Gra o tron
Fot. Materiały promocyjne
STYL ŻYCIA

Główne bohaterki z Gry o Tron przodują w rankingach imion dla dziewczynek!

Nazwalibyście tak swoje dziecko?

Ksenia Krasko 14 maja 2019 17:30
Gra o tron
Fot. Materiały promocyjne

Miliony fanów na całym świecie uważnie śledzą wydarzenia ostatniego sezonu serialu Gra o Tron, ale popularność produkcji HBO objawia się na wiele sposobów. Wygląda na to, że show jest wielką inspiracją dla... młodych rodziców, którzy poszukują idealnego imienia dla swojej pociechy!

Khaleesi często wybieranym imieniem dla dziewczynki w USA

Trend na imiona z Gry o Tron trwa właściwie od pierwszych odcinków show. Najnowsze dane, opublikowane właśnie przez amerykański portal Social Security pokazują, że imię Khaleesi zajmuje 549. pozycję w rankingu najpopularniejszych imion dla noworodków z 2018 roku! Znalazło się w nim już w 2014 roku i od tego czasu jego popularność wciąż rośnie. Przypomnijmy, że to jeden z wielu tytułów Daenerys – w fikcyjnym języku Dothraki oznacza „królową”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez gameofthrones (@gameofthrones)

Redaktor Bloomberg, Nick Turner, zaznaczył na Twitterze, że „Khaleesi jest teraz bardziej popularnym imieniem dla dziewczynki niż Gloria, Anne czy Julie”. Warto zaznaczyć, że pomimo popularności, ani Daenerys (prawdziwe imię postaci w serialu), ani powszechnie używany pseudonim Dani nie pojawiają się w top 1000, tak samo jak imiona innych postaci kobiecych: Sansa, Cercei, Brienne, Ygritte, czy Melisandre.

Arya – najpopularniejsze imię z Gry o Tron

Jednak to nie Khaleesi jest najpopularniejszym imieniem, zainspirowanym Grą o Tron! Prym wiedzie Arya Stark, młodsza córka Neda Starka, wczesnego bohatera serialu. W ciągu ośmiu sezonów bohaterka ucieka przed wrogami swojej rodziny, udaje się do obcego kraju, gdzie trenuje, aby zostać zabójczynią, a potem wraca do domu, aby zabić kilku wspomnianych wcześniej wrogów i odgrywa kluczową rolę w walce z przerażającym Nocnym Królem. Imię Arya widnieje w rankingu od pierwszego sezonu serialu, czyli od 2011 roku, a w 2018 zajęło wysoką 119 pozycję pośród najmodniejszych imion dla dziewczynek w Stanach Zjednoczonych!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez gameofthrones (@gameofthrones)

Wygląda na to, że Gra o Tron rzeczywiście inspiruje, jeśli chodzi o nadawanie imion. Według The Times, Hermiona i Katniss – bardzo popularne bohaterki Harry'ego Potter'a i Igrzysk Śmierci – nigdy nie dostały się na listę 1000 najpopularniejszych imion dla dzieci.  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.