Elvis Presley, Priscilla Presley, Lisa Marie Presley
Fot. Archiwum prywatne Priscilli Presley/Priscilla. Elvis i ja
DZIECI GWIAZD

Przez lata się nie dogadywały, zbliżyły ich do siebie tragedie. Tak wyglądały relacje Priscilli i Lisy Marie Presley

„Była najbardziej żarliwą, silną i kochającą kobietą, jaką kiedykolwiek znałam”

Maria Elas 6 lutego 2024 21:00
Elvis Presley, Priscilla Presley, Lisa Marie Presley
Fot. Archiwum prywatne Priscilli Presley/Priscilla. Elvis i ja

Uważała, że nie była gotowa na macierzyństwo, jednak postanowiła spróbować. Priscilla Presley i Elvis Presley przywitali na świecie jedyną córkę: Lisę Marię. Dziewczynka była ich prawdziwym oczkiem w głowie. Niestety relacja pomiędzy ich rodzicami zaczęła się psuć, aż w końcu postanowili się rozstać. Zaledwie kilka lat później Lisa Marie straciła ojca, a jej relacje z mamą zaczęły się pogarszać. Przez lata nie mogły dojść do porozumienia. Połączyły je ponownie rodzinne tragedie... Niestety w 2023 r. Priscilla Presley pochowała jedyną córkę. Jak wyglądały ich relacje?

Priscilla Presley nie była przygotowana na macierzyństwo

Pewnego dnia, krótko po ślubie Priscilla Presley poczuła się dziwnie. Odczuwała dyskomfort w podbrzuszu i od razu podejrzewała, co się wydarzyło. Była w ciąży. Spanikowana chwyciła za telefon i zadzwoniła do Patsy Presley, która miała już doświadczenie w macierzyństwie. Chociaż kuzynka Elvisa Presleya nie była w stanie jej pomóc, a za jej stan obwiniała stres, żona muzyka była pewna, że w jej łonie rośnie dziecko. Nie była jednak w stanie od razu przekazać nowiny mężowi. Dopiero po tygodniu przemyśleń zdecydowała się wyznać prawdę. Elvis wpadł w euforię. „Natychmiast zorganizował dla mnie wizytę u lekarza i pojechał ze mną do gabinetu, a podczas badania siedział na poczekalni jak na szpilkach” mogliśmy przeczytać w książce „Priscilla. Elvis i ja” autorstwa Sandry Harmon oraz Priscilli Presley. 

Priscilla była jednak przerażona ciążą. Nie chciała, by jej ciało się zmieniało, nie chciała przybrać kilogramów. Zaczęła więc ciężko pracować nad swoją figurą, i wbrew przypuszczeniom lekarzy, zamiast przybrania kilku dodatkowych kilogramów, Priscilli udało się schudnąć. „Spożywałam jeden posiłek dziennie, podjadałam jabłka i jajka na twardo i szczyciłam się tym, że nigdy nie musiałam kupować ciążowych ubrań” wyznała. Dodała jednak, że nie do końca słuchała się zaleceń doktorów: „lekarz doradził mi, żebym oprócz przyjmowania licznych witamin jadła dużo produktów mlecznych. Ponieważ jednak byłam próżna, zlekceważyłam jego zalecenia. Nie chciałam przybrać na wadze i dostać rozstępów”.

Zobacz także: Krystyna Prońko nie miała własnych dzieci. Miłość przelewała na ukochanego siostrzeńca

Priscilla Presley, Elvis Presley
Fot. Bettmann / Contributor
Priscilla i Elvis Presleyowie na ślubie, 1967 r.

Narodziny Lisy Marie Presley

Chociaż partner Priscilli cieszył się z jej ciąży, w jej głowie nieraz pojawiały się wątpliwości. Sądziła, że jest zbyt młoda i niedoświadczona do roli matki. Przyznała, że raz odbyła z Elvisem rozmowę, w której sugerował jej, że jeśli nie jest gotowa, mogą postarać się o aborcję. Ta jednak nie chciała o tym słyszeć: chociaż nie była pewna, co ją czeka, była gotowa stanąć na wysokości zadania.

Niestety okres ciąży był dla Priscilli niemałym wyzwaniem. Gdy była w siódmym miesiącu ciąży, Elvis Presley zaproponował, by małżeństwo zrobiło sobie przerwę. Priscilla była zszokowana. Przez dwa dni wisiały nad nimi czarne chmury, jednakże finalnie muzyk nie zdecydował się odejść od żony. Wspólnie udawali, że konwersacja nigdy nie miała miejsca. Dwa miesiące później, 1 lutego 1968 r. na świat przyszła ich maleńka, w pełni zdrowa córeczka, Lisa Marie.

Czytaj również: Żyje w cieniu taty i brata. Córka Zygmunta Chajzera kroczy własną ścieżką

Elvis Presley, Priscilla Presley, ich mała córeczka, Lisa Marie Presley
Fot. Archiwum prywatne Priscilli Presley/Priscilla. Elvis i ja

Elvis Presley, Priscilla Presley, ich mała córeczka, Lisa Marie Presley

Dzieciństwo Lisy Marie Presley

Chociaż Priscilla przyznaje, że Elvis był kochającym ojcem i mężem, to właśnie głównie jej obowiązkiem było wychowywanie córki. Przez pewien czas jednak korzystała z usług niani, a sama zajmowała się swoją pasją: tańcem. W pewnym momencie zorientowała się jednak, że Lisa Marie jest dużo bardziej przywiązana do niani, niż do własnych rodziców. Wtedy zdecydowała, że będzie spędzać z nią więcej czasu. „Zaczęłam zabierać ją do parków, na popołudniowe zajęcia i codzienne lekcje pływania w YWCA i po jakimś czasie nabrałam przekonania, że wkrótce nie będę już musiała przekupywać jej zabawkami, lizakami i lodami, aby się do mnie uśmiechnęła” mówiła Priscilla.

Elvis Presley, Priscilla Presley, ich mała córeczka, Lisa Marie Presley
Fot. Archiwum prywatne Priscilli Presley/Priscilla. Elvis i ja

Elvis Presley, Priscilla Presley, ich mała córeczka, Lisa Marie Presley

Niestety małżeństwo Priscilli i Elvisa nie przetrwało próby czasu. Lisa Marie zamieszkała z mamą, jednakże często odwiedzała tatę. Mama starała się jej wynagrodzić rozbite małżeństwo, jednakże po latach Lisa Marie gorzko wspominała swoje dzieciństwo. „Moja mama była wobec mnie naprawdę surowa” wyznała w rozmowie w „The Talk” w 2013 roku. Sama również nie mogła poradzić sobie ze stratą ojca: Elvis Presley zmarł w 1977 r., gdy jego jedyna córka miała zaledwie 9 lat. Kilka lat później zrozpaczona Lisa Marie, tak jak jej ojciec, zaczęła sięgać po substancje, które mogłyby otępić jej ból. 

Czytaj też: Maciej Zakościelny rozstał się z mamą swoich dzieci. Opowiedział o błędach w związku

Priscilla Presley i Lisa Marie Presley — relacje, życie prywatne

W latach 80. ubiegłego wieku relacja Lisy Marie Presley i jej mamy zaczęły się psuć. Priscilla nie wiedziała, jak kontrolować dorastającą nastolatkę. Obie miały silne charaktery, które sprawiały, że kłótniom nie było końca. „Lisa Marie zawsze czuła, że Priscilla próbuje przejąć nad nią kontrolę” podaje zagraniczny portal ET. Chociaż obie starały się ułożyć swoje życie: Priscilla szukała swojego szczęścia u boku innych mężczyzn, chociaż nigdy ponownie nie wyszła za mąż. Lisa Marie zaś poślubiła Danny'ego Keough, z którym doczekała się dwójki dzieci. Ich małżeństwo jednak nie przetrwało. W 1994 r., zaledwie 20 dni po rozwodzie, córka gwiazdy rock'n'rolla poślubiła Michaela Jacksona. Jak się jednak później okazało, ani jej drugie, ani dwa kolejne małżeństwa (z aktorem Nicholasem Cage oraz muzykiem Michaelem Lockwoodem) również nie miały przyszłości, chociaż z jej związku z ostatnim partnerem przywitała na świecie bliźniacze córeczki. 

Priscilla i Lisa Marie zbliżyły się do siebie podczas sprawy rozwodowej córki z jej ostatnim mężem. Wnuczki trafiły pod opiekę byłej żony Elvisa Presleya, gdy na komputerze Michaela Lockwooda znaleziono niestosowne zdjęcia dzieci. 

Sprawdź również: Syn poszedł w jego ślady, córka jak ognia unika mediów. Mało kto wie, że Marian Opania ma dwójkę dzieci

Lisa Marie Presley, Priscilla Presley, Nashville,
Fot. Rick Diamond/Getty Images

Lisa Marie Presley, Priscilla Presley, 14. doroczny festiwal muzyki Americana, Nashville, 20 września 2013 r.

Ostatnie lata życia Lisy Marie Presley

Życie nie było łaskawe dla Lisy Marie Presley. Życie na świeczniku jako córka legendy Rock'n'rolla, wczesne pożegnanie ojca i zachwiane relacje z mamą ukształtowały jej nie do końca szczęśliwe dzieciństwo. W życiu dorosłym wiele zawodów miłosnych i brak stabilności również odcisnął na niej niemałe piętno. Nie wiedziała jednak, jakie ciosy czekają na nią w przyszłości. Niestety pewnego dnia doszło do prawdziwej tragedii. Jej jedyny syn, Benjamin Keough, 12 lipca 2020 roku w wieku zaledwie 27 lat popełnił samobójstwo. Zrozpaczonej Lisie pomogła wtedy Priscilla, która zbliżyła się do niej w tym trudnym dla ich rodziny momencie. W okolicznościach dramatu ich relacje uległy ociepleniu. 

Przez kolejne lata kobiety pokazywały się częściej w swoim towarzystwie, jednakże nie miały wystarczająco czasu, by wyprostować swoją relację, którą zaniedbały przez lata. 12 stycznia 2023 roku serce Lisy Marie Presley przestało bić. Chociaż podjęto próby przywrócenia tętna, kobieta zmarła wieku zaledwie 54 lat. Jej mama nie mogła przeżyć nagłej straty jedynej córki. Zaledwie dwa dni wcześniej pojawiły się razem na gali rozdania Złotych Globów. Chociaż nie czuła się najlepiej, nic nie zapowiadało, że były to jej ostatnie chwile... 

„Była najbardziej żarliwą, silną i kochającą kobietą, jaką kiedykolwiek znałam” mówiła tuż po jej śmierci Priscilla Presley. Zaledwie miesiąc później, z okazji jej 55. urodzin zamieściła zaś na Instagramie publikację, w której napisała: „Od pierwszej chwili, w której trzymałam Lisę w ramionach, chroniłam ją, kochałam i prowadziłam. Nasze serca są złamane, a ja muszę nauczyć się żyć bez mojej jedynej córki” wspominała z bólem...

Premiera książki „Priscilla. Elvis i ja”  już 14 lutego, zaś film „Priscilla” w kinach od 9 lutego.  

Źródło: „Priscilla. Elvis i ja”, Harmon Sandra, Presley Priscilla

Czytaj także: Dla niej była gotowa zrobić wszystko. Justyna Steczkowska była przy mamie do samego końca

Lisa Marie Presley, Priscilla Presley,
Fot. David Becker/WireImage

Lisa Marie Presley, Priscilla Presley, impreza “Black & White Ball” dla Nevada Ballet Theatre, Las Vegas, 29 stycznia 2011 r.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.