Oto nasze filmowe propozycje!

Weronika Kostyra 21 lutego 2019 16:55

Fani filmów Patryka Vegi z pewnością nie będą zawiedzeni jego nową produkcją. Kobiety mafii 2  utrzymują poziom pierwszej części. Akcja filmu toczy się nie tylko w Polsce, ale i Kolumbii i krajach arabskich. Wśród gwiazd, które zdecydowały się ponownie wystąpić w produkcji są między innymi Katarzyna Warnke i Agnieszka Dygant. Czy powtórzy sukces poprzedniej części?

Co obejrzeć w kinie w weekend 22.02-24.02.2019 roku?

Do kina też wchodzi nowy film Barry'ego Jenkinsa, reżyser nagrodzonego Oscarem dla najlepszego filmu roku: Moonlight. Film Gdyby ulica Beale umiała mówić w jest nominowany do Oscara w trzech kategoriach. Inna oscarowa premiera to Kafarnaum – opowieść o chłopcu, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia. Film Nadine Lebaki został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Inne interesujące nowości w repertuarze kin to osadzony w stylistyce westernu film Bracia Sistersnowy film Jana Jakuba Kolskiego Ułaskawienie, odważny holenderski film My oraz szwedzki kandydat do Oscara - Granica. 

1/10
Plakat Kobiety mafii 2
Copyright @Facebook @PatrykVegaOfficial
1/10

Niania organizuje przemyt stulecia. Niestety zamiast tony kokainy zaczynają się poważne kłopoty. Kolumbijski kartel chce uregulować rachunki. Tymczasem Anka wychodzi z więzienia, a była królowa mafii, Siekiera, w Maroku poznaje islamskiego terrorystę Amira. Na zabój zakochana, zrobi dla niego wszystko.

2/10
Film Gdyby ulica Beale umiała mówić
Copyright @Materiały prasowe
2/10

Tish i Fonny znają się od zawsze. Uczucie między nimi rodzi się naturalnie. Planują wspólną przyszłość, lecz Fonny trafia do więzienia niesłusznie oskarżony o gwałt. Wystarczyło zeznanie policjanta rasisty. Wkrótce okazuje się, że Tish jest w ciąży…

3/10
plakat filmu Kafarnaum
Copyright @Gutek Film/materiały prasowe
3/10

Dwunastoletni Zain dorasta na ulicach bejruckich slumsów. Rodzice wydają jego młodszą siostrę za dużo starszego mężczyznę. Zain chce ją uratować – buntuje się i ucieka z domu. Czy krzywdy, jakie wyrządzili mu rodzice naznaczą go na całe życie?

4/10
Plakat filmu Ułaskawienie
Copyright @Materiały prasowe
4/10

Syn Hanny i Jakuba, żołnierz AK, zostaje jesienią 1946 roku zastrzelony przez UB. Po serii upokorzeń doznanych ze strony nowej władzy, bezczeszczącej zwłoki ich dziecka, Hanna i Jakub postanawiają zapewnić synowi godny pochówek w oddalonej o 500 km Kalwarii Pacławskiej.

5/10
plakat filmu Bracia Sisters
Copyright @United International Pictures/materiały prasowe
5/10

Bracia Charlie i Eli Sisters to zabójcy pracujący na usługach Kontradmirała. Swoimi brutalnymi metodami budzą strach, ale i szacunek wśród tych, którzy ich znają. Zaraz po zakończeniu ostatniego zlecenia, zostają wysłani z kolejnym zadaniem. Tym razem ich celem jest poszukiwacz złota Hermann Kermit Warm...

6/10
Film Granica
Copyright @Materiały prasowe
6/10

Tina pracuje jako celniczka. Z powodu wady genetycznej dziewczyna od dziecka musiała zmagać się z uwagami na temat swojej urody. Mimo to udało jej się ułożyć życie obok Rolanda, z którym mieszka w domu koło lasu. Jest cenioną w pracy, ponieważ posiada dar wyczuwania złych zamiarów u osób przekraczających szwedzką granicę.

7/10
Plakat filmu My
Copyright @Materiały prasowe
7/10

Podczas upalnego lata ośmioro nastolatków zanurza się w świat seksu, rozrywki i buntu. Na początku sami nie wiedzą, czego chcą. Wieczorami siedzą przy ognisku, wygłupiają się, ale to im nie wystarcza. Budząca się seksualność sprawia, że wikłają się w prostytucję i szantaż. To, co zakazane, coraz bardziej ich pociąga. Aż wydarza się tragedia.

8/10
plakat filmu Alita: Battle Angel
Copyright @Imperial Cinepix/materiały prasowe
8/10

Wojna zwana Upadkiem niemal w całości zniszczyła ludzkość. Ostatnim miejscem na Ziemi, do którego zmierzają uchodźcy ze wszystkich stron świata jest Żelazne Miasto. Tam cyberfizyk doktor Dyson Ido tworzy cyborga Alitę, w której drzemie wiele tajemnic zagrażających skorumpowanym siłom należącym do rządzącego miastem Vectora.

9/10
Planeta Singli powraca! Trzecia część komedii już od lutego w kinach
Copyright @Materiały prasowe
9/10

„Planeta Singli 3”: Ania i Tomek decydują się na ślub. Jadą na wieś i poznają rodzinę Tomka. Zaczynają się przygotowania do wielkiego wiejskiego wesela.

10/10
plakat filmu Green Book
Copyright @materialy prasowe / M2 Films
10/10

Tony Lip pilnie potrzebuje pracy – znajduje ją Dona Shirleya, czarnoskórego pianisty, który wyrusza w trasę koncertową po południu Stanów Zjednoczonych. Są lata sześćdziesiąte, a taka podróż wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Bohaterów dzieli wszystko, ale połączy ich wspólna podróż.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.