Włodzimierz Czarzasty, jamnik MT
Fot. Adam Chelstowski / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Włodzimierz Czarzasty był oskarżany o romans z posłanką. Od wielu lat pozostaje jednak wierny ukochanej żonie

Zarówno żona jak i córka polityka zajmują się wydawnictwem

Maria Elas 9 kwietnia 2024 18:45
Włodzimierz Czarzasty, jamnik MT
Fot. Adam Chelstowski / Forum

Włodzimierz Czarzasty dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków Polskiej Lewicy. Od lat zaangażowany w scenę polityczną wicemarszałek Sejmu nieczęsto opowiada o sobie czy o swojej rodzinie. Co wiemy o bliskich polityka? Jego żona i córka odnoszą sukcesy w środowisku wydawniczym! 

Kim jest Włodzimierz Czarzasty? Wykształcenie, pochodzenie polityka

Włodzimierz Czarzasty urodził się 3 maja 1960 r. w Warszawie. W stolicy Polski spędził także dzieciństwo i również tam rozpoczął swoją edukację. W 1988 r. ukończył stosunki międzynarodowe na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów był aktywny w Radzie Uczelnianej Zrzeszenia Studentów Polskich UW, której był przewodniczącym, a także był członkiem Socjalistycznego Związku Studentów Polskich.

Zainteresowanie Włodzimierza Czarzastego polityką pojawiło się bardzo szybko. Od 1983 do 1990 udzielał się w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a następnie w Ruchu Obywatelskim Akcji Demokratycznej. Wkrótce później postanowił także kandydować do Sejmu, jednakże bez większego powodzenia.

Włodzimierz Czarzasty, Podpisanie umowy koalicyjnej pomiędzy KO, Trzecią Drogą i Nową Lewicą, Warszawa, 10.11.2023 r.
Fot. Jacek Dominski/REPORTER/East News

Włodzimierz Czarzasty, Podpisanie umowy koalicyjnej pomiędzy KO, Trzecią Drogą i Nową Lewicą, Warszawa, 10.11.2023 r.

Wkrótce później został członkiem SLD, a w latach 2012-2016 r. był szefem mazowieckiego skrzydła partii. Wówczas próbował ponownie swoich sił w wyborach parlamentarnych, również nie odnosząc sukcesu. Udało się mu to dopiero w 2019 r., gdy po połączeniu sił z Robertem Biedroniem i Adrianem Zandbergiem zdobył mandat posła na Sejm XI kadencji. Wówczas został wybrany także na wicemarszałka Sejmu, a w wyborach z 2023 r. udało mu się wygrać reelekcję.

Sprawdź też: Od kilku lat pobiera emeryturę, jednak nie zawiesił kariery. Tak dziś wygląda życie Ryszarda Rynkowskiego

Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń, Adrian Zandberg, konferencja prasowa liderów koalicji lewicowej, Warszawa, 21.07.2019
Fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum
Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń, Adrian Zandberg, konferencja prasowa liderów koalicji lewicowej, Warszawa, 21.07.2019

Włodzimierz Czarzasty — żona, córka, rodzina

Włodzimierz Czarzasty bardzo dba o swoją prywatność i niechętnie miesza życie prywatne z życiem zawodowym. Nawet na najważniejszych imprezach partyjnych pojawia się raczej bez żony, która nie udziela się w polityce. Wiadomo, że ma na imię Małgorzata i ma już ponad 60 lat. W młodości ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie jest wiceprezeską zarządu wydawnictwa Muza, której współwłaścicielem przez dziesięć lat był jej mąż, a także prezeską zarządu wydawnictwa OH BOOK!, które założyła jej córka, Iga Czarzasty, z wykształcenia humanistka.

Włodzimierz Czarzasty, żona Małgorzata Czarzasty, 10-lecie TV Polonia, 2 lipca 2003
Fot. Prończyk/AKPA

Włodzimierz Czarzasty, żona Małgorzata Czarzasty, 10-lecie TV Polonia, 2 lipca 2003

W 2019 r. córka Włodzimierza Czarzastego urodziła córeczkę. Polityk Lewicy nie krył swojego szczęścia z powiększenia rodziny o wnuczkę Zoję. „Bardzo fajnie jest być dziadkiem, powoli zakochuję się w tej roli” mówił w rozmowie z „Super Expressem”. „Mam cudowną wnuczkę — śpi i je i jest super grzeczna. Wcale nie jest drobniutka, jest fajną dziewczyną, najfajniejszą ze wszystkich!” chwalił narodzoną dziewczynkę. Dodał również, że będzie dbał o to, by była wykształcona i szczęśliwa, ale nie chciałby, by nikt poza samą Zoją decydował o jej przyszłości. „Na pewno będę jej dużo czytał, dzięki temu nie będzie hejterką, tylko mądrą dziewczynką” mówił.  Zdjęciem małej Zoi pochwalił się także ze swoimi obserwatorami na platformie X (dawniej Twitter). 

Sprawdź także: Skończyła 97 lat, nie potrafiła być idealną matką. Jakie relacje łączą Wandę Traczyk-Stawską z dziećmi?

Włodzimierz Czarzasty został posądzony o romans z jedną z posłanek

W czasie okołowyborczym w 2019 r. w mediach zrobiło się głośno o rzekomym romansie Włodzimierza Czarzastego z jedną z posłanek SLD, o który posadziła go córka Wojciecha Jaruzelskiego, Monika Jaruzelska. Według niej miejsce na liście zostało przyznane innej posłance, a nie jej, jedynie z powodów prywatnych i relacji Anny Marii Żukowskiej i Włodzimierza Czarzastego. 

„Wszyscy twierdzą, że to osobista decyzja Włodzimierza Czarzastego, bo bliższa jego sercu jest Anna Maria Żukowska. Mężczyźni w kryzysie wieku średniego robią różne rzeczy. Jak widać, każdy Kazimierz ma swoją Izabel” mówiła w wywiadzie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”, oraz dodała, że nie chciała „tego tematu rozwijać, choćby ze względu na szacunek dla żony pana Czarzastego, kobiety mądrej, ciepłej i z klasą”. 

„Takie wypowiedzi ranią ludzi, ranią ich rodziny, nie będzie z mojej strony żadnej kontrodpowiedzi, element obrażania ludzi zawsze funkcjonował” mówił Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z wp.tv i powstrzymywał się od innych komentarzy wobec tej „absurdalnej sugestii” z szacunku dla rodziny swojej, jak i rodziny Anny Marii Żukowskiej.  

Zobacz również: Antoni Pawlicki potwierdził medialne doniesienia o rodzinie. Aktor nie ukrywa dłużej prawdy!

Włodzimierz Czarzasty, Anna Maria Żukowska, Przewodniczący SLD, Warszawa, 11.03.2019 r.
Fot. Adam Chelstowski / Forum

Włodzimierz Czarzasty, Anna Maria Żukowska, Przewodniczący SLD, Warszawa, 11.03.2019 r.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.