Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki zostali rodzicami
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News
Historia miłości

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki: szukali miłości, a mieli ją na wyciągnięcie ręki...

„Myślę, że jedynym cudownym sposobem przejścia przez życie jest posiadanie rodziny”, mówił aktor

Marta Nawacka 19 marca 2023 14:47
Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki zostali rodzicami
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Piękni, znani i lubiani. Oboje są jednymi z najpopularniejszych polskich aktorów młodego pokolenia. Wydają się tworzyć parę idealną, choć na początku jedynie się przyjaźnili... Antoni Pawlicki i Agnieszka Więdłocha na planie „Czasu honoru” wcielali się w zakochanych, ale w prawdziwym życiu nie od razu wpadli sobie w ramiona. Przez długi czas miłości szukali gdzie indziej... Z czasem jednak odkryli, że to, czego pragną mają na wyciągnięcie ręki. Kiedy zrozumieli, że łączy ich coś więcej niż przyjaźń? Poznaj ich historię miłości!

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki – jak się poznali?

Młodzi aktorzy poznali się podczas zdjęć do serialu „Czas honoru”, w którym grali zakochanych. Oboje byli sobą zachwyceni od pierwszego momentu, jednak Antoni Pawlicki był wtedy w związku z Marią Stefańską, a 23-letnia wówczas Agnieszka, jako początkująca aktorka, chciała się skupić na pracy. Przez cztery lata spotykali się na planie i przez ten czas wywiązała się między nimi bliska przyjaźń. „Tworzymy super team z Antkiem. Potrafimy się pokłócić i pokochać, porozmawiać i powrzeszczeć na siebie. Świadomość, że nie będziemy już grać tej pary, jest smutna”, mówiła młoda aktorka. Wbrew nadziejom fanów, para pozostała w związku tylko na ekranie.

Po zakończeniu zdjęć do „Czasu honoru” Agnieszkę Więdłochę i Antoniego Pawlickiego przyłapano na czułym pożegnaniu, zakończonym namiętnym pocałunkiem... Niestety po tym ich drogi się rozeszły. Agnieszka związała się z młodszym od siebie, 19-letnim wówczas, Maciejem Musiałem, z którym była przez rok. Zrozumiała jednak, że są na zupełnie innych etapach życia i mają różne oczekiwania. Ostatecznie się rozstali. Później młoda aktorka próbowała zbudować trwałą relację z Sebastianem Fabijańskim. Fakt, że się nawrócił, bardzo podobał się kobiecie, jak również rozmowy o Bogu i wyznawane przez mężczyznę zasady. Jednak i ten związek się nie udał.

Czytaj też: Opiekowała się nim w ostatnich latach. Gdyby nie ona, żegnalibyśmy Wojciecha Kordę wcześniej

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, 9.06.2009, Warszawa, konferencja prasowa na planie
Fot. EAST NEWS

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, konferencja prasowa na planie "Czasu honoru", 2009 rok

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki postanowili zawalczyć o miłość

W 30. urodziny Agnieszkę Więdłochę spotkała niespodzianka: Antoni Pawlicki stanął w jej drzwiach z bukietem kwiatów, a ona sama zrozumiała, że to, czego szukała cały czas, było na wyciągnięcie ręki... Postanowiła dać mu szansę. „Zrozumiałam, że kiedy kogoś kochasz, warto o niego zawalczyć”, wyznała aktorka.

Dla Antoniego poprzednie związki także nie były udane. „Mam 32 lata, wiele związków i przygód za sobą. Zaprowadziło mnie to donikąd”, mówił w wywiadzie dla Pani. Z pomocą przyszedł mu wtedy ewangelizator Grzegorz Polakiewicz, przyjaciel kardynałów, artystów i bezdomnych. Aktor dostał od niego święty obrazek przywieziony z Jasnej Góry. Na odwrocie napisano zaświadczenie, że przez najbliższe 25 lat każdego dnia rano na Jasnej Górze odprawiana będzie msza w intencji Antka i jego dziewczyny. Najwyraźniej podarunek spełniał swoją rolę, gdyż w relacji Agnieszki i młodego mężczyzny zaczynało się układać coraz lepiej.

Oboje mieli te same cele, doskonale się rozumieli i mieli podobne oczekiwania co do przyszłości. Para chciała założyć rodzinę, być razem do końca życia i mieć dzieci. „Myślę, że jedynym cudownym sposobem przejścia przez życie jest posiadanie rodziny. Ten tradycyjny model jest według mnie idealny”, wyznał Antoni Pawlicki, nie ukrywając swojej wiary.

Zobacz także: Grzegorz Collins znów zakochany! Jego partnerka to gwiazda TTV. Właśnie pokazali się na ściance...

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, 21.08.2012, Warszawa, jesienna ramówka TVP
Fot. VIPHOTO/East News

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, jesienna ramówka TVP, 21.08.2012

Antoni Pawlicki i Agnieszka Więdłocha – romantyczne zaręczyny i ślub

W marcu 2016 roku młody aktor przystąpił do realizacji bajkowego, romantycznego scenariusza. Zarezerwował taras w jednej z uroczych krakowskich restauracji położonych pod Wawelem i w tej pięknej scenerii poprosił ukochaną o rękę.

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki wzięli ślub w tajemnicy latem 2018 roku. Uroczystość miała miejsce w Opactwie Benedyktynów w Lubiniu w województwie wielkopolskim. Z tej okazji przyjaciel mężczyzny podarował im wyjątkowy prezent. „Grześ przywiózł nam ze spotkania z papieżem Franciszkiem apostolskie błogosławieństwo z okazji zawarcia sakramentu małżeństwa”, opowiadał aktor. Zarówno on, jak i jego żona są przekonani, że nad ich związkiem czuwa Opatrzność. „Jestem przykładem tego, że na trwałe deklaracje decydujemy się później. Z moją żoną będę do końca życia”, zapewniał Antoni.

Zakochani dbają o swoją prywatność i stronią od mediów. Podobnie jak ślub, narodziny pierwszego dziecka także udało im się utrzymać w tajemnicy. Osoba z otoczenia Agnieszki Więdłochy i Antoniego Pawlickiego twierdzi, że w grudniu 2020 roku para została rodzicami córeczki. „To córeczka. Mała przyszła na świat w połowie grudnia. Jest śliczna i zdrowa”. Narodziny pociechy miały być również fantastycznym prezentem urodzinowym dla świeżo upieczonej mamy. „To najpiękniejszy prezent, jaki Agnieszka dostała z okazji 35. urodzin”. 

„To największe szczęście, jakie mogło mnie spotkać. Słyszałam opinie, że sprowadzenie dziecka na taki świat jest przejawem egoizmu […] Marzę, by moja córka była niezależna i sprawcza. Solidarna z innymi kobietami. Solidarność wydaje mi się w ogóle dziś najważniejsza”, mówiła w rozmowie z Twoim Stylem. 

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że małżonkowie marzą o drugim dziecku. Osoba z otoczenia pary zdradziła w Życiu na gorąco: „Oni bardzo chcą mieć drugie dziecko. Antoni marzy ponoć, aby jeszcze przed czterdziestką móc wziąć w ramiona własnego syna, choć z drugiej córki też by się ucieszył". 

Antoni Pawlicki i Agnieszka Więdłocha w jednym serialu 

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki tworzą zgrany duet nie tylko w życiu prywatnym, ale i na ekranie. Niedawno zakochani zagrali małżeństwo w serialu Mój agent 2. W rozmowie z Anną Kalczyńską i Marcinem Prokopem w Dzień Dobry TVN podkreślali, że uwielbiają ze sobą pracować, wspólnie się nakręcają. Oboje są pasjonatami. Para kibicuje sobie w zawodowej drodze. Nie ma między nimi zazdrości czy rywalizacji.  „My lubimy ze sobą pracować. Poznaliśmy się na planie (...). To jest fantastyczne mieć kogoś, z kim możesz porozmawiać o tej swojej roli (...). To jest cudowne mieć takiego partnera", mówiła Agnieszka Więdłocha.

Zakochani wcielają się na ekranie w małżeństwo aktorów, którzy korzystają z usług tej samej agencji artystycznej. Okazuje się, że w rzeczywistości również opiekuje się nimi jeden menadżer.

„Prawdą jest, że się kłócimy i że mamy jednego agenta (...). Trochę ta rzeczywistość jest upiększona, chociażby pod względem zasobności finansowej agencji, tych kontraktów. W polskiej rzeczywistości to jest trochę bardziej przaśne (...). Agencje nie mają takich ekskluzywnych biur. Rynek jest mniejszy”, wyznał Antoni Pawlicki.

Pierwszy odcinek serialu z udziałem pary zostanie wyemitowany już 16 kwietnia o godz. 21:35 w stacji TVN.  

Czytaj również: Wojciech Korda długo czekał na tę miłość. Związek artysty z Adą Rusowicz przerwała tragedia

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, Warszawa, 14.11.2019. Uroczysta premiera filmu Proceder
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki na premierze filmu "Proceder" w 2019 roku

Aktualizacja: 22.10.2023

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.