Znacie ich wszystkich?

Gabriela Czernecka 18 października 2022 20:19

Choć na razie jeszcze są dziećmi lub nastolatkami, to któregoś dnia zasiądą na tronie w swoim kraju. W rękach tych młodych członków rodzin królewskich z całego świata jest przyszłość ich rodzin. Niektórzy wciąż cieszą się dzieciństwem, inni wypełniają już pierwsze obowiązki... Choć książę George, następca brytyjskiego tronu, ma dopiero 9 lat, to do jego obowiązków należy między innymi kłanianie się królowi. Inne dzieci z arystokratycznych rodów, takie jak norweska księżniczka Ingrid, szwedzka księżniczka Estelle, duński książę Christian czy monakijski książę Jacques, także mają pewne obowiązki, ale cieszą się również przywilejami. Poznajcie 10 królewskich dzieci, które kiedyś zostaną królami lub królowymi!  

Czytaj też: Wielka Brytania. Tak żyją teraz ukochane corgi królowej Elżbiety II

1/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: książę George
Copyright @Richard Pohle - WPA Pool/Getty Images
1/9

Książę George 22 lipca 2022 roku skończył 9 lat. Jest najstarszym synem następcy brytyjskiego tronu, księcia Williama. Jest drugi w linii sukcesji brytyjskiego tronu, zaraz po swoim ojcu, księciu Williamie.

2/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: Amelia z Niderlandów
Copyright @Patrick van Katwijk/Getty Images
2/9

Księżniczka Catharina-Amallia 7 grudnia skończy 19 lat. Jest następczynią Królestwa Niderlandów i najstarszym dzieckiem króla Willema Aleksandra i królowej Maximy. Została następczynią tronu, gdy jej ojciec wstąpił na tron w 2013 roku.

3/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: księżniczka Estelle ze Szwecji
Copyright @Patrick van Katwijk/Getty Images
3/9

Księżniczka Estelle jest najstarszym dzieckiem i jedyną córka szwedzkiej księżniczki Wiktorii i księcia Daniela. Ma 10 lat. Zajmuje drugie miejsce w kolejce do linii sukcesji szwedzkiego tronu.

4/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: księżniczka Eleonora z Hiszpanii
Copyright @Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images
4/9

Hiszpańska księżniczka Eleonora ma 17 lat. Jest następczynią tronu Hiszpanii, jej ojcem jest król Filip VI i królowa Letycja. Gdy Eleonora wstąpi na tron, będzie pierwszą królową Hiszpanii od czasów Izabelii II, która panowała w latach 1833-1868.

5/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: księżniczka Ingrid
Copyright @Photo by Rune Hellestad/Getty Images
5/9

Księżniczka Ingrid Alexandra ma osiemnaście lat i jest najstarszym dzieckiem następcy tronu, księcia Haakona i księżnej Mette-Marit. Jest druga w kolejce do norweskiego tronu.

6/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: ksiażę Christian z Danii
Copyright @Ole Jensen/Getty Images
6/9

Książę Christian to siedemnastoletni książę Danii. Jest najstarszym synem księcia Fryderyka i księżnej Marii. Jako wnuk królowej Małgorzaty II zajmuje drugie miejsce w linii sukcesji po swoim ojcu.

7/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: Książę Moulay Hassan z Maroka
Copyright @Carlos Alvarez/Getty Images
7/9

Książę koronny Moulay Hassan z Maroka ma 19 lat. Jest następcą tronu, synem króla Maroka Mohammeda VI i jego żony księżniczki Lalli Salmy.

8/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: książę Jacques z Monako
Copyright @SC Pool - Corbis/Corbis via Getty Images
8/9

Książę Jacques ma 8 lat i jest następcą tronu Monako. Jest synem księcia Alberta II i księżnej Charlene. Jest bratem bliźniakiem księżniczki Gabrielli, która zajmuje drugie miejsce w linii sukcesji, choć jest od niego starsza o dwie minuty.

9/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: książę Bhutanu
Copyright @Balkis Press/ABACA/EAST NEWS
9/9

Sześcioletni książę Bhutanu, czyli Jigme Namgyel Wangchuck nazywany jest azjatyckim księciem George’m. By uczcić jego narodziny w Bhutanie zasadzono 108 tysięcy drzew. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?