Joanna Racewicz, Anna Kalita
Fot. Iza Grzybowska/MAKATA, Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Kalita w przejmującej rozmowie z Joanną Racewicz o śmierci męża: „Do końca przy nim byłam, trzymałam za rękę’’

Damian Duda 25 lipca 2017 08:00
Joanna Racewicz, Anna Kalita
Fot. Iza Grzybowska/MAKATA, Szymon Szcześniak/LAF AM

Dwie wdowy. Dwie tragedie. Dziennikarka Joanna Racewicz w przejmującej rozmowie z Anną Klitą. O stracie ukochanej osoby, tęsknocie i samotności rozmawiają dwie doświadczone przez życie kobiety.

Przeczytaj też: Tomasz Kalita mówił o chorobie: „Ten typ raka, na którego zachorowałem, nie jest uleczalny a jedynie zaleczalny’’

Tomasz Kalita: choroba

Glejak IV stopnia okazał się dla Tomasza Kality wyrokiem. W trakcie kilku miesięcy życie aktywnego polityka zmieniło się o 180 stopni. Kariera, która była dla niego niezwykle ważna, zeszła na kolejny plan. Wiedział, że umrze. Jednak do końca miał nadzieję na cud.

Kiedy żona rzecznika SLD dowiedziała się, że jej mężowi zostało zaledwie kilka miesięcy życia, postanowiła, że wezmą ślub. Anna i Tomasz Kalitowie pobrali się w październiku 2016 roku. Byli małżeństwem przez zaledwie trzy miesiące. Tomasz Kalita zmarł 16 stycznia 2017 roku. 

W rozmowie z Joanną Racewicz wdowa po Tomaszu Kalicie, Anna, wyznała, że nie jest pogodzona ze śmiercią swojego męża.

Teraz mam etap, że jestem zła. Zła na los. Nie mogę pojąć, dlaczego na świecie jest tyle drani, ludzkich potworów, morderców, którzy dożywają późnej starości, a Tomek — taki cudny, ciepły i piękny człowiek — umarł w wieku 37 lat’’, zwierzyła się na łamach miesięcznika PANI Anna Kalita.

Joanna Racewicz: mąż

Data 10 kwietnia 2010 r. na zawsze zapisze się w pamięci dziennikarki. Tragedia, którą była dla Polaków katastrofa w Smoleńsku, ma dla Joanny Racewicz osobiste znaczenie. Zginął w niej mąż prezenterki, oficer BOR, kapitan Paweł Janaczek.

Joanna Racewicz w wywiadzie wspomina trudne chwile, kiedy po śmierci ukochanego męża czuła się najbardziej samotna.

Dokładnie pamiętam koszmarne weekendy. Gdy wszyscy znajomi, którzy byli na pogrzebie Pawła i trzymali się za ręce — znikają. Mają swoje życie, swoje plany, wyjazdy, radości. Wdowy nie pasują do ich szczęśliwego krajobrazu. Otwierasz FB i widzisz rodzinne pikniki, zdjęcia uśmiechniętych dzieci, mam i tatusiów, którzy grają z synkami w piłkę albo pływają w morzu. To ściska za gardło’’, wyznała prezenterka.

Zobacz też: Sejm zalegalizował leczniczą marihuanę w Polsce. Co mówił nam o walce o nią Tomasz Kalita?

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.