To oni rządzą show biznesem!

Ksenia Krasko 11 lipca 2019 14:59

Coroczne zestawienia magazynu Forbes zazwyczaj budzą wielkie emocje. Dwutygodnik publikuje bowiem rankingi najbogatszych artystów, sportowców i celebrytów, którzy mają nie tylko rzeszę fanów, ale też ogromne majątki. Kto tym razem znalazł się na szczycie?

Lista najbogatszych celebrytów według Forbes

W tym roku na szczycie rankingu Forbes znalazła się 29-letnia piosenkarka Taylor Swift! Gwiazda zarobiła około 185 milionów dolarów. Była już liderką w 2016 roku, kiedy świętowała sukces swojej czwartej trasy koncertowej, ale tym razem uwzględniono cały jej dochód. Jej ubiegłoroczną trasę koncertową okrzyknięto najbardziej dochodową w historii Stanów jednoczonych. Artystka zmagała się ostatnio z czarną stroną show biznesu. Okazało się, że po transakcji dokonanej między firmą Ithaca Holdings i wytwórnią Big Machine Label Group wszystkie płyty Swift trafiły w ręce nowego właściciela – Scootera Brauna, managera Kanye Westa. Swift i West pokłócili się w 2009 roku, i od tego czasu nie przepadają za sobą. Artystka obawiała się, że Braun będzie chciał się na niej zemścić, wydając płyty z jej piosenkami bez proszenia o zgodę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taylor Swift (@taylorswift)

Drugie miejsce zajęła 21-letnia Kylie Jenner, która już jest przyzwyczajona do bycia rekordzistką w dziedzinie finansów. Dzięki własnej linii kosmetyków, którą w tym roku powiększyła o produkty do pielęgnacji skóry, zarabia 170 milionów dolarów rocznie, i niedawno okrzyknięto ją najmłodszą miliarderką świata. Na trzeciej pozycji znalazł się wróg Taylor Swift – 42-letni Kanye West z dochodem w wysokości 150 milionów dolarów. Artysta wrócił na listę po czterech latach nieobecności, a majątek zawdzięcza popularnej linii butów Yeezy. Siostra Jenner i żona Westa, Kim Kardashian, zajęła 26. pozycję w rankingu.

Na liście znalazły się też takie osobistości jak tenisista Roger Federer (11. pozycja i 93,4 mln dolarów dochodu), J. K. Rowling (autorka książek o Harrym Potterze zajęła 13. miejsce z dochodem wartym 92 mln dolarów), Beyonce i Jay-Z (20. pozycja na liście i 81 mln dolarów), a także najbogatsza piosenkarka świata, Rihanna. W setce najbogatszych gwiazd nie zabrakło aktorów, którzy zagrali bohaterów uniwersum Marvela: Chris Hemsworth, Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson i Paul Rudd skorzystali z sukcesu filmu Avengers: Koniec gry.

Ranking najbogatszych celebrytów zamykają piosenkarze Kendrick Lamar (dochód szacowany na 38,5 mln dolarów), Shawn Mendes (38 mln dolarów) i Celine Dion z dochodem 37,5 mln dolarów. Kto znalazł się w pierwszej dziesiątce? Sprawdź w naszej galerii! 

1/10
Taylor Swift - fryzury, inspiracje
Copyright @EAST NEWS
1/10

#1: Taylor Swift, 185 mln dolarów

2/10
Kylie Jenner
Copyright @Instagram @kyliejenner
2/10

#2: Kylie Jenner, 170 mln dolarów

3/10
k
Copyright @Getty Images
3/10

#3: Kanye West, 150 mln dolarów

4/10
Leo Messi
Copyright @Instagram @leomessi
4/10

#4: Lionel Messi, 127 mln dolarów

5/10
Ed Sheeran
Copyright @Instagram @teddysphotos
5/10

#5: Ed Sheeran, 110 mln dolarów

6/10
Cristiano Ronaldo
Copyright @Instagram @cristiano
6/10

#6: Cristiano Ronaldo, 109 mln dolarów

7/10
Neymar
Copyright @East News
7/10

#7: Neymar, 105 mln dolarów

8/10
The Eagles, ranking Forbes
Copyright @instagram.com/joewalshofficial/
8/10

#8: The Eagles, 100 mln dolarów

9/10
Dr Phil McGraw
Copyright @EastNews
9/10

#9: Dr. Phil McGraw, 95 mln dolarów

10/10
Saul Alvarez, ranking Forbes
Copyright @instagram.com/canelo/
10/10

#10: Saul Alvarez, 94 mln dolarów

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.