Rihanna, Jay Z
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

To oni rządzą światem muzyki! Oto najbogatsi artyści świata!

Ich majątki przyprawiają o zawrót głowy…

Ksenia Krasko 5 czerwca 2019 14:27
Rihanna, Jay Z
Fot. East News

Lista najbogatszych wykonawców, publikowana co roku przez magazyn Forbes, ulega zmianom zazwyczaj na podium. I chociaż obserwując trendy i wszelkie działania pozamuzyczne możemy obstawiać, kto znajdzie się na pierwszym miejscu, nie brakuje niespodzianek. Jak jest w tym roku?

Rihanna najbogatszą piosenkarką na świecie

Według najnowszych doniesień, najbogatszą piosenkarką na świecie jest Rihanna! Magazyn Forbes ocenia jej majątek na 600 milionów dolarów. Za tak dużą kwotę odpowiada jej marka Fenty Beauty – premiera kosmetyków Rihanny miała miejsce w 2017 roku i od tego czasu bije rekordy sprzedaży na całym świecie. Piosenkarka promuje także bieliznę Savage x Fenty, a ostatnio przystała na propozycję koncernu LVMH i stworzyła linię luksusowych ubrań oraz dodatków. Jak przyznaje artystka, była to szybka decyzja, nad którą nawet się nie zastanawiała. Podkreśliła też, że Bernard Arnault (prezes zarządu) wierzy w nią i jej wizję, co bardzo docenia. Kolekcja pojawiła się 22 maja i już zarabia na swoją pomysłodawczynię. Poza tym wszystkim, RiRi zarabia miliony na koncertach i specjalnych występach muzycznych.

Fot. Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

W tym roku Rihanna wyprzedziła pod względem majątku takie gwiazdy jak Madonna (2. miejsce i 570 mln dolarów), Céline Dion (450 mln dolarów), Beyoncé (400 mln dolarów) i Taylor Swift (majątek szacowany na 360 mln dolarów).

Jay Z: pierwszy raper miliarder

Jeżeli chodzi o męskich wykonawców, w tym roku zawrzało. Na podium najbogatszych muzyków świata znalazł się bowiem Shawn Carter, znany bardziej jako Jay Z i mąż Beyoncé. Został właśnie pierwszym raperem miliarderem! Na połowę majątku zapracował dzięki muzyce – otrzymał aż 22 statuetki Grammy – ale za resztę zdecydowanie odpowiada jego talent do biznesu. Muzyk ma wyjątkowo dobry gust i bezbłędnie trafia w projekty, przynoszące duży zysk. Ma swoją linię odzieży, produkuje alkohole (koniak i szampan), a także zajmuje się sztuką i jest pomysłodawcą serwisu Tidal.

Beyonce, Jay Z, księżna Meghan jako królowa
Fot. Instagram @beyonce

Jay Z zajmuje 3. miejsce w rankingu, przez co wyprzedził innego rapera, do teraz uznawanego za najbogatszego w branży – Sean Combs, czyli P Diddy, spadł na 5. miejsce z majątkiem wynoszącym 825 milionów dolarów. W prestiżowym zestawieniu nie brakuje głośnych nazwisk: pierwsze miejsce zajmuje kompozytor Andrew Lloyd Weber (1,28 miliarda dolarów), drugie – słynny Paul McCartney (1,2 miliarda dolarów), i czwarte amerykański trębacz Herb Alpert (880 mln dolarów).  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?