KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżniczka Charlotte ma sporą konkurencję. Poznajcie bliżej szwedzką księżniczkę Estelle! 

Tak jak Charlotte ma szansę zostać królową

Gabriela Czernecka 23 czerwca 2019 15:46

Księżniczka Charlotte ma nie lada konkurencję. Córka szwedzkiej następczyni tronu, księżniczki Wiktorii, coraz częściej zaczyna pojawiać się publicznie. Uwielbia tańczyć i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kim jest i jaka jest jej rola. A ma zaledwie siedem lat! Poznajcie bliżej szwedzką księżniczkę Estelle!

Księżniczka Estelle - kim jest córka księżniczki Wiktorii?

Historia miłości księżniczki Wiktorii i Daniela Westlinga to opowieść jak z bajki, którą zwieńczyły narodziny dwójki dzieci - księżniczki Estelle i księcia Oscara. Zanim to jednak nastąpiło, księżniczka Wiktoria nie miała lekko. Po ciężkim rozstaniu z partnerem, księżniczka Wiktoria walczyła z anoreksją i bulimią. „To były dla mnie bardzo ciężkie lata. Przeszłam długą terapię, by odzyskać harmonię, odkryć samą siebie, poznać swoje granice, nie wymagać więcej, niż jestem w stanie udźwignąć”, mówiła w jednym z wywiadów. W końcu postanowiła zawalczyć o siebie, udała się na terapię, zaczęła lepiej odżywiać. Chodziła na siłownię. I to właśnie tam poznała miłość swojego życia.

Daniel Westling, właściciel jednej z siłowni w Sztokholmie, pomagał jej dość do siebie. Szybko podbił jej serce, a ich miłość wzbudzała spore zamieszanie i kontrowersje. Swój związek próbowali wieść z dala od mediów. W lutym 2009 roku ogłoszono ich zaręczyny, ale parę chwilę później czekała ciężka próba. Daniel zachorował na niewydolność nerek. Na szczęście ciężką chorobę udało mu się pokonać, a księżniczka ani na chwilę nie opuszczała jego boku. To dla wielu, a szczególnie dla rodziców księżniczki Wiktorii - króla Karola Gustawa i królowej Sylwii - stało się potwierdzeniem, że parę łączy prawdziwa miłość.

I tak księżniczka Wiktoria i Daniel Westling stanęli na ślubnym kobiercu w 2009 roku. Dziś wspólnie wychowują siedmioletnią córeczkę Estelle oraz trzyletniego Oscara. Dzieci księżniczki Wiktorii zwykle unikają publicznego pokazywania się, gdyż szwedzka następczyni tronu bardzo dba o ich prywatność. Księżniczka Estelle co jakiś czas przykuwa jednak uwagę internautów. Obecnie jest druga w kolejce sukcesji do szwedzkiego tronu zaraz po swojej mamie, księżniczce Wiktorii.

Uczy się języka angielskiego, chodzi do przedszkola, które promuje życie na łonie natury i ekologię. Uwielbia Pippi Langstrom: „Dla matki wyjątkowa jest po prostu możliwość czytania książek dla dzieci kolejny raz. Mogę dzięki temu ponownie wrócić do swojego dzieciństwa, to świetna zabawa”, wyznała Wiktoria w jednym z wywiadów. Z kolei tato księżniczki Estelle wyznał, że ta uwielbia tańczyć. Podobno Daniel Westling sam udziela jej prywatnych lekcji w każdej wolnej chwili.

Co ciekawe, wraz z księżniczką Charlotte łączy ją... bycie tzw. łobuziarą! Księżniczka uwielbia szaleństwo na świeżym powietrzu i lubi mieć ostatnie zdanie. Jak mówiła przyjaciółka jednej z przyjaciółek królowej Silvii: „Kiedy Silvia zajmuje się Estelle i rozmawia ze mną przez telefon, najczęściej słyszę <Estelle, zostań z babcią... Muszę kończyć Estelle uciekła>”. Ciekawe po kim mała księżniczka odziedziczyła charakterek... Zobaczcie zdjęcia szwedzkiej księżniczki w naszej galerii. Czy ona nie jest urocza? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.