Adele i Beyonce Grammy 2017
Fot. East News
ZE ŚWIATA MUZYKI

Ogłoszono nominacje do Grammy 2017. Największa rywalizacja odbędzie się między Adele i Beyonce

Weronika Bruździak-Gębura 6 grudnia 2016 18:45
Adele i Beyonce Grammy 2017
Fot. East News

Ujawniono nominacje do tegorocznych nagród Grammy. Największa rywalizacja odbędzie się między Adele i Beyonce. Obie zostały nominowane w najważniejszych kategoriach.

 

Kluczowe nominacje: starcie Adele i Beyonce

Nagranie roku, Piosenka roku i Album roku - te trzy kategorie są najważniejsze ze wszystkich 84. Adele i Beyonce uzyskały nominacje w każdej z nich. Ta druga jest tegoroczną rekordzistką – kandyduje w 9 kategoriach!

 

Ciężko się dziwić, w końcu ten rok należał do nich. Adele wydała płytę „25”, Beyonce - „Lemonade”. Płyta tej drugiej pokryła się platyną (1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy w USA), ale ten wyścig wygrała ta Adele. Jej płyta sprzedała się w liczbie 9 milionów egzemplarzy i uzyskała status diamentowy.

 

Nominacje do Grammy 2017

Nominacje we wtorkowym programie „CBS This Morning” ogłosiła zwyciężczyni nagrody dla Najlepszego nowego artysty 2016, Meghan Trainor. Później Akademia wrzuciła zdjęcia z nominowanymi na Twittera.

 

W wyścigu o statuetkę za Nagranie roku do boju staną: Adele - „Hello”, Beyonce - ‚Formation”, Lukas Graham - „7 years”, Rihanna i Drake - „Work” oraz Twenty One Pilots - „Stressed out”.

 

Szansę na wygraną w kategorii Piosenka roku mają: Adele - „Hello”, Beyonce - ‚Formation”, Mike Posner - „I took a pill in Ibiza”, Justin Bieber „Love yourself”, Lukas Graham - „7 years”.

 

Wśród najlepszych albumów są: „25” Adele, „Lemonade” Beyonce, „Views” Drake’a, „Purpose” Justina Biebera i „A sailor’s guide to earth” Strugilla Simpsona. Oni powalczą o statuetkę w kategorii Album roku.

 

Rozdanie nagród Grammy w lutym 2017 roku

59. gala rozdania Nagród Grammy odbędzie się w sobotę, 12 lutego 2017 roku. Transmisję będzie można obejrzeć na CBS. Ceremonię poprowadzi James Corden, znany na całym świecie dzięki „Carpool Karaoke”. To część programu Cordena „Late late show”. Razem ze swoimi gośćmi Michelle Obamą, Lady Gagą, Seleną Gomez, a ostatnio z Madonną – jeździ samochodem ulicami Los Angeles, przeprowadzając wywiady i śpiewając.

 

Pierwsze nagrody Grammy, uważane za muzyczne Oscary, rozdano w 1959 roku. Przyznawane są przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji. Zwycięzcy otrzymują pozłacane statuetki w kształcie gramofonu.

 

Polecamy też: Adele pokonała depresję poporodową! Gwiazda planuje drugie dziecko​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!