Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki zostali rodzicami
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News
Historia miłości

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki: szukali miłości, a mieli ją na wyciągnięcie ręki...

„Myślę, że jedynym cudownym sposobem przejścia przez życie jest posiadanie rodziny”, mówił aktor

Marta Nawacka 16 lipca 2022 16:13
Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki zostali rodzicami
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Oboje są jednymi z najpopularniejszych polskich aktorów młodego pokolenia. Piękni, znani i lubiani, wydają się tworzyć parę idealną. Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki na planie „Czasu honoru” grali zakochanych, ale w prawdziwym życiu nie od razu wpadli sobie w ramiona. Oboje szukali miłości gdzie indziej... Z czasem para przyjaciół odkryła, że to, czego tak bardzo pragną, mieli cały czas tuż obok. Jak wygląda ich historia? Kiedy zrozumieli, że łączy ich coś więcej? 

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki – jak się poznali?

Młodzi aktorzy poznali się podczas zdjęć do serialu „Czas honoru”, w którym grali zakochanych. Oboje byli sobą zachwyceni od pierwszego momentu, jednak Antoni Pawlicki był wtedy w związku z Marią Stefańską, a 23-letnia wówczas Agnieszka, jako początkująca aktorka, chciała się skupić na pracy. Przez cztery lata spotykali się na planie i przez ten czas wywiązała się między nimi bliska przyjaźń. „Tworzymy super team z Antkiem. Potrafimy się pokłócić i pokochać, porozmawiać i powrzeszczeć na siebie. Świadomość, że nie będziemy już grać tej pary, jest smutna”, mówiła młoda aktorka. Wbrew nadziejom fanów, para pozostała w związku tylko na ekranie.

Po zakończeniu zdjęć do „Czasu honoru” Agnieszkę Więdłochę i Antoniego Pawlickiego przyłapano na czułym pożegnaniu, zakończonym namiętnym pocałunkiem... Niestety po tym ich drogi się rozeszły. Agnieszka związała się z młodszym od siebie, 19-letnim wówczas, Maciejem Musiałem, z którym była przez rok. Zrozumiała jednak, że są na zupełnie innych etapach życia i mają różne oczekiwania. Ostatecznie się rozstali. Później młoda aktorka próbowała zbudować trwałą relację z Sebastianem Fabijańskim. Fakt, że się nawrócił, bardzo podobał się kobiecie, jak również rozmowy o Bogu i wyznawane przez mężczyznę zasady. Jednak i ten związek się nie udał.

Czytaj też: Sebastian Fabijański o związku z Maffashion: „Nigdy nie zdradzałem kobiet. Tu było inaczej, za co przepraszam”

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, 9.06.2009, Warszawa, konferencja prasowa na planie
Fot. EAST NEWS

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, konferencja prasowa na planie "Czasu honoru", 2009 rok

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki postanowili zawalczyć o miłość

W 30. urodziny Agnieszkę Więdłochę spotkała niespodzianka: Antoni Pawlicki stanął w jej drzwiach z bukietem kwiatów, a ona sama zrozumiała, że to, czego szukała cały czas, było na wyciągnięcie ręki... Postanowiła dać mężczyźnie szansę. „Zrozumiałam, że kiedy kogoś kochasz, warto o niego zawalczyć”, wyznała aktorka.

Dla Antoniego poprzednie związki także nie były udane. „Mam 32 lata, wiele związków i przygód za sobą. Zaprowadziło mnie to donikąd”, mówił w wywiadzie dla Pani. Z pomocą przyszedł mu wtedy ewangelizator Grzegorz Polakiewicz, przyjaciel kardynałów, artystów i bezdomnych. Aktor dostał od niego święty obrazek przywieziony z Jasnej Góry. Na odwrocie napisano zaświadczenie, że przez najbliższe 25 lat każdego dnia rano na Jasnej Górze odprawiana będzie msza w intencji Antka i jego dziewczyny. Najwyraźniej podarunek spełniał swoją rolę, gdyż w relacji Agnieszki i młodego mężczyzny zaczynało się układać coraz lepiej.

Oboje mieli te same cele, doskonale się rozumieli i mieli podobne oczekiwania co do przyszłości. Para chciała założyć rodzinę, być razem do końca życia i mieć dzieci. „Myślę, że jedynym cudownym sposobem przejścia przez życie jest posiadanie rodziny. Ten tradycyjny model jest według mnie idealny”, wyznał Antoni Pawlicki, nie ukrywając swojej wiary.

Zobacz także: Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki już po ślubie?

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, 21.08.2012, Warszawa, jesienna ramówka TVP
Fot. VIPHOTO/East News

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, jesienna ramówka TVP, 21.08.2012

Antoni Pawlicki i Agnieszka Więdłocha – romantyczne zaręczyny i ślub

W marcu 2016 roku młody aktor przystąpił do realizacji bajkowego, romantycznego scenariusza. Zarezerwował taras w jednej z uroczych krakowskich restauracji położonych pod Wawelem i w tej pięknej scenerii poprosił ukochaną o rękę.

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki wzięli ślub w tajemnicy latem 2018 roku. Uroczystość miała miejsce w Opactwie Benedyktynów w Lubiniu w województwie wielkopolskim. Z tej okazji przyjaciel mężczyzny podarował im wyjątkowy prezent. „Grześ przywiózł nam ze spotkania z papieżem Franciszkiem apostolskie błogosławieństwo z okazji zawarcia sakramentu małżeństwa”, opowiadał aktor. Zarówno on, jak i jego żona są przekonani, że nad ich związkiem czuwa Opatrzność. „Jestem przykładem tego, że na trwałe deklaracje decydujemy się później. Z moją żoną będę do końca życia”, zapewniał Antoni.

Zakochani dbają o swoją prywatność i stronią od mediów. Podobnie jak ślub, narodziny pierwszego dziecka także udało im się utrzymać w tajemnicy. Osoba z otoczenia Agnieszki Więdłochy i Antoniego Pawlickiego twierdzi, że w grudniu 2020 roku para została rodzicami córeczki. „To córeczka. Mała przyszła na świat w połowie grudnia. Jest śliczna i zdrowa”. Narodziny pociechy miały być również fantastycznym prezentem urodzinowym dla świeżo upieczonej mamy. „To najpiękniejszy prezent, jaki Agnieszka dostała z okazji 35. urodzin”. 

„To największe szczęście, jakie mogło mnie spotkać. Słyszałam opinie, że sprowadzenie dziecka na taki świat jest przejawem egoizmu […] Marzę, by moja córka była niezależna i sprawcza. Solidarna z innymi kobietami. Solidarność wydaje mi się w ogóle dziś najważniejsza”, mówiła w rozmowie z Twoim Stylem.    

Czytaj również: Marek Torzewski i Barbara Romanowicz-Torzewska: Razem w zdrowiu i w chorobie

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, Warszawa, 14.11.2019. Uroczysta premiera filmu Proceder
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki na premierze filmu "Proceder" w 2019 roku

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.