Krzysztof Ibisz, VIVA! marzec 2004
Fot. Robert Masłow/MELON
Z ŻYCIA GWIAZD

Zanim Krzysztof Ibisz został prezenterem, próbował swoich sił w Sejmie. Tak wspomina swoją przygodę z polityką

„Zadzwonił do mnie znajomy i powiedział, że jest wyjątkowa okazja, żeby zrobić coś dobrego dla Polski", mówił

Karol Sowa 3 września 2023 14:56
Krzysztof Ibisz, VIVA! marzec 2004
Fot. Robert Masłow/MELON

Krzysztof Ibisz już od 30 lat zachwyca na ekranach telewizorów w roli prezentera. Przypomnijmy, że pierwsze kroki stawiał w programie „5-10-15" z 1993 roku. Słynna produkcja otworzyła mu drzwi do wielkiej kariery. W przeszłości jednak próbował swoich sił w polityce. Dlaczego tego nie kontynuował?

Krzysztof Ibisz — wykształcenie

Przypomnijmy, że Krzysztof Ibisz jest absolwentem Wydziału Aktorstwa PWST w Łodzi. Jak widać, od zawsze interesowało go środowisko artystyczne i telewizyjne. Co ciekawe, ulubieniec publiczności próbował swoich sił w kilku serialach czy sztukach teatralnych, jednak życie napisało mu inny scenariusz. 

Krzysztof Ibisz 10 lat później ukończył studia podyplomowe w Instytucie Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Z czasem jego marzenie się spełniło i trafił do telewizji. Dzisiaj uchodzi za jednego z najlepszych polskich prezenterów. 

CZYTAJ TEŻ: Ewa Wachowicz wyszła za mąż. Na ceremonii pojawiała się między innymi Izabela Janachowska

Krzysztof Ibisz, 2008 rok

Krzysztof Ibisz
Fot. Grąbczewski/AKPA

Krzysztof Ibisz próbował swoich sił w polityce

Zanim jednak związał swoją przyszłość ze szklanym ekranem, poważnie interesował się polityką. Co więcej, w latach 1991-1993 był posłem na Sejm I kadencji. Dostał się tam z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Należał wówczas do frakcji Małe Piwo, która później przerodziła się w Koło Poselskie „Spolegliwość". 

Ówczesny 26-latek przemawiał z mównicy, o czym przed laty przypomniał nawet Szymon Majewski w swoim kultowym programie. Co jednak skłoniło go, aby na poważnie zająć się polityką? „W roku 1991 zadzwonił do mnie znajomy i powiedział, że jest wyjątkowa okazja, żeby zrobić coś dobrego dla Polski, jako poseł na Sejm RP. Zdecydowałem się spróbować swoich sił. Praca w Sejmie I kadencji nauczyła mnie właśnie determinacji i wzmocniła poczucie odpowiedzialności", zwierzył się Krzysztof Ibisz w rozmowie z Onetem. 

Przypomnijmy, że prezenter dokonał transferu do koła poselskiego Partii Emerytów i Rencistów „Nadzieja". Krzysztof Ibisz nie zamierzał ubiegać się o reelekcję. Tamten czas traktuję jako przygodę i ważną życiową lekcję. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Justyna Kowalczyk z okazji 2. urodzin synka opublikowała poruszający wpis. „Jest maleńką kopią cudownego Tateła"

Krzysztof Ibisz, 2009 rok

Krzysztof Ibisz
Fot. Grąbczewski/AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.