Grzegorz Turnau, sesja Uroda Życia
Fot. Rafał Masłow
O TYM SIĘ MÓWI

Grzegorz Turnau stracił głowę dla wnuczki. Córka Marka Kondrata jest dla muzyka najcenniejszym skarbem

Jakim dziadkiem jest słynny artysta?

Konrad Szczęsny 31 lipca 2023 12:46
Grzegorz Turnau, sesja Uroda Życia
Fot. Rafał Masłow

Kochający rodzic, uzdolniony muzyk i... dumny dziadek. Grzegorz Turnau w jednym z wywiadów opowiedział o  nowej życiowej roli. Przypomnijmy, że na początku 2018 roku na świat przyszła wnuczka artysty i z miejsca podbiła jego serce. Jakim dzieckiem jest Helenka? „Pogodna, energiczna, pomysłowa”, wylicza zachwycony dziadek.

Grzegorz Turnau o wnuczce. Taka jest córka Antoniny Turnau i Marka Kondrata

Gdy Marek Kondrat poślubił Antoninę Turnau 19. września 2015 roku, byli na ustach wszystkich. Ich związek z powodu różnicy wieku wynoszącej 38 lat wywołał nie lada sensację. Zainteresowani konsekwentnie jednak niczego nie komentowali. Gdy okazało się, że córka wybitnego artysty jest w ciąży, również milczeli. Gdy maleństwo przyszło na świat, ograniczyli się jedynie do lakonicznego komunikatu, w którym potwierdzili tę informację. Aktor zaznaczył jednocześnie, że nie zdradzą więcej informacji na ten temat.

Płeć maleństwa i imię zdradził dopiero dumny dziadek. Dzięki temu wiadomo, że para powitała na świecie córeczkę, której dali na imię Helena. Jak się okazuje, Grzegorz Turnau jest absolutnie zakochany we wnuczce, o czym opowiedział w jednym z wywiadów. 

Helenka jest bardzo osobliwym przypadkiem. Szalenie pogodna, energiczna i pomysłowa. Lubi, jak dziadko gra na fortepianie, ale stanowczo zabrania mu śpiewać”, zwierzył się artysta w „Twoim stylu”.

Ta więź jest tak samo wyjątkowa jak ta, która łączy artystę z córką Antoniną.

Czytaj także: Marcin Hakiel spotyka się z Magdaleną Stępień? Medialne doniesienia nie pozostawiają wątpliwości

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Kraków, 16.05.2019 rok, Marek Kondrat, Antonina Turnau, Grzegorz Turnau
Fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, 16.05.2019 rok, Marek Kondrat, Antonina Turnau, Grzegorz Turnau

Antonina Turnau, Marek Kondrat, 90. urodziny Andrzeja Wajdy, Kraków, 06.03.2016 rok
Fot. Jakub Porzycki / Forum

Antonina Turnau, Marek Kondrat, 90. urodziny Andrzeja Wajdy, Kraków, 06.03.2016 rok

Grzegorz Turnau o relacji z córką. Jakim jest ojcem?

Gdy został po raz pierwszy ojcem, miał zaledwie 21 lat. Antonina Turnau przyszła na świat w 1988 roku. Mimo młodego wieku, artysta od razu zapałał do córki ogromną miłością i poczuł rodzicielski instynkt. Z uwagi na częste wyjazdy rodziców, wychowywanie dziecka spoczęło w dużej mierze na dziadkach. Grzegorz Turnau żartuje, że córka wychowywała się w „rodzinnym ogrodzie” i dosyć szybko zrozumiała, co i od kogo może w nim uzyskać. „Jesteśmy szalenie zżyci z tatą. Bardzo dobrze się rozumiemy i świetnie dogadujemy. Mamy z tatą sztamę. Ale z mamą też!", opowiadała w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem. „Na pewno mój tata jest i zawsze był dla mnie wzorcem mężczyzny i wzorem męża, kiedy obserwowałam jego relację z mamą”, podkreślała.

„Najłatwiej było uzyskać jej wszystkie zgody od... taty”, zdradził muzyk. „Tosia” (bo tak nazywa ją, mimo że jest już dorosłą kobietą) chętnie pobierała u rodzica życiowe lekcje dotyczące tego, co jest najważniejsze i jakie zasady wyznawać. Dlatego też po Grzegorzu Turnale przejęła niechęć do przesady, snobizmu, braku pokory i niepotrzebnego luksusu.

Muzyk dodał, że więź, która łączy go z córką, jest niezwykle silna. „Zabrzmi to może irracjonalnie, ale uważam, że z Antosią mamy rodzaj pierwotnego wi-fi, które sprawia, że możemy porozumiewać się pozawerbalnie i pozaterytorialnie”, zwierzył się.

Co to oznacza? „Gdybym chciał zrobić coś karygodnego, ona wiedziałaby o tym, nimbym to zrobił”, podkreśliła w rozmowie z „Twoim stylem”. I dodał, że przed córką... odczuwa ogromny respekt! „Jest jedyną osobą, której tak naprawdę się boję”, skwitował.

Czytaj także: Syn Roberta Gawlińskiego wziął ślub. Rodzice nie kryli dumy podczas uroczystości

Grzegorz Turnau, Antonina Turnau, Kraków, 23.06.2000 rok, aukcja kosy Głowackiego
Fot. Grzegorz Kozakiewicz / Forum

Grzegorz Turnau, Antonina Turnau, Kraków, 23.06.2000 rok, aukcja kosy Głowackiego

Grzegorz Turnau: życie prywatne. Żona, dzieci

Przyszłą małżonkę poznał w Piwnicy pod Baranami. Byli wówczas bardzo młodzi. Jednak Grzegorza Turnaua i flecistkę Marynę Barfuss połączyło silne uczucie. W 1988 roku na świat przyszła ich ukochana córeczka, Antonina. Z miejsca podbiła ich serca i stała się najważniejszą osobą w życiu.

Oboje byli młodzi, więc zdali się na intuicję i działanie. Tym bardziej, że wielka kariera przyszła do artysty trzy lata później. Debiutancki album „Naprawdę nie dzieje się nic” wydał w połowie 1991 roku, czyli ponad 30 lat temu. Choć intensywnie koncertował i podejmował kolejne artystyczne wyzwania, zawsze starał się znaleźć czas dla rodziny. Tak jest do dziś...  

Czytaj także: Wróżono jej wielką karierę, a propozycje sypały się jak z rękawa. Nagle zniknęła z show-biznesu

Grzegorz Turnau z żoną, Maryna Barfuss, Kraków, 16.04.2004 rok
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Grzegorz Turnau z żoną, Maryną Barfuss, Kraków, 16.04.2004 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.