lotnisko, samolot
Fot. stock.adobe.com
STYL ŻYCIA

Polski port lotniczy zajął wysoką pozycję w rankingu najlepszych lotnisk na świecie!

Mamy powód do radości!

Ksenia Krasko 15 maja 2019 11:00
lotnisko, samolot
Fot. stock.adobe.com

Portal AirHelp przeprowadził ranking, klasyfikujący najlepsze lotniska i linie lotnicze na świecie! Badanie opierało się na informacjach zwrotnych od około 40 tysięcy klientów w 40 różnych krajach, a także danych od kilku dostawców komercyjnych.

Polskie lotnisko w czołówce rankingu AirHelp

Aby przygotować ranking, oceniono pracę 132. portów lotniczych. Szczególną uwagę zwracano na jakość usług, zgodność z harmonogramem odlotów i przylotów, oraz dostępność sklepów i restauracji.

Na czele rankingu znalazło się lotnisko Hamad w Katarze, na drugim miejscu Tokio-Haneda, a na trzecim – port lotniczy im. Elefteriosa Wenizelosa w Atenach. Zaraz za podium uplasowało się lotnisko Afonso Pena w Brazylii, a na 5. miejscu – Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku! W ten sposób wyprzedził słynne lotnisko Changi w Singapurze, które zajęło dopiero 7. pozycję. Warszawskie Lotnisko Chopina znalazło się na 56. miejscu, a krakowskie Balice na 112.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Port Lotniczy Gdańsk (@airportgdansk)

Według rankingu AirHelp, w pierwszej dziesiątce znajdują się również port lotniczy Szeremietiewo w Moskwie, hiszpański Los Rodeos i Campinas-Viracopos w Brazylii. Wśród najgorszych lotnisk na świecie „wyróżniono” London Gatwick Airport w Wielkiej Brytanii, francuski port lotniczy Orly, Eindhoven w Holandii i dwa lotniska w Portugalii: Porto Airport i Lisbon Portela Airport, które zajęło ostatnie miejsce.

Najlepsze linie lotnicze na świecie – na którym miejscu LOT?

Jeśli chodzi o linie lotnicze, kryteria oceny były inne. W tym przypadku analizowano przestrzeganie rozkładów lotów, jakość usług (komfort podróży, życzliwość personelu, dostępność posiłków) i sposób, w jaki przeprowadza się procedury reklamacyjne.

W tym roku na czele rankingu znalazł się Qatar Airways. W pierwszej trójce są także American Airlines i meksykańskie linie Aeromexico. W pierwszej dziesiątce – Skandynawskie Linie Lotnicze SAS, Qantas Airways z Australii, chilijskie LATAM Airlines, kanadyjska tania linia lotnicza WestJet, Luxair z Luksemburgu, Austrian Airlines i Emirates. Polskie Linie Lotnicze LOT zajęły 20. miejsce.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chopin Airport (@chopinairport)

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.