Bonnie Tyler
Fot. East News
O NIEJ SIĘ MÓWI

To choroba pomogła jej zrobić karierę! Kim jest Bonnie Tyler?

Jak dziś wygląda jej życie?

Ksenia Krasko 26 września 2020 10:30
Bonnie Tyler
Fot. East News

Bonnie Tyler, właścicielka wyjątkowego głosu, największą karierę robiła pod koniec lat 70-tych. Kiedy lekarze zdiagnozowali guzki na jej strunach głosowych, piosenkarka była gotowa pożegnać się z marzeniem o karierze muzycznej, ale ta „wada” szybko stała się największym atutem wokalistki. Wkrótce nagrała kilka utworów, które nie tracą na popularności od kilkudziesięciu lat!

Młode lata Bonnie Tyler

Gaynor Hopkins – tak naprawdę nazywa się Bonnie Tyler – urodziła się 8 czerwca 1951 roku w małym miasteczku Skewen. Wychowała się w dużej rodzinie, miała czterech braci i trzy siostry. W domu uwielbiano muzykę różnych gatunków, a mała Gaynor wcześnie wykazała umiejętności muzyczne. Pierwszą piosenką w wykonaniu córki głęboko wierzących rodziców był hymn religijny. Śpiewanie w kościele było jedynie obowiązkiem, ponieważ dziewczyna preferowała zupełnie inną muzykę, w tym rock'n'roll i blues.

Po szkole Gaynor pracowała w sklepie spożywczym, ale mówi się też, że śpiewała w nocnym klubie. W wieku 18 lat wzięła udział w konkursie wokalnym dla amatorów i zajęła drugie miejsce. Właśnie wtedy, zainspirowana małym zwycięstwem, postanowiła zostać piosenkarką.

Bonnie Tyler
Fot. Chris Walter/GETTY

Kariera Bonnie Tyler

Po wygranym konkursie artystka przyjęła pseudonim. Roger Bell z wytwórni Chapell Music zwrócił uwagę na 24-letnią wtedy wokalistkę i zaprosił ją do Londynu, a następnie pomógł wybrać nowe dźwięczne imię. Debiutancki singiel Bonnie Tyler został wydany w kwietniu 1976 roku, ale nie zrobił kariery, dlatego producenci postawili na kampanię reklamową. To był strzał w dziesiątkę – krytycy w wyjątkowo pozytywny sposób wypowiadali się o nowej piosenkarce, ale tylko w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o resztę świata, wciąż niewiele osób wiedziało o Bonnie Tyler.

W 1977 roku artystka przeszła poważną operację strun głosowych. Po leczeniu lekarze zabronili Tyler rozmawiać przez co najmniej miesiąc, ale kobieta nie mogła wytrzymać. Z tego powodu jej głos, wcześniej dźwięczny i czysty, zrobił się ochrypły. Bonnie rozpaczała, wierząc, że wada zakończy jej karierę muzyczną. Jednak sukces utworu It's a Heartache mówił o czymś innym. Po wydaniu tego singla spełniło się marzenie Gaynor Hopkins – stała się sławna.

W 1978 roku Bonnie Tyler nagrała dwa albumy, zyskując ogromną popularność. W 1979 roku wzięła udział w festiwalu, który odbywał się w Tokio i zdobyła pierwsze miejsce. Jednak po wydaniu czwartego albumu artystka zapragnęła zmian – przez długi czas próbowała skontaktować się z producentem muzycznym Jimem Steinmanem. Mężczyzna docenił potencjał młodej piosenkarki i dziś znany jest jako autor najsłynniejszych piosenek Tyler z lat 80., w tym Total Eclipse Of The Heart.

Na początku lat 90. Tyler zmieniła producenta. Pracował z nią nad albumem Bitterblue, ale krytycy zareagowali w bardzo zróżnicowany sposób. W 2013 roku wystąpiła na Eurowizji, reprezentując Wielką Brytanię, chociaż początkowo nie chciała brać udziału. Zgodziła się, ponieważ uznała to za dobrą reklamę, ale zajęła 15. miejsce.

Bonnie Tyler: życie prywatne

W 1972 roku Gaynor Hopkins poślubiła sportowca i agenta nieruchomości Roberta Sullivana. I chociaż związek słynnej piosenkarki i utalentowanego biznesmena wydawał się idealny, małżeństwo nie uniknęło dość głośnego skandalu. Dziennik The Mirror ujawnił szokujące wyznanie domniemanej kochanki Sullivana, Meghann Pernot. „Mój romans z mężem Bonnie trwa od kilku lat, zaczęło się od niewinnych SMS-ów, potem były wypady do luksusowych hoteli, aż w końcu nasza relacja przerodziła się w miłość. Nie byłam w stanie dłużej ukrywać tego związku przed wokalistką, uważam ją za wspaniałego człowieka. Robert nie chciał słyszeć o rozwodzie, złamał mi serce”, wyznała wtedy.

Po publikacji Robert miał zawał, a Bonnie opiekowała się mężem. Małżonkowie zaprzeczyli tym doniesieniom, ale media utrzymują, że łączą ich już tylko pieniądze, dlatego artystka z łatwością wybaczyła mężczyźnie zdradę.

Niestety, główne marzenie małżeństwa nigdy się nie spełniło. Piosenkarka próbowała zajść w ciążę przez wiele lat. W 1990 roku udało jej się, ale w trzecim miesiącu doszło do poronienia. Jednak w domu Bonnie Tyler często słychać śmiech dzieci, ponieważ artystka utrzymuje ciepłe relacje z rodzeństwem – odwiedzają ją ze swoimi pociechami.

Bonnie Tyler z mężem Robertem Sullivanem

Bonnie Tyler, Robert Sullivan
Fot. Ralph Orlowski/GETTY

Co teraz robi Bonnie Tyler?

Co teraz robi gwiazda? W 2016 roku wyruszyła w trasę koncertową po Niemczech, ciesząc wielbicieli najsłynniejszymi piosenkami. W 2017 roku nagrała utwór Love's Holding On, w którym towarzyszy jej gitarzysta Axel Rudi Pell. Niedawno mogliśmy też oglądać artystkę w programie Jaka to melodia, a we wtorek, 13. sierpnia, Bonnie Tyler była gościem specjalnym Top of The Top Festival w Sopocie!

Bonnie Tyler
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.