Żona najseksowniejszego księcia zachwyca urodą

Gabriela Czernecka 13 czerwca 2022 17:01

Podobnie jak żona księcia Harry'ego, Meghan Markle, Sofia Hellqvist nie miała łatwego startu, kiedy wstępowała do szwedzkiej rodziny królewskiej. Wówczas była tzw. dziewczyną z ludu. Pracowała jako kelnerka, nauczycielka jogi oraz... fotomodelka w magazynach dla panów. Następnie z dnia na dzień została księżną. Kim jest kobieta, której udało się podbić serce najseksowniejszego księcia na świecie? Przypominamy historię żony Carla Philipa.

Sofia Hellqvist - kim jest szwedzka księżna Sofia?

W szwedzkim reality show okrzyknięto ją najpiękniejszą Szwedką. 13 czerwca  2015 roku stanęła na ślubnym kobiercu u boku księcia Carla Filipa Bernadotte, nazywanego najseksowniejszym księciem na świecie. Zanim jednak Sofia Hellqvist została ukochaną księżną Szwedów, musiała przejść długą drogę do tego, by zostać zaakceptowaną przez fanów szwedzkiej rodziny królewskiej.

Ci poznali ją, gdy w 2005 roku wzięła udział w reality show Paradise Hotel. Chętnie pozowała dla magazynów dla panów, gdzie odważnie prezentowała swoje wdzięki. Chwilę później wyjechała do Nowego Jorku, gdzie ukończyła kurs jogi i... otworzyła centrum tego sportu na Manhattanie. W międzyczasie ukończyła studia w nowojorskim Institute of English and Business na kierunku rachunkowość i księgowość. Po powrocie do Szwecji ukończyła kursy z badań nad etyką globalną, a także komunikację dzieci i młodzieży.

Czytaj też: Kłopoty z obrączką i ojcem panny młodej. Tak wyglądał królewski ślub Máximy i Willema

Jak Sophia Hellqvist poznała księcia Carla Philipa?

Miała wówczas 25 lat. To on zrobił pierwszy krok i jak wyznał w jednym z wywiadów, gdy zobaczył Sofię (Zofię), zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Para poznała się w restauracji - on siedział w niej ze swoimi przyjaciółmi, ona przyszła do lokalu ze znajomym. Carl Philip nie mógł oderwać od niej wzroku i... podszedł i zagadał.

„Zapytał, czy chcę iść z nim na gokarty. Pewnie chciał mi pokazać, jak dobrze sobie na nich radzi”, wspominała z uśmiechem pierwsze spotkanie z księciem. Faktycznie, książę znany jest ze swojego zamiłowania do rajdów samochodowych. Nic dziwnego, że to właśnie na gokartach para spędziła pierwszą randkę. Oficjalnie zaczęli spotykać w 2010 roku, ale zawód Sofii nie spodobał się królewskiej rodzinnie i poddanym.

W końcu Sofia Hellqvist ma na swoim koncie wiele sesji zdjęciowych w magazynach dla panów. Księciu Carlowi Philipowi to jednak nie przeszkadzało. „Jest pełna pokory, twardo stąpa po ziemi, ma mądrość, inteligencję i nie brakuje jej motywacji”, powiedział w rozmowie ze szwedzką TV4 i dodał, że niechęć dworu wobec jego partnerki była jedynie wymysłem spragnionych sensacji mediów: „Nie ma w tym ani trochę prawdy”, mówił.

Ona sama w jednym z wywiadów wyznała: „Nie żałuję niczego z mojej przeszłości. Przez lata napisano o mnie wiele, nie tylko w kontekście zaręczyn z księciem. Dla mnie to już nudne, robiłam te rzeczy 10 lat temu i dawno zdążyłam z tego wyrosnąć. Ale każde doświadczenie kształtuje człowieka”.

Para w kwietniu 2011 roku zamieszkała w prywatnym apartamencie w Djurgarden. Przez następne trzy lata Sofia próbowała poprawić swój wizerunek. Udzielała się na dworze, brała udział w oficjalnych bankietach. Z roku na rok Szwedzi przekonywali się do przyszłej żony księcia. Coraz częściej zaczęto pisać o niej w pozytywnym kontekście. Przypomniano m.in. to, że w 2009 roku pracowała w Ghanie jako wolontariuszka, gdzie pomagała m.in. w budowaniu centrum dla kobiet.

Dziś w niczym nie przypomina już modelki z erotycznych sesji. Zawsze nienagannie ubrana, wygląda elegancko i z klasą. Tak też się zachowuje, a książę Carl nie odrywa od niej wzroku! Mówi się, że swoimi stylizacjami inspiruje się od Kate Middleton.

Zobacz także: Ekspertka ocenia metody wychowawcze księżnej Kate. Jej słowa rozwiewają wszelkie wątpliwości!

Ślub księcia Carla Philipa i księżnej Sofii

13 czerwca 2015 roku Sofia Hellqvist i książę Carl Philip stanęli na ślubnym kobiercu. Uroczystość ślubną była emitowana na żywo przez szwedzką telewizję i mówi się, że była bardziej otwarta dla publiczności niż ślub Kate i Williama. 550 zaproszonych gości przewożono na uroczystości autami Volvo XC90, które specjalnie na tę okazję wybrał sam książę (motoryzacja to jego hobby).

Tego wyjątkowego dnia panna młoda miała na sobie suknię zaprojektowaną przez szwedzką projektantkę, Idę Sjostedt. Po ceremonii w kościele młoda para zabytkową dorożką objechała centrum miasta, pozdrawiając zgromadzony tłum, udając się na przyjęcie do Zamku Królewskim. Gościom do tańca przygrywał m.in. Avicii.

Dziś para jest szczęśliwymi rodzicami trzech chłopców: księcia Aleksandra, księcia Gabriela oraz księcia Juliana. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda księżna Sofia!  

Czytaj również: Księżniczka Eugenia po raz kolejny złamała królewski protokół? Tym razem chodziło o manicure

1/5
Sofia Hellqvist, księżna Sofia, szwedzka księżna, szwedzka rodzina królewska
Copyright @East News
1/5

Sofia Hellqvist nie miała łatwego startu, wstępując do rodziny królewskiej. Podobnie jak księżna Meghan, żona brytyjskiego księcia Harry'ego Sofia była dziewczyną z ludu. Pracowała jako kelnerka, fotomodelka w magazynach dla panów i nauczycielka jogi i z dnia na dzień stała się szwedzką księżną!

2/5
Sofia Hellqvist, księżna Sofia, szwedzka księżna, szwedzka rodzina królewska, książę Carl Phillip
Copyright @East News
2/5

W szwedzkim reality show okrzyknięto ją najpiękniejszą Szwedką. 13 czerwca  2015 roku stanęła na ślubnym kobiercu u boku księcia Carla Filipa Bernadotte, nazywanego najseksowniejszym księciem na świecie. 

3/5
Sofia Hellqvist, księżna Sofia, szwedzka księżna, szwedzka rodzina królewska
Copyright @East News
3/5

Zanim jednak Sofia Hellqvist została ukochaną księżną Szwedów, musiała przejść długą drogę do tego, by zostać zaakceptowaną przez fanów szwedzkiej rodziny królewskiej. Przez trzy lata kreowała swój wizerunek jako tej godnej księcia.

4/5
Sofia Hellqvist, księżna Sofia, szwedzka księżna, szwedzka rodzina królewska
Copyright @East News
4/5

13 czerwca 2015 roku Sofia Hellqvist i książę Carl Philip stanęli na ślubnym kobiercu. Uroczystość ślubną była emitowana na żywo przez szwedzką telewizję i mówi się, że była bardziej otwarta dla publiczności niż ślub Kate i Williama.

5/5
Sofia Hellqvist, księżna Sofia, szwedzka księżna, szwedzka rodzina królewska
Copyright @East News
5/5

Dziś para jest rodzicami trzech chłopców: księcia Aleksandra, księcia Gabriela i księcia Juliana. Tworzą naprawdę piękną rodzinkę!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.