Edyta Górniak, Viva! 2010
Fot. Marlena Bielińska
O TYM SIĘ MÓWI

Edyta Górniak już wkrótce wystąpi przed księżną Kate i księciem Williamem!

Z jakiej okazji?

Sabina Zięba 8 kwietnia 2018 18:00
Edyta Górniak, Viva! 2010
Fot. Marlena Bielińska

Już w listopadzie tego roku obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego powodu zarówno w kraju, jak i za granicą zaplanowanych jest wiele imprez. Jedna z nich odbędzie się w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych świata, londyńskiej Royal Albert Hall. Co jest w planach?

Koncert w Royal Albert Hall

Organizacja charytatywna, Towarzystwo Pomocy Polakom, 11 listopada organizuje koncert, w programie którego zgromadzeni usłyszą muzykę o szczególnym znaczeniu historycznym, społecznym, kulturalnym, a nawet religijnym na przestrzeni ostatniego stulecia. Wśród nich znajdą się m. in. utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego czy piosenki z czasów legionów i II wojny światowej.

Druga część koncertu poświęcona będzie natomiast muzyce współczesnej, podczas której wystąpi Anna Wyszkoni, Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kuba Badach, Leszek Możdżer, Aleksandra Kurzak oraz Edyta Górniak. To właśnie ostatnia z nich jest bardzo podekscytowana występem, tym bardziej, że członkowie rodziny królewskiej obiecali zaszczycić wydarzenie swoją obecnością, a samej artystce zagwarantowano możliwość prywatnej rozmowy z księciem Williamem oraz księżną Kate podczas bankietu, który odbędzie się po koncercie.

W rozmowie z magazynem Fakt znajomy piosenkarki zdradził: „Edyta nie może się doczekać. Losy rodziny królewskiej zawsze ją bardzo interesowały. Jest fanką matki Williama, księżnej Diany. Ten występ to dla niej zaszczyt i wielkie wyzwanie. Ma nadzieję, że arystokratom spodoba się jej śpiew”.  

księżna Kate i książę William

księżna Kate i książę William
Fot. East News

Edyta Górniak w zeszłym roku na festiwalu w Opolu

Fot. East News

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.