Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith: są ze sobą ponad 20 lat. Aktor mówi o żonie, że jest dla niego „siłą, bez której by nie przetrwał”
Fot. ALAMY LIMITED
HISTORIA MIŁOŚCI

Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith: są ze sobą od ponad 20 lat. Aktor mówi o żonie, że jest dla niego „siłą, bez której by nie przetrwał

Aktor obchodzi dziś 70. urodziny

Sylwia Arlak 16 maja 2023 14:45
Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith: są ze sobą ponad 20 lat. Aktor mówi o żonie, że jest dla niego „siłą, bez której by nie przetrwał”
Fot. ALAMY LIMITED

Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith poznali się na imprezie branżowej w Cabo San Lucas w Meksyku, trzy lata po tym, jak aktor pochował swoją pierwszą żonę, Cassandrę Harris. Dziennikarka przeprowadzała wywiad z aktorem Tedem Dansonem. Brosnan nie czuł się jeszcze gotowy na nową relację, ale kiedy natknął się na Smith, poczuł, że chce ją lepiej poznać. „Miał figlarny błysk w oczach. Był urzekający. Wysoki, ciemny i przystojny. Taki zestaw spodobałby się każdej kobiecie” – opowiadała Smith.

Pierce Brosnan najpierw stracił żonę, potem córkę

Kilka dni później poszli na pierwszą randkę. Patrzyli w gwiazdy, trzymali się za ręce i rozmawiali do trzeciej nad ranem. Od tamtej pory spotykali się regularnie. „Keely pomogła mi uporać się z żałobą po stracie Cassie. Zawsze była dla mnie miła i współczująca. Zachęcała, żebym dzielił się z nią tym, co czuję” – mówił aktor w jednym z wywiadów, a w innym wspominał: „Kiedy patrzysz, jak ktoś, kogo kochasz, z każdym dniem gaśnie coraz bardziej przez podstępną chorobę, już zawsze będziesz nosił w sobie smutek. Nie jestem optymistą. Mam w sobie wiele melancholii”.

Z aktorką Cassandrą Harris, która zmarła na raka jajnika, spędził jedenaście lat. „Cassie uczyniła mnie mężczyzną, którym jestem, aktorem, którym jestem, ojcem, którym jestem” – mówił magazynowi „People” w 1992 roku. Razem wychowywali syna Seana, a także dzieci Cassandry z poprzedniego małżeństwa, które adoptował: Charlotte i Christophera. W 2013 roku Charlotte zmarła na tę samą chorobę, co matka. „Trzymałem  silną, piękną dłoń mojej pierwszej żony Cassie, gdy choroba za wcześnie odebrała jej życie. […] Trzymałem za rękę moją zabawną, cudowną córkę, zanim i ona ode mnie odeszła” – zwierzał się. Z Christopherem nie utrzymuje kontaktów, od kiedy syn zaczął nadużywać narkotyków.

Czytaj też: Jane Fonda dorastała w toksycznym domu, przebaczyła rodzicom dopiero po latach

Głośny ślub i życie z dala od reflektorów

Brosnan i Smith pobrali się po siedmiu latach związku, w 2001 roku, w opactwie Ballintubber w Irlandii (aktor z pochodzenia jest Irlandczykiem). Jeszcze przed ślubem na świat przyszło ich dwóch synów: Dylan Thomas (urodzony w 1997 roku) i Paris Beckett (urodzony w 2001 roku). Dzisiaj Pierce jest dumnym dziadkiem czwórki wnuków – Marley May Cassandry, Isabelle, Lucasa i Jaxxona. 

Oprócz kwiatów weselnych wartych 100 tys. funtów i siedmiopiętrowego ciasta Brosnan wynajął helikopter, żeby eskortować nim do opactwa 100 gości. Zorganizował także pokaz sztucznych ogni za 30 tys. funtów, jako prezent niespodziankę dla ukochanej, a ona wręczyła mu wyszukaną lodową rzeźbę, „Pocałunek” Augusta Rodina. Mówiło się, że ślub kosztował parę 1,5 miliona funtów. Ceremonię relacjonował magazyn „Hello”. Brosnan i jego świeżo poślubiona małżonka większość wynagrodzenia przekazali na budowę szkoły dla tybetańskich dzieci.

„Znalazłem wspaniałą kobietę. Nawet gdybym szukał jeszcze przez milion lat, nie znalazłbym nikogo lepszego” – mówił w dniu ślubu aktor. Po latach wypowiada się równie ciepło: „Myślę o niej cały czas. Myślę, że Keely jest moją Gwiazdą Północną. Zawsze się o mnie troszczy”. A ona nie pozostaje mu dłużna: „Jesteś najlepszą, najpiękniejszą i najbardziej czułą osobą, jaką kiedykolwiek poznałam” – zwracała się do męża, gdy świętowali dziewiętnastą rocznicę ślubu.

Rzadko pokazują się na czerwonym dywanie i mocno strzegą swojej prywatności. Nie wywołują skandali. Od kiedy Brosnan wszedł do świata show-biznesu, wygrywa rankingi „najseksowniejszych mężczyzn świata”. Wie, że podoba się kobietom, ale nie przykłada do tego większej wagi. Na ekranie partnerowały mu najpiękniejsze aktorki, m.in. Halle Berry i Izabella Scorupco w serii o agencie 007 Jamesie Bondzie, ale on od lat jest zapatrzony tylko w jedną kobietę.

„Uwielbiam witalność Keely i jej pasję życia. Kiedy na mnie patrzy, słabną mi kolana” – przyznał w jednym z wywiadów, a w innym dodał: „Gdziekolwiek byłem, tęskniłem za nią i wysyłałem bilety, żebyśmy mogli być razem. Jesteśmy wyjątkowo dobrze dopasowani”.

Zobacz również: Tamara Łempicka była królową art déco. „Robię, co chcę i nienawidzę robić tego, co muszę”

Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith: są ze sobą ponad 20 lat. Aktor mówi o żonie, że jest dla niego „siłą, bez której by nie przetrwał”
Fot. Landmark Media ALAMY LIMITED

Dla Brosnana istnieje tylko Keely

Keely od lat mierzy się z krytyką – niektórzy sugerują, że powinna przejść na dietę. Ona jednak nie ma na to najmniejszej ochoty. Jak sama mówi, za bardzo ceni makarony, białe pieczywo i wieczorne spotkania przy dobrym winie ze swoim mężem. Choć lubi aktywny tryb życia (paparazzi często fotografują parę w trakcie ich wycieczek rowerowych), nigdy nie katowała się na siłowni. Po każdym niepochlebnym komentarzu mąż staje w jej obronie.

„Tak błyskotliwego umysłu, poczucia humoru i dobrego serca, jak ma Keely, nie znalazłem w żadnym wychudzonym ciele. Przy niej mogę być sobą” – mówił, dodając, że pomimo upływu lat wciąż ma ochotę na swoją „namiętną żonę”. W mediach co jakiś czas pojawiają się zdjęcia pary, na których trzymają się za ręce czy namiętnie całują.

„Moja żona jest cudowna. Ma świetnie poczucie humoru, poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa, a także dużo wiary we mnie” — komentował Brosnan w jednym z wywiadów. Keely doskonale zdaje sobie sprawę, jakie zainteresowanie budzi jej słynny mąż. Ale nawet to zdaje się jej nie przeszkadzać. „Doskonale rozumiem, dlaczego kobiety uważają go za seksownego mężczyznę. Jest pociągający. Naprawdę lubi i ceni kobiety” — mówiła. 

Brosnan i Smith mieszkają w ekskluzywnej posiadłości w Malibu o wartości 13 milionów funtów. Na 1200 metrach kwadratowych znajduje się łącznie pięć sypialni oraz dziewięć łazienek. Jest również apartament dla gości z oddzielnym wejściem, sala kinowa, biblioteka, siłownia, a nawet SPA z łaźnią parową i suchą sauną. Z okien widać Ocean Spokojny i jedną z najładniejszych plaż w Malibu. W ogrodzie znajdują się misternie rzeźbione drzwi i posągi Buddy. Brosnan i Smith to zapaleni ekolodzy, którzy walczą z wielorybnictwem i zabijaniem stworzeń morskich. We wrześniu tego roku para poinformowała, że sprzedaje posiadłość i przenosi się na Hawaje.

Czytaj też: Zagrała w takich dziełach jak „Noce i dnie”, czy „Barbara i Jan”. Z czasem odeszła w zapomnienie. Oto historia Janiny Traczykównej

Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith: są ze sobą ponad 20 lat. Aktor mówi o żonie, że jest dla niego „siłą, bez której by nie przetrwał”
Fot. Ian Jones / ALLPIX PRESS

Ponad dwie dekady miłości 

W sierpniu Brosnan i Smith będą świętować 22. rocznicę  ślubu. W zeszłym roku aktor opublikował zdjęcie z tego pamiętnego dnia i opatrzył je słowami: "Tańczyliśmy tamtej nocy i tańczymy do dziś. Mógłbym to zrobić jeszcze raz". Chociaż zdarza się, że ich harmonogram dnia pęka w szwach (Keely jest nie tylko osobowością telewizyjną i dziennikarką, ale także autorką), dbają o czas tylko dla siebie. Pierce opowiadał, że to sekret ich szczęśliwego związku. „Wybraliśmy się z żoną na krótką, romantyczną wycieczką do Santa Barbara. Będziemy odpoczywać i pić dobre wino. Nie włączamy żadnej muzyki. Zamiast tego słuchamy swoich głosów i porządku świata” – pisał w mediach społecznościowych.  

Wciąż czule nazywa swoją żonę „moją dziewczynką” i za każdym razem podkreśla, że jest dla niego „siłą, bez której by nie przerwał”. Zapytany w jednym z wywiadów, jaka jest recepta udanej relacji, Brosnan przyznał: „Po prostu kochajcie się. Kochajcie się każdego dnia”.

Czytaj też: Poznali się przypadkiem, mają dwie córki. Oto historia Grażyny Strachoty i Dariusza Szpakowskiego

Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith: są ze sobą ponad 20 lat. Aktor mówi o żonie, że jest dla niego „siłą, bez której by nie przetrwał”
Fot. Vince Flores/ INSTAR IMAGES LLC

Mimo podwójnej tragedii w życiu Brosnan wie, że ma sporo szczęścia: „Wiem, co to znaczy być wdowcem i wiem, co to znaczy znaleźć nową miłość. […] Miałem wspaniałe małżeństwo, które niestety miało swoje własne zakończenie i miałem szczęście, że znów znalazłem miłość. Tak miało się zdarzyć. Mieliśmy się znaleźć. Dziękuję Bogu za moją żonę każdego dnia”. Cynicy mogą pomyśleć, że te wszystkie wyzwania to tylko sztuczka marketingowa, ale przyjaciele pary nie mają wątpliwości: „Naprawdę są sobie głęboko oddani. To prawdziwe bratnie dusze” – opowiadali w mediach.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.