Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska, ranking Polskich Influencerów, kategoria Osoby Publiczne
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM, Piotr Porebsky/METALUNA
O TYM JEST GŁOŚNO

Oto ranking najpopularniejszych polskich influencerów! Kto ma na nas największy wpływ?

Czołówka zestawienia zaskakuje...

Weronika Kostyra 16 maja 2019 08:03
Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska, ranking Polskich Influencerów, kategoria Osoby Publiczne
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM, Piotr Porebsky/METALUNA

Wpływ influencerów na internautów jest już na tyle silny, że tworzy się ich rankingi. Specjalne wyliczenia wskazują, kto cieszy się największą popularnością i kto najmocniej oddziałuje na swoich followersów. Według najnowszych badań dwa pierwsze miejsca w kategorii osób publicznych należą do Anny i Roberta Lewandowskich, jednak po raz pierwszy to żona piłkarza jest na prowadzeniu!

Anna Lewandowska najbardziej wpływową influencerką

Anna Lewandowska jest nie tylko jedną z najbardziej znanych trenerek fitness w Polsce. Jest też spełnioną żoną i mamą, mistrzynią karate, pisarką i bizneswoman. Swoją działalność relacjonuje w mediach społecznościowych. Fani cenią sobie kontakt z trenerką, dlatego to ona znalazła się na pierwszym miejscu rankingu stworzonego przez  See Bloggers i Influ Tool w kategorii osób publicznych. Anna Lewandowska doskonale zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na nią w związku z zaufaniem fanów. „Jest mi bardzo miło. Wiem, że to jest bardzo duża odpowiedzialność i zawsze cokolwiek robię w sieci, cokolwiek piszę, publikuję, w jakikolwiek sposób pokazuję, zawsze z tyłu głowy wiem o tym, że to jest duża odpowiedzialność, ponieważ mam duże zasięgi, duże grono osób, które mnie obserwuje. Muszę wszystko filtrować”, mówiła niedawno w rozmowie z dziennikarką programu Dzień Dobry TVN.

Tuż za nią, na drugim miejscu, znajduje się jej mąż. Robert Lewandowski ma co prawda więcej obserwatorów, jednak fani jego żony są bardziej aktywni. Trzecie miejsce w rankingu należy do Ewy Chodakowskiej, a czwarte do Wojciecha Szczęsnego. „W sieci coraz mocniej swoją działalność zaznaczają postaci ze świata offline’u, które coraz mocniej przenikają do świata Internetu. Skutkuje to zainteresowaniem liczonym w milionach obserwujących. Właśnie dlatego postanowiliśmy uwzględnić to w tegorocznym rankingu”, zacytował portal wirtualnemedia.pl opinię przedstawicieli Influ Tool.

Jeśli chodzi o blogerów, na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się Maffashion, a tuż za nią Jessica Mercedes. Najbardziej wpływową instagramerką okazała się Angelika Mucha, czyli Littlemooonster96. Na miejsce w rankingu influence rów brano pod uwagę sumę obserwujących, popularność pod względem liczby polubień, udostępnień i komentarzy i zaangażowanie, a w przypadku blogerów ważna była też liczba odwiedzin bloga. Pod uwagę brano okres od kwietnia 2018 roku do kwietnia obecnego roku.

Obserwujecie czołowych polskich influencerów? 

Red lipstick Monster, Jessica Mercedes, Angelika Mucha, Littlemooonster96, Viva! luty 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Blogerki i influencerki, VIVA! luty 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?