Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Jackson, Houston i Monroe na czele gwiazd, które zarabiają miliony po własnej śmierci

Poznaj szczegóły rankingu Forbes!

Ksenia Krasko 2 listopada 2019 07:41
Fot. East News

Magazyn Forbes opublikował coroczny ranking gwiazd, których nie ma już z nami, ale ich dochody wciąż osiągają milionowe kwoty. Po raz siódmy z rzędu pierwsze miejsce na liście zajął Michael Jackson! Artysta zmarł w 2009 roku, ale „zarobił” 60 milionów dolarów w 2019 roku.

Ranking Forbes: artyści zarabiający po swojej śmierci

Eksperci twierdzą, że w tym roku słuchaliśmy króla popu znacznie częściej, szczególnie w porównaniu do ubiegłego. Pod wieloma względami ten skok popularności nastąpił dzięki wydaniu skandalicznego filmu dokumentalnego Leaving Neverland, w którym Michael Jackson jest oskarżany o pedofilię.

Michael Jackson, stylizacje, Don Valley Stadium 1997
Fot. Richard Young / Rex Features/EAST NEWS

Na drugim miejscu w rankingu Forbes znalazł się Elvis Presley, który „zarobił” 39 milionów dolarów. Pierwszą trójkę zamyka twórca komiksów Charles Monroe Schulz, a zaraz za nimi uplasował się golfista Arnold Palmer. Kwoty to odpowiednio 38 i 30 milionów dolarów.

Elvis Presley
Fot. Getty Images

Muzyk Bob Marley zamyka pierwszą piątkę rankingu najlepiej opłacanych zmarłych gwiazd – jego roczny dochód wyniósł 20 milionów dolarów. Szóstą pozycję zajął Dr. Seuss, a właściwie Theodor Seuss Geisel, amerykański autor książek dla dzieci z „zarobkiem” 19 milionów dolarów.

W rankingu nie mogło zabraknąć kultowych osobistości popkultury. John Lennon wylądował na siódmym miejscu z dochodem w wysokości 14 milionów dolarów, Marylin Monroe na ósmym (13 milionów dolarów), a zaraz po niej Prince (12 milionów dolarów).

Marilyn Monroe
Fot. Getty Images

Dziesiątkę zamyka raper Nipsey Hussle, który zmarł w kwietniu tego roku. Jego muzyka wciąż przynosi dochód, szacowany na 11 milionów dolarów. Podobnie wygląda to w przypadku innego artysty hip-hopowego. Zarobki XXXTentacion’a (prawdziwe imię i nazwisko brzmią Jahseh Dwayne Ricardo Onfroy – przp. red.), zastrzelonego w 2018 roku, oceniane są na 10 milionów dolarów.

Whitney Houston znalazła się w rankingu Forbes po raz pierwszy. Gwiazda zajęła dwunaste miejsce z dochodem w wysokości 9,5 miliona dolarów. 

Whitney Houston
Fot. ONS

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.