Zakochane Pary, Dzień Zakochanych, Aleksandra Kwaśniewska, Kuba Badach
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
HISTORIA MIŁOŚCI

Poznali się całkiem przypadkiem... Oto historia miłości Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha

Wkrótce zakochani będą świętować 10. rocznicę ślubu

Aleksandra Andrzejak 9 czerwca 2022 16:04
Zakochane Pary, Dzień Zakochanych, Aleksandra Kwaśniewska, Kuba Badach
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Ta miłość wywołała nie lada sensację. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach powiedzieli sobie sakramentalne „tak” 22 września 2012 roku w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Tamtego dnia oczy opinii publicznej były zwrócone tylko na nich, i wcale nie zmieniło się to przez kolejne lata. Mimo ogromnego zainteresowania mediów, para udowodniła, że da się żyć z dala od blasku fleszy. Jak udaje im się chronić życie prywatne i jaka jest ich recepta na udany związek? Przypominamy wyjątkową historię miłości pary. 

Historia miłości Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha. Jak się poznali?

We wrześniu 2021 roku z okazji 9. rocznicy ślubu na oficjalnym profilu Aleksandry Kwaśniewskiej ukazała się niepublikowana dotąd fotografia. Uwagę przykuł oryginalny podpisał, sformułowany oczywiście za pomocą hasztagów (to znak rozpoznawczy dziennikarki). „Kto by pomyślał, że to już 9 lat, odkąd zaczęliśmy z Kubą nierówną walkę na żarty”, podpisała żartobliwie czarno-białe zdjęcie z mężem z ich wesela. W komentarzach zaroiło się oczywiście od gratulacji i ciepłych słów. Życzenia przyjaciołom złożyła m.in. Natalia Kukulska. Za kilka miesięcy Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach będą obchodzić 10. rocznicę! 

A jak to wszystko się w ich przypadku zaczęło? Wiele plotek mówił o tym, że zakochani wpadli na siebie na koncercie Ani Karwan, ale prawda jest zupełnie inna. Poznali się w studio Radia Zet w 2009 roku. Ola Kwaśniewska nagrywała tam swoją audycję, a Kuba Badach promował płytę z piosenkami Andrzeja Zauchy. Ona była jego fanką od 2000 roku... „Moja żona kończyła wtedy jakiś wywiad, a ja szedłem do studia, by opowiedzieć o płycie z piosenkami Zauchy. Minęliśmy się na korytarzu. A że miałem w ręce kilka egzemplarzy, które mogłem rozdać dziennikarzom w prezencie, więc jeden jej wręczyłem. 12 lat temu nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałbym, że ten album będzie dla mnie tak ważny – że tak odmieni moje życie”, tak zapamiętał to muzyk, który wszystkie wspomnienia zamienił w słowa w rozmowie z Michałem Misiorkiem.

Czy już wtedy wiedzieli, że są dla siebie stworzeni? Nic podobnego! Po krótkim spotkaniu ich drogi się rozeszły, aż do pewnej imprezy w gronie wspólnych znajomych. „Tak, pierwszy raz spotkaliśmy się w radiu, ale wtedy Kuba dał mi tylko swoją płytę, ja mu podziękowałam i powiedziałam, że jestem jego fanką i to by było na tyle. Tak naprawdę pogadaliśmy dopiero parę miesięcy później właśnie u Adasia Sztaby i Doroty Szelągowskiej. Trudno mi powiedzieć, czy gdyby nie to, nasze życiowe drogi by się przecięły. Być może tak, ale tego nie wiem”, wspominała dziennikarka pod koniec 2021 roku w rozmowie z Plejadą. 

Jak wspominali na łamach VIVY!, świetnie im się rozmawiało, przede wszystkim dlatego, że mają podobne poczucie humoru. „Pamiętam, jak trafiłem kiedyś na program o kulisach „Tańca z gwiazdami”. Ola była wtedy jego uczestniczką. Była tak zabawna, że płakałem ze śmiechu. Byłem zaskoczony, że można sobie na coś takiego pozwolić w telewizji i w dodatku robi to córka prezydenta”, wspominał w rozmowie artysta.

Już podczas tego spotkania Kuba Badach żartobliwie stwierdził, że Ola będzie jego żoną. „Jak widzisz, tak naprawdę kompletnie nie znam się na żartach”, skomentowała ze śmiechem Aleksandra Kwaśniewska.

Zobacz też: „Dantejskie sceny pod kościołem”… Aleksandra Kwaśniewska szczerze o własnym ślubie. Padły mocne słowa! 

Ślub Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha

Kiedy Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach poinformowali, że biorą ślub, w tabloidach wręcz huczało od plotek. Pisano, że Ola ćwiczy na rurze przed wieczorem panieńskim, że pierścionek zaręczynowy kosztował 30 złotych, że jej rodzice odchudzają się na tę okazję... „Przez ostatnie miesiące na co dzień towarzyszy mi dźwięk migawki”, mówiła wtedy, opowiadając o emocjach VIVIE!. „Łapię się na tym, że spinam się na odgłos liści albo toczącej się po chodniku plastikowej butelki, bo brzmią podobnie”, dodała rozżalona.

„Bardzo chcieliśmy uniknąć robienia z naszego ślubu sensacji. Ale dość szybko musieliśmy pogodzić się z tym, że tego nie unikniemy”, przyznała Ola Kwaśniewska. Oprócz wielu różnych plotek o samej ceremonii, nie brakowało też domysłów, dlaczego jej wybrankiem jest właśnie Kuba Badach. Czy on chce się na niej wypromować? Może jest potwornie bogaty? – pytano. Pojawiła się nawet teoria, że to ślub „zaaranżowany” przez ojców państwa młodych. „Ten związek dziwi tylko tych, którzy nas nie znają”, ucięli wtedy zakochani.

Zobacz też: Keanu Reeves doświadczył najgorszego. Z czasem na nowo odnalazł miłość...

Kuba Badach, Ola Kwaśniewska, VIVA! wrzesień 2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Kuba Badach, Ola Kwaśniewska, VIVA! wrzesień 2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Kuba Badach, Ola Kwaśniewska, VIVA! wrzesień 2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach, ślubna sesja dla VIVY!

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach: dlaczego unikają mediów?

Aleksandra Kwaśniewska nigdy nie chciała nadmiernego zainteresowania w mediach, i jak sama przyznała, wzięła udział w „Tańcu z Gwiazdami” tylko po to, żeby raz na zawsze nasycić ciekawość ludzi jej osobą. Nie wiedziała, że wpada tym samym w pewną pułapkę, bo jest to rzecz, której nasycić się nie da. Kuba Badach również unika rozgłosu. Przez dłuższy czas opracowywali system, który zapewni im prywatność.

W końcu się udało! Wiodą spokojne i szczęśliwe życie z dala od mediów, co zdaje się ich sposobem na udany związek. Na swoich portalach społecznościowych stosunkowo rzadko publikują wspólne zdjęcia, unikają również wielkich wyjść i stronią od udzielania wywiadów. Czasami jednak robią wyjątek, tak jak w marcu 2021 roku, kiedy opowiedzieli o swojej współpracy nad utworem z filmu animowanego „Co w duszy gra”. Kuba Badach skomponował ten utwór, a Aleksandra Kwaśniewska napisała tekst.

„Piosenka jest efektem naszej pandemicznej rozłąki. Tak się złożyło, że w pandemii Kuba był w Polsce, ja byłam za granicą. Nie miałam jak wrócić. Byliśmy osobno trzy miesiące, więc piosenka powstała w ten sposób, że Kuba wysyłał mi muzykę, a ja chodząc po górach, pisałam tekst i płakałam. Jakie to jest strasznie wzruszające”, wyjaśniała Aleksandra Kwaśniewska w rozmowie z programem „Dzień Dobry TVN”.

Także dla innego wydarzenia postanowili nieco nagiąć swoje zasady i pokazać się razem. Szczęśliwi i bardzo zakochani pojawili się w lipcu na pokazie Tomasza Ossolińskiego nad polskim morzem. Uśmiechnięci i przytuleni po raz kolejny udowodnili, że prawdziwe uczucie nie potrzebuje wielkiego rozgłosu...

Zobacz też: Jak wyglądało życie Aleksandry Kwaśniewskiej w Pałacu Prezydenckim?  "Gdy pierwszy raz tam weszłam, to się popłakałam"

Aleksandra Kwaśniewska o świadomej bezdzietności

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach nie mają dzieci. W ostatnim czasie dziennikarka poruszała kwestię świadomej bezdzietności m.in. w „Mieście kobiet” oraz w wywiadach. „Uważam, że w macierzyństwie jest z założenia piękno, ale nie zawsze jest pięknie. Każda kobieta ma prawo zdecydować, czy to jest jej droga, nie będąc ocenianą”, mówiła współprowadząca programu w rozmowie z WP Kobieta. 

„Wiemy, że macierzyństwo jest ogromnie ważne dla wielu kobiet, ale to nie powód, by te, które dzieci nie mają, były albo ignorowane, albo zmuszane do wiecznego tłumaczenia się ze swoich życiowych decyzji. Proszę zwrócić uwagę, że matek raczej się nie pyta, dlaczego się zdecydowały na dzieci. Jest to traktowane jako oczywisty wybór, a tak naprawdę powody bywają zaskakujące. Nie mówiąc o tym, że podobnie jak bezdzietność, nie zawsze jest to przecież kwestia świadomej decyzji”, dodała.

I trudno się z nią nie zgodzić! Życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

Zobacz też: Piotr i Ewa Fronczewscy: ich miłość przetrwała największe burze

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach na pokazie mody nad morzem
Fot. Jacek Kurnikowski / AKPA

Związek Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha
Fot. Jacek Kurnikowski / AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.