Adele cover
Fot. materiały prasowe
O TYM JEST GŁOŚNO

Ich cover „Hello” Adele podbił internet. Dlaczego trzy nikomu nieznane krakowianki wzbudziły aż taką sensację?

Weronika Bruździak-Gębura 18 lutego 2017 20:45
Adele cover
Fot. materiały prasowe

Ponad 5 tysięcy lajków, prawie 7 tysięcy udostępnień i ponad pół miliona wyświetleń (tylko na Facebooku) w kilka dni. Do tego kolejne 200 tysięcy odsłon w serwisie Youtube. A te liczby wciąż rosną. Dlaczego trzy krakowianki podbiły internet coverem „Hello” Adele?

Śląska wersja „Hello” Adele

Trzy dziewczyny: Marta Skiba, Marcelina Bednarska i Magdalena Janoszka nagrały cover obsypanego nagrodami Grammy utworu „Hello” brytyjskiej piosenkarki Adele i wrzuciły go do internetu. Tak jak setki innych osób, które zrobiły to przed nimi. Jednak ich wykon jest o tyle wyjątkowy, bo dziewczyny zaśpiewały po śląsku.

Posłuchaj „Achim, kaj żech je?”:

Dla porównania, poniżej oryginał.

To nie pierwszy cover w ich wykonaniu

To nie pierwszy cover trzech pomysłowych dziewczyn, które w rzeczywistości tworzą zespół „Frele”. Na Youtube można znaleźć ich inne piosenki, tym razem śpiewane po angielsku, jak chociażby „So what?” będące kompilacją różnych utworów, między innymi „Say my name” Destinys Child czy „Bang Bang” Jessie J, Ariany Grande i Nicki Minaj.

Posłuchaj:

Polecamy też: Adele doprowadziła do płaczu Beyonce! Co wydarzyło się podczas tegorocznej gali rozdania nagród Grammy?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?