Beyonce i Adele Grammy 2017 MT
Fot. Getty Images
GRAMMY 2017

Adele doprowadziła do płaczu Beyonce! Co wydarzyło się podczas tegorocznej gali rozdania nagród Grammy?

Weronika Bruździak-Gębura 13 lutego 2017 11:29
Beyonce i Adele Grammy 2017 MT
Fot. Getty Images

Adele podczas tegorocznego rozdania nagród Grammy nie tylko triumfowała, zdobywając aż pięć statuetek, ale też skradła show wszystkim innym gwiazdom. Co zrobiła brytyjska piosenkarka?

 

Nagrody Grammy rozdane

W nocy z niedzieli na poniedziałek po raz 59. wręczono „muzyczne Oscary”, czyli nagrody Grammy. Najwięcej statuetek, za utwór „Hello” i płytę „25”, zdobyła Adele. Brytyjska piosenkarka wygrała we wszystkich pięciu kategoriach, w których była nominowana: album roku, nagranie roku, piosenka roku, najlepszy album pop, najlepszy solowy występ pop.

Beyonce, która miała najwięcej nominacji, bo aż dziewięć, zwyciężyła tylko w dwóch kategoriach - za najlepszy teledysk („Formation”) i najlepszy album współczesnej muzyki urban. O tym, że największa rywalizacja odbędzie się między Adele a Beyonce pisaliśmy w grudniu.

Polecamy też: Ogłoszono nominacje do Grammy 2017. Największa rywalizacja odbędzie się między Adele i Beyonce

Podczas gali był też mocny polski akcent. Jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów,  Krzysztof Penderecki, zdobył nagrodę w kategorii „muzyka chóralna”.

 

Największa sensacja wieczoru: Adele dziękuje Beyonce

Największą sensacją wieczoru był moment wręczenia nagrody za album roku. Statuetkę zdobyła Adele za krążek „25”. Podczas poruszającej przemowy piosenkarka doprowadziła do płaczu Beyonce.

Tak wyglądała przemowa Adele:

Odbierając statuetkę powiedziała:

„Nie mogę przyjąć tej nagrody, mimo że jestem bardzo wdzięczna, gdyż moim życiem jest Beyonce. Jej album - „Lemonade” - był monumentalny, przemyślany, piękny i poruszający. Pozwoliłaś nam zajrzeć w głąb twojej duszy, którą na co dzień ukrywasz. Doceniamy to. My, wszyscy artyści, uwielbiamy cię. Jesteś naszym światłem. To jak sprawiasz, że czuję się ja i moi czarni przyjaciele, jest wyjątkowe. Dajesz nam siłę. Kocham cię. Zawsze kochałam i zawsze będę. Grammys, doceniam to”, powiedziała brytyjska piosenkarka. Następnie Brytyjka... przełamała statuetkę na pół, czego nie było widać w telewizji, jednak czujni fotografowie dokładnie udokumentowali ten moment. Wzruszona Amerykanka dziękowała Adele, mówiąc, że też ją kocha. Co na to Beyonce? Pewnie już myślała o tym jakie zaskoczenie wywoła jej strój stylizowany na biblijne postaci.  

 

Adele Grammy 2017
Fot. Getty Images

Na zdjęciu: Adele z przełamaną statuetką, Grammy 2017

 

 

Beyonce Grammy 2017
Fot. Getty Images

Na zdjęciu: Wzruszona Beyonce, Grammy 2017

 

Polecamy też: Krzysztof Penderecki zdobył nagrodę Grammy! Za co jury doceniło Polaka?

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.