Rafał Trzaskowski, Michał Żebrowski
Fot. AGENCJA SE/East News
O tym się mówi!

Mieli 7 lat, gdy usiedli razem w szkolnej ławce. Rafał Trzaskowski i Michał Żebrowski przyjaźnią się do dziś

"Pamiętam dokładnie chwilę, kiedy zobaczyłem Rafała po raz pierwszy"

Aleksandra Frankowska 24 lutego 2024 10:53
Rafał Trzaskowski, Michał Żebrowski
Fot. AGENCJA SE/East News

Poznali się w Szkole Podstawowej w wieku 7 lat. Usadzono ich razem w ostatniej ławce i... tak już zostało. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i polityk oraz Michał Żebrowski, wybitny polski aktor, przyjaźnią się od ponad 40 lat. Chociaż kiedyś bili się o dziewczyny, dzisiaj są dla siebie ogromnym wsparciem. Ciepło o sobie mówią i kibicują sobie w kolejnych przedsięwzięciach i sukcesach. Jak zrobiła się ich przyjaźń od dziecięcych lat?

ZOBACZ TEŻ: Dzieli ich siedemnaście lat, nie wróżono im przyszłości. Wojciech Wysocki zdradził przepis na udany związek

Rafał Trzaskowski i Michał Żebrowski: historia przyjaźni

Poznali się w 1979 roku, w zasadzie dzięki zrządzeniu losu. Wychowawczyni posadziła ich razem w ostatniej ławce w szkole i tak już zostało. 

"Pamiętam dokładnie chwilę, kiedy zobaczyłem Rafała po raz pierwszy, mieliśmy wtedy po 7 lat. Usadzono nas razem w jednej ławce w ostatnim rzędzie w szkole podstawowej"  wspominał Michał Żebrowski dla VIVA!.

Najlepsi przyjaciele, chociaż rywalizacji o względy pięknych koleżanek nie brakowało.

"O jedną się kłóciliśmy i biliśmy sięMichał wygrywał do momentu, kiedy nauczyłem się kilku chwytów judo. Mieliśmy zupełnie inny styl. W podrywaniu też. On był bardziej żulerski niż ja, nie był bufonem. Miał pakę kumpli i był jednym z prowodyrów złego zachowania" – opowiadał prezydent Warszawy w podcaście "WojewódzkiKędzierski".

Do dziś są dla siebie wsparciem w najważniejszych momentach swojego życia. I tak już od ponad 40 lat.

Co mówią o swojej relacji?

To właśnie prezydent Warszawy był świadkiem Żebrowskiego na jego ślubie z obecną żoną, Aleksandrą. 

"Abstrahując od tego, że Michał jest genialnym gościem, to takie przyjaźnie od dziecka ceni się wyjątkowo. Nie jest ich dużo" - mówił Trzaskowski.

W jednym z wywiadów Trzaskowski wspominał Żebrowskiego, jako bardzo kochliwego za młodu. Ten był z kolei jego powiernikiem, kiedy to opowiadał przyjacielowi o historiach z koleżankami.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Serca telewidzów podbił jako wybitny lekarz w serialu „Na dobre i na złe”. Jak wygląda dziś Piotr Garlicki?

"Michał w podstawówce i liceum był wierny swoim kobietom. Kibicowałem wszystkim relacjom, ale musiałem to robić samotnie, bo byłem powiernikiem Michała i z nikim nie dzieliłem się tymi historiami. Potem okazywało się, że Michał sam dzielił się tym ze wszystkimi" - mówił w podcaście Wojewódzki&Kędzierski.

Dziś, co jakiś czas można zobaczyć ich wspólne zdjęcia. Wspierają się zawsze na drodze zawodowej czy prywatnej. Takiej przyjaźni od najmłodszych lat, można tylko pozazdrościć! 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.