Kim są dziewczyny z zespołu Tulia?
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska
Z OSTATNIEJ CHWILI

Pierwszy półfinał Eurowizji 2019 już za nami! Jak poszło naszym reprezentantkom?

Tego nikt się nie spodziewał!

Gabriela Czernecka 14 maja 2019 23:08
Kim są dziewczyny z zespołu Tulia?
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska

Pierwszy półfinał Eurowizji 2019 za nami! O miejsce w finale walczyły reprezentantki Polski, zespół Tulia, który na scenie zaprezentował się jako czwarty. Do finału ma szansę zakwalifikować się 10 z 17 najlepszych uczestników z najwyższą liczbą punktów, zgromadzonych w głosowaniu jury i telewidzów. Pierwszy półfinał już za nami, drugi - 16 maja. Jak Polki poradziły sobie w półfinale i czy znalazły się w finale Eurowizji? Poznajcie szczegóły!

Tulia na Eurowizji 2019 półfinał - wyniki

Zmagania artystów na pierwszym półfinale 64. konkursu Eurowizji 2019 można było oglądać na TVP1. Rywalami zespołu Tulia byli artyści z następujących krajów: Cypr, Czarnogóra, Finlandia, Słowenia, Australia, Belgia, Białoruś, Czechy, Estonia, Grecja, Gruzja, Islandia, Portugalia, San Marino, Serbia, Węgry. Nasze reprezentantki wystąpiły jako czwarte i nikt nie ma wątpliwości, że wypadły świetnie!

Polski zespół na Eurowizji 2019 Tulia wykonał utwór Fire of Love (Pali się).  „Utwór ten to najdynamiczniejszy i z całą pewnością najbardziej rockowy utwór w repertuarze zespołu Tulia. Wykorzystanie archaicznej techniki wokalnej przez wokalistki – zwanej śpiewokrzykiem w połączeniu z ultra nowoczesnym aranżem daje piorunujące, niepowtarzalne i natychmiast rozpoznawalne brzmienie zespołu, którego nie sposób pomylić z niczym innym na świecie. To specyficzne brzmienie przyniosło już rzesze fanów Tulii na świecie, a występ na Eurowizji da szansę to grono jeszcze powiększyć. Tulia zaśpiewa w dwóch językach: polskim i angielskim”, podano w komunikacie Telewizji Polskiej.

Już wiadomo, jak zakończył się pierwszy półfinał Eurowizji 2019. Wyniki podane zostały dosłownie przed chwilą.. Niestety zespół Tulia nie zakwalifikował się do finału Eurowizji 2019. Choć dziewczyny dały z siebie wszystko, to niestety w tym roku konkurencja była naprawdę mocna...  Które państwa jeszcze znalazły się w finale? Reprezentanci tych krajów mają szansę wygrać Eurowizję 2019: Grecja, Białoruś, Serbia, Cypr, Estonia, Czechy, Australia, Islandia, San Marino i Słowenia.

„Nie jedziemy na konkurs z nastawieniem jak na wojnę. Dla nas to przede wszystkim spotkanie muzyczne. Oczywiście, bardzo chciałybyśmy zająć jak najwyższe miejsce dla naszego kraju, ale nie zakładamy jakiegokolwiek konkretnego. Chcemy pokazać siebie i godnie reprezentować nasz kraj. Rywalizacja jest obok, mimo że ona oczywiście jest wpisana w istotę Eurowizji”, mówiły w wywiadzie dla viva.pl pod koniec kwietnia.

Przypomnijmy, że najlepszym wynikiem naszego kraju w tym konkursie jest drugie miejsce w finale z 1994 roku. Wówczas Edyta Górniak z piosenką To nie ja! podbiła serca jurorów i telewidzów. W ubiegłym roku nasz kraj reprezentował Gromee, który niestety nie awansował do finału. W 2017 jako nasza wysłanniczka swój utwór wykonała Kasia Moś, która dostała się do finałowej czołówki. Podobnie było rok wcześniej w przypadku Michała Szpaka i w 2015 roku u Moniki Kuszyńskiej.  

Eurowizja 2019, Tulia,  próba
Fot. Andres Putting

Eurowizja 2019, Tulia, próba
Fot. Andres Putting

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.