Znacie ich wszystkich?

Gabriela Czernecka 26 sierpnia 2021 10:19

Choć dziś są dopiero dziećmi lub nastolatkami, pewnego dnia zostaną królem lub królową swojego kraju. Przyszłość rodzin królewskich na całym świecie jest w rękach tych królewskich dzieci. Jedni wciąż cieszą się dzieciństwem, inni już wypełniają pierwsze obowiązki. Choć brytyjski książę George ma zaledwie osiem lat, to już do jego obowiązków należy choćby kłanianie się królowej. Inne dzieci z arystokratycznych rodów - takie jak norweska księżniczka Ingrid, szwedzka księżniczka Estelle, duński książę Christopher czy monakijski książę Jacques - również mają pewne obowiązki, ale cieszą się też przywilejami. Oto 10 królewskich dzieci, którzy kiedyś zostaną królami lub królowymi!   

1/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: książę George
Copyright @Richard Pohle - WPA Pool/Getty Images
1/9

Książę George ma osiem lat i jest najstarszym synem następcy brytyjskiego tronu, księcia Williama. Jest trzeci w linii sukcesji brytyjskiego tronu po swoim ojcu Williamie i dziadku, księciu Karolu.

2/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: Amelia z Niderlandów
Copyright @Patrick van Katwijk/Getty Images
2/9

Księżniczka Catharina-Amallia to siedemnastoletnia następczyni Królestwa Niderlandów. Jest najstarszym dzieckiem króla Willema Aleksandra i królowej Maximy. Została następczynią tronu, gdy jej ojciec wstąpił na tron w 2013 roku.

3/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: księżniczka Estelle ze Szwecji
Copyright @Patrick van Katwijk/Getty Images
3/9

Księżniczka Estelle jest najstarszym dzieckiem i jedyną córka szwedzkiej księżniczki Wiktorii i księcia Daniela. Zajmuje drugie miejsce w kolejce do linii sukcesji szwedzkiego tronu.

4/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: księżniczka Eleonora z Hiszpanii
Copyright @Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images
4/9

Hiszpańska księżniczka Eleonora ma piętnaście lat. Jest następczynią tronu Hiszpanii, jej ojcem jest król Filip VI i królowa Letycja. Gdy Eleonora wstąpi na tron, będzie pierwszą królową Hiszpanii od czasów Izabelii II, która panowała w latach 1833-1868.

5/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: księżniczka Ingrid
Copyright @Photo by Rune Hellestad/Getty Images
5/9

Księżniczka Ingrid Alexandra ma siedemnaście lat i jest najstarszym dzieckiem następcy tronu, księcia Haakona i księżnej Mette-Marit. Jest druga w kolejce do norweskiego tronu.

6/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: ksiażę Christian z Danii
Copyright @Ole Jensen/Getty Images
6/9

Książę Christian to piętnastoletni książę Danii. Jest najstarszym synem księcia Fryderyka i księżnej Marii. Jako wnuk królowej Małgorzaty II zajmuje drugie miejsce w linii sukcesji po swoim ojcu.

7/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: Książę Moulay Hassan z Maroka
Copyright @Carlos Alvarez/Getty Images
7/9

Książę koronny Moulay Hassan z Maroka ma osiemnaście lat. Jest następcą tronu, synem króla Maroka Mohammeda VI i jego żony księżniczki Lalli Salmy.

8/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: książę Jacques z Monako
Copyright @SC Pool - Corbis/Corbis via Getty Images
8/9

Książę Jacques ma sześć lat i jest następcą tronu Monako. Jest synem księcia Alberta II i księżnej Charlene. Jest bratem bliźniakiem księżniczki Gabrielli, która zajmuje drugie miejsce w linii sukcesji, choć jest od niego starsza o dwie minuty.

9/9
Młodzi członkowie rodzin królewskich: książę Bhutanu
Copyright @Balkis Press/ABACA/EAST NEWS
9/9

Pięcioletni książę Bhutanu, czyli Jigme Namgyel Wangchuck nazywany jest azjatyckim księciem George’m. By uczcić jego narodziny w Bhutanie zasadzono 108 tysięcy drzew. 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.