Jakub Badach, Kuba Badach, Viva! 20/2017
Fot. Zdjęcia Adam Pluciński/MOVE
Z ŻYCIA GWIAZD

Teść Aleksandry Kwaśniewskiej to wpływowy biznesmen. Mało kto wie, czym się zajmuje

Ojciec Kuby Badacha to człowiek z pasją

Konrad Szczęsny 26 sierpnia 2023 15:13
Jakub Badach, Kuba Badach, Viva! 20/2017
Fot. Zdjęcia Adam Pluciński/MOVE

Są małżeństwem od ponad dekady, poznali się przypadkiem w radiu. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach tworzą zgrany duet. Rzadko pojawiają się razem publicznie, ale utrzymują ze swoimi fanami kontakt w mediach społecznościowych. Tak było również w czwartek 24 sierpnia 2023 roku, gdy ukochany dziennikarki obchodził urodziny. Złożyła mu wówczas pełne czułości, piękne życzenia... I choć w tym związku to ona uchodzi za postać bardziej medialną, jej mąż jest przecież związany z show-biznesem dłużej. Co wiemy o jego tacie, teściu córki byłej pary prezydenckiej?

Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska: poznali się przypadkiem, są razem bajecznie szczęśliwi

Połączyła ich praca. Poznali się w 2009 roku w studio Radia Zet. Ona prowadziła tam wówczas audycję, on promował swoją nową płytę z piosenkami Andrzeja Zauchy. Przyszedł do redakcji z kilkoma albumami w rękach. Gdy mijał Aleksandrą Kwaśniewską na korytarzu, wręczył jej jeden z egzemplarzy. Z pewnością się ucieszyła, ponieważ była jego fanką od co najmniej dziewięciu lat. 

Jak opowiadał później w wywiadzie dla serwisu Plejada, nie podejrzewał nawet, jak ważna okaże się dla niego ta płyta i ile jej będzie zawdzięczał... Ale na narodziny uczucia między nimi trzeba było poczekać. Spotkali się ponownie na imprezie u wspólnych znajomych: Doroty Szelągowskiej i Adama Sztaby. I zaczęli rozmawiać. Szybko okazało się, że wiele ich łączy, w tym poczucie humoru, które jest przecież bardzo istotną częścią tej relacji. 

Pamiętam, jak trafiłem kiedyś na program o kulisach „Tańca z gwiazdami”. Ola była wtedy jego uczestniczką. Była tak zabawna, że płakałem ze śmiechu. Byłem zaskoczony, że można sobie na coś takiego pozwolić w telewizji i w dodatku robi to córka prezydenta”, wspominał w rozmowie z magazynem „VIVA!” artysta.

I wówczas już wiedzieli, że są dla siebie stworzeni... Ślub wzięli 22 września 2012 roku w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Przed uroczystością media ogarnęła gorączka: spekulowano na temat każdego detalu wydarzenia: sukni ślubnej, listy gości, szczegółów... Oni dali sobie z tym radę – od tamtej pory wiedzą już, jak to jest być w centrum zainteresowania opinii publicznej. I doskonale sobie z tym radzą!

I choć o rodzicach Aleksandry Kwaśniewskiej wiadomo niemal wszystko, to rodzina Kuby Badacha wciąż dla wielu stanowi zagadkę... Kim jest jego tata?

Czytaj także: Tak wygląda ich związek! Aleksandra Kwaśniewska zdradziła sekret małżeństwa z Kubą Badachem

Kuba Badach, Ola Kwaśniewska, VIVA! wrzesień 2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska w sesji dla magazynu „VIVA!”, wrzesień 2012 roku

Tata Kuby Badach. Kim jest Tadeusz Badach?  

Jakub Bartłomiej Badach przyszedł na świat 24 sierpnia 1976 roku w Krasnymstawie, mieście w województwie lubelskim. Wielu miejscowość ta kojarzy się z przemysłem mleczarskim. I to właśnie z nim związany jest Tadeusz Badach! To biznesmen, prezes  Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie. Firma jest znana m.in. z dystrybucji kefirów.

Ojciec Kuby Badacha zajmował się także swego czasu polityką: jest byłym posłem SLD. Według medialnych doniesień, to człowiek majętny i uznany w lokalnej społeczności. Co jeszcze wiemy o rodzinie męża Aleksandry Kwaśniewskiej? Jego stryj również związany jest z muzyką: Ryszard Badach to nie tylko nauczyciel, lecz także kompozytor i autor śpiewnika „Piosenki o Zamościu i Zamojszczyźnie”. Kuba Badach ma również młodszego brata, Macieja. Nie ma natomiast informacji o jego mamie. 

W jednym z wpisów w mediach społecznościowych wokalista zdradził, że w jego domu od zawsze była muzyka. „Od kiedy pamiętam, w moim domu rodzinnym zawsze „leciała” Trójka. Od rana do nocy. Wzmacniacz Unitra Trawiata i tuner Faust. Wspinałem się na górę regału i włączałem zaraz po przebudzeniu. Choć zazwyczaj już grała, bo Tata wstawał wcześniej (...) Przy Liście Przebojów po raz pierwszy tańczyłem z dziewczyną. Na koloniach. Gdy pierwszy raz wchodziłem na Myśliwiecką 3/5/7, trzęsły mi się nogi. Jeden z najwspanialszych adresów Warszawy. W Trójce zagrałem swój pierwszy radiowy koncert w życiu”, wspominał.  

Czytaj także: Aleksander Kwaśniewski ujawnił sekret małżeństwa córki! W jednym Ola nie ma sobie równych

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.