Królowa Elżbieta II, 04.02.1970 rok, psy corgi
Fot. Bettmann / Contributor/ Getty Images
O NICH JEST GŁOŚNO

Wielka Brytania. Tak żyją teraz ukochane corgi królowej Elżbiety II

Sarah Ferguson opublikowała w sieci ich najnowsze zdjęcia

Konrad Szczęsny 18 października 2022 17:44
Królowa Elżbieta II, 04.02.1970 rok, psy corgi
Fot. Bettmann / Contributor/ Getty Images

Zwierzęta były jej wielką miłością i pasją. Elżbieta II przez całe życie w wolnym czasie doglądała koni i uprawiała jeździectwo oraz chętnie dokarmiała psy rasy corgi. Był to swego rodzaju ceremoniał. Wszyscy zastanawiali się, co po śmierci królowej stanie się z jej pupilami. Zaopiekowali się nimi ukochany syn monarchini książę Andrzej oraz jego była żona, Sarah Ferguson. Zobacz najnowsze zdjęcia Candy i Muick!

Najwierniejsi przyjaciele królowej. Skąd wzięła się miłość Elżbiety II do psów rasy corgi?

Dla wielu fanów royalsów stały się symbolem brytyjskiej monarchii. Miłość Elżbiety II do czworonogów ras corgi i drogi była wręcz legendarna. Uwielbiała spędzać z nimi czas, karmić je i doglądać. Każdy osobnik miał w jej sercu szczególne miejsce. W ciągu życia brytyjska monarchini miała ponad 30 psów. Pierwszego podarował jej ojciec, król Jerzy VI. Była to suczka o imieniu Susan. Od niej wywodziła się większość kolejnych pupili królowej. 

Do końca swych dni opiekowała się czwórką psów. Przez jakiś czas trwały spekulacje dotyczące tego, co stanie się z nimi po odejściu Elżbiety II. Według jednej z wersji miały trafić do jednej ze współpracownic monarchini, według innej opiekę nad nimi sprawować ma książę Andrzej, ukochany syn królowej. I to właśnie te doniesienia okazały się prawdziwe. Jak dziś wyglądają ukochane pupile zmarłej monarchini?

Czytaj także: Co stanie się z końmi królowej Elżbiety II? Król Karol III podjął decyzję

Królowa Elżbieta II, 01.09.1952 rok, psy corgi
Fot. Hulton-Deutsch Collection/CORBIS/Corbis via Getty Images

Królowa Elżbieta II ze swoimi psami, 01.09.1952 rok

Królowa Elżbieta II, kwiecień 1940 rok, psy corgi
Fot. Lisa Sheridan/Hulton Archive/Getty Images

Królowa Elżbieta II ze swoim psem, kwiecień 1940 roku

Sarah Ferguson pokazała zdjęcie psów królowej. Tak dziś żyją

Była żona księcia Andrzeja z okazji urodzin, które wypadają 15 października, opublikowała na swoim profilu na Instagramie kilka fotografii. Pozuje na nich w towarzystwie psów zmarłej na początku września królowej. Sarah Ferguson leży na trawie, jest zrelaksowana i głaszcze czworonogi. 

Jej fani w komentarzach nie szczędzą solenizantce komplementów. Z jednej strony składają życzenia byłej żonie księcia Andrzeja, podkreślając, że wygląda promiennie, z drugiej cieszą się, że pupile Elżbiety II – Candy i Muick – trafiły pod jej skrzydła.

„Wszystkie najlepszego! Miło widzieć, że psy są z tobą”, „Cieszę się, że masz tych dwóch pięknych przyjaciół. Nasza wspaniała królowa byłaby zadowolona, widząc, że pieski są szczęśliwe i kochane”, czytamy.

Jak do tego doszło? Mimo rozwodu, który miał miejsce w latach 90., Sarah Ferguson wciąż mieszka z byłym mężem. Świetnie się dogadują i oboje żartują, że są „najszczęśliwszą rozwiedzioną parą na świecie”. Dlatego też wiadomo, że oboje sprawują opiekę nad czworonogami monarchini...  

Czytaj też: Była ofiarą nagonki brukowców. Dziś jest filantropką. Tak wygląda życie Sarah Ferguson

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?