku ogłoszono ich zaręczyny, ale parę chwilę później czekała ciężka próba. Daniel zachorował na niewydolność nerek. Na szczęście ciężką chorobę udało mu się pokonać, a księżniczka ani na chwilę nie opuszczała jego boku. To dla wielu, a szczególnie dla rodziców księżniczki Wiktorii - króla Karola Gustawa i królowej Sylwii - stało się potwierdzeniem, że parę łączy prawdziwa miłość.

I tak księżniczka Wiktoria i Daniel Westling stanęli na ślubnym kobiercu w 2009 roku. Dziś wspólnie wychowują prawie dziesięcioletnią córeczkę Estelle oraz pięcioletniego Oscara. Dzieci księżniczki Wiktorii zwykle unikają publicznego pokazywania się, gdyż szwedzka następczyni tronu bardzo dba o ich prywatność. Księżniczka Estelle co jakiś czas przykuwa jednak uwagę internautów. Obecnie jest druga w kolejce sukcesji do szwedzkiego tronu zaraz po swojej mamie, księżniczce Wiktorii.

Zobacz: Szwedzka księżniczka po raz trzeci została mamą, czyli bajkowe życie Madeleine

Uczy się języka angielskiego, chodzi do przedszkola, które promuje życie na łonie natury i ekologię. Uwielbia Pippi Langstrom: „Dla matki wyjątkowa jest po prostu możliwość czytania książek dla dzieci kolejny raz. Mogę dzięki temu ponownie wrócić do swojego dzieciństwa, to świetna zabawa”, wyznała Wiktoria w jednym z wywiadów. Z kolei tato księżniczki Estelle wyznał, że ta uwielbia tańczyć. Podobno Daniel Westling sam udziela jej prywatnych lekcji w każdej wolnej chwili.

Co ciekawe, wraz z księżniczką Charlotte łączy ją... bycie tzw. łobuziarą! Księżniczka uwielbia szaleństwo na świeżym powietrzu i lubi mieć ostatnie zdanie. Jak mówiła przyjaciółka jednej z przyjaciółek królowej Silvii: „Kiedy Silvia zajmuje się Estelle i rozmawia ze mną przez telefon, najczęściej słyszę <Estelle, zostań z babcią... Muszę kończyć Estelle uciekła>”. Ciekawe po kim mała księżniczka odziedziczyła charakterek... Zobaczcie zdjęcia szwedzkiej księżniczki w naszej galerii. Czy ona nie jest urocza? 

1/6
szwedzka księżniczka Estelle
Copyright @Face to Face/Reporter/East News
1/6

księżniczka Wiktoria i Daniel Westling stanęli na ślubnym kobiercu w 2009 roku. Dziś wspólnie wychowują siedmioletnią córeczkę Estelle oraz trzyletniego Oscara.

2/6
księżniczka Estelle
Copyright @East News
2/6

Córka szwedzkiej następczyni tronu, księżniczki Wiktorii, coraz częściej zaczyna pojawiać się publicznie. Uwielbia tańczyć i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kim jest i jaka jest jej rola.

3/6
księżniczka Estelle
Copyright @East News
3/6

Chodzi do przedszkola, które promuje życie na łonie natury i ekologię. Uwielbia Pippi Langstrom.

4/6
Copyright @East News
4/6

Księżniczka uwielbia szaleństwo na świeżym powietrzu i lubi mieć ostatnie zdanie

5/6
szwedzka księżniczka Estelle
Copyright @Face to Face/Reporter/East News
5/6

Dzieci księżniczki Wiktorii zwykle unikają publicznego pokazywania się, gdyż szwedzka następczyni tronu bardzo dba o ich prywatność.

6/6
szwedzka księżniczka Estelle
Copyright @Face to Face/Reporter/East News
6/6

księżniczka Wiktoria i Daniel Westling stanęli na ślubnym kobiercu w 2009 roku. Dziś wspólnie wychowują siedmioletnią córeczkę Estelle oraz trzyletniego Oscara.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.