Oto szwedzki książę, który nigdy nie będzie królem

Gabriela Czernecka 11 sierpnia 2021 19:47

Szwedzki książę Carl Philip z dnia na dzień został okrzyknięty najprzystojniejszym księciem na świecie. Jedyny syn króla Szwecji, Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii, mąż księżnej Sofii, oddany ojciec trzech chłopców - Aleksandra, Gabriela i Juliana. Uwielbia wyścigi konne, na koncie ma epizod w świecie modelingu, ma spore osiągnięcia w dziedzinie fotografii. Wydawałby się księciem idealnym, ale choć jest synem króla, sam na tronie raczej nie zasiądzie. Kim jest książę Carl Philip? Poznajcie bliżej szwedzkiego arystokratę!

Carl Philip Bernadotte - kim jest szwedzki książę Carl Philip?

„Każdy kto pozna Carla od razu wie, że jest on bardzo skromnym, ciepłym i miłym człowiekiem”, piszą o nim szwedzkie media. Następcą tronu Szwecji był jednak jedynie… osiem miesięcy. 1 stycznia 1980 roku zmieniono ustawę o sukcesji. Zniesiono tzw. primogeniturę, w wyniku której jego miejsce zajęła starsza siostra, księżniczka Victoria. Co prawda król Karol XVI Gustaw był temu przeciwny, to niestety jego zastrzeżenia nie przyniosły żadnych skutków.

Zobacz: Modelka w magazynach dla panów i nauczycielka jogi. Kim jest księżna Sofia?

Najprzystojniejszy książę nazywa się dokładnie Carl Philip Edmund Bertil Bernadotte. W dzieciństwie chodził na harcerstwo, co bardzo dobrze wspomina. Odbył służbę wojskową, kurs na oficera marynarki. Wziął także udział w podróży na pokładzie górniczego statku. Książę Carl Philip ma jednak duszę artysty. W 2003 roku zaprojektował okładkę płyty (zawierała utwory Czajkowskiego z Dziadka do orzechów), która została rozesłana w związku z urodzinami jego matki, królowej Sylwii.

Więcej na temat rodziny królewskiej znajdziecie w naszej grupie na Facebooku: link tutaj>>

Dwa lata później zaingurował wystawę w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych. Rok później ukończył kurs projektowania graficznego, a swoje prace fotograficzne zaprezentował szerszej publiczności. Zaprojektował także linię ekskluzywnych, pozłacanych sztućców. Najprzystojniejszy książę na świecie ma także inne talenty. Jest świetnym narciarzem, żeglarzem i… ogromnym fanem Formuły 1. Sam również bierze udział w wyścigach.  

Szwedzki książę Carl Philip: Sofia Hellqvist partnerką

Przez długi czas był w związku z Emmą Pernald. Para po dziesięciu latach jednak rozstała się, a chwilę później pałac potwierdził, że spotyka się z modelką Sofią Hellqvist. „Spotkaliśmy się na obiedzie. Siedziałem tam z przyjaciółmi, i Sofia weszła ze swoim przyjacielem, który znał moich przyjaciół. To tylko kliknięcie, od razu”, wspomina pierwsze spotkanie ukochanej.

Zobacz także: Szwedzka księżniczka po raz trzeci została mamą, czyli bajkowe życie Madeleine

„Patrzyliśmy na siebie nieśmiało, a niektórzy mówili, że to klik, albo, że to i tak się tak skończy, nie mogłam uwierzyć. Każdy, kto pozna Carla od razu wie, że jest on bardzo skromnym, ciepłym i miłym człowiekiem. Można to zobaczyć bezpośrednio w Twoich oczach i kto może się temu oprzeć? Więcej gdy poznałam Cię lepiej, bardziej urosła moja sympatia. Zapytał, czy chciałabym iść z nim na gokarty. Prawdopodobnie chciał pokazać swoje umiejętności wyścigowe”, wspomina pierwsze spotkania z ukochanym Sofia.

Ślub księcia Carla Philipa i księżnej Sofii

Ich związek wzbudzał jednak spore kontrowersje. Księżna Sofia była tzw. dziewczyną z ludu. Pracowała jako kelnerka, fotomodelka w magazynach dla panów i nauczycielka jogi.  Księciu Carlowi Philipowi to jednak nie przeszkadzało. „Jest pełna pokory, twardo stąpa po ziemi, ma mądrość, inteligencję i nie brakuje jej motywacji”, powiedział w rozmowie ze szwedzką TV4 i dodał, że niechęć dworu wobec jego partnerki była jedynie wymysłem spragnionych sensacji mediów: „Nie ma w tym ani trochę prawdy”, mówił.

Zobacz również: Szwedzka rodzina królewska: najprzystojniejszy książę na świecie po raz trzeci zostanie ojcem!

Ona sama w jednym z wywiadów podsumowała swoje dotychczasowe życie: „Nie żałuję niczego z mojej przeszłości. Przez lata napisano o mnie wiele, nie tylko w kontekście zaręczyn z księciem. Dla mnie to już nudne, robiłam te rzeczy 10 lat temu i dawno zdążyłam z tego wyrosnąć. Ale każde doświadczenie kształtuje człowieka”.

27 czerwca 2014 roku para ogłosiła swoje zaręczyny. „Byłem zdenerwowany. Całe ciało jakby pulsowało. Obudziłem się kilka razy w nocy, nie wiem, czy Sofia zauważyła. Chciałem aby to było zaskoczenie”, mówił książę o tym, jak bardzo podekscytowany był zaręczynami13 czerwca 2015 roku Sofia Hellqvist i książę Carl Philip stanęli na ślubnym kobiercu. Uroczystość ślubną była emitowana na żywo przez szwedzką telewizję i mówi się, że była bardziej otwarta dla publiczności niż ślub Kate i Williama. 550 zaproszonych gości przewożono na uroczystości autami Volvo XC90, które specjalnie na tę okazję wybrał sam książę.

Dziś para jest szczęśliwymi rodzicami trójki dzieci: księcia Aleksandra, księcia Gabriela i księcia Juliana. Zobaczcie w naszej galerii, jak prezentuje się najprzystojniejszy książę na świecie, książę Carl Philip! 

1/5
Najseksowniejsi książeta na świecie: ksiażę Carl Philip
Copyright @East News
1/5

Szwedzki książę Carl Philip z dnia na dzień został okrzyknięty najprzystojniejszym księciem na świecie. Jest jedynym synem króla Szwecji, Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii.

2/5
Sofia Hellqvist, księżna Sofia, szwedzka księżna, szwedzka rodzina królewska, książę Carl Phillip
Copyright @East News
2/5

27 czerwca 2014 roku książę Carl Philip ogłosił swoje zaręczyny. Jego wybranką została była modelka, Sofia Hellqvist.

3/5
Sofia Hellqvist, księżna Sofia, szwedzka księżna, szwedzka rodzina królewska
Copyright @East News
3/5

13 czerwca 2015 roku Sofia Hellqvist i książę Carl Philipstanęli na ślubnym kobiercu. Uroczystość ślubną była emitowana na żywo przez szwedzką telewizję i mówi się, że była bardziej otwarta dla publiczności niż ślub Kate i Williama. 

4/5
Sofia Hellqvist, księżna Sofia, szwedzka księżna, szwedzka rodzina królewska
Copyright @East News
4/5

Dziś para jest szczęśliwymi rodzicami dwóch chłopców: dwuletniego księcia Aleksandra oraz rocznego księcia Gabriela.

5/5
Sofia Hellqvist, księżna Sofia, szwedzka księżna, szwedzka rodzina królewska
Copyright @East News
5/5

Dziś para jest szczęśliwym małżeństwem. Choć on szans na zostanie królem nie ma, to w pełni sprawdza się w roli męża i ojca.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.